Zamknięcie forum?

Stare tematy z głównego forum, gdzie były rozwiązywane tematy/pomysły dotyczącego forum.

Nie piszę na forum, bo...

Czas głosowania minął 6 gru 2011, o 22:42

mi się nie chce.
3
16%
wolę czytać niż pisać.
6
32%
nie mam czasu.
5
26%
Chuck już mi się nie podoba.
0
Brak głosów
inne (napisz w poście).
5
26%

Liczba głosów : 19

Zamknięcie forum?

Postautor: CMP » 26 lis 2011, o 22:42

Wczoraj wieczorem podjąłem decyzję o zamknięciu forum na czas bliżej nieokreślony. Jak dobrze wiecie, przyczyną była znikoma aktywność na forum. Oczywiście mam na myśli posty, bowiem shoutbox od dawien dawna oblegany jest przez stałych użytkowników.
Jednakże za sprawą licznych wiadomości adresowanych do mojego kolegi z administracji - Note'a (dziwne, że nie do mnie), forum zostało ponownie otwarte.

I tu rodzi się pytanie, czemu było tak ogromne oburzenie, protesty itd., jak na forum od ostatnich tygodni praktycznie nikt nie pisał. Czy opłaca się dalej utrzymywać pół-żywe forum? Może coś Wam się nie podoba na forum, coś trzeba zmienić? Może powodem jest po prostu znudzenie oglądaniem Chucka i niechęć pisania o nim?

Proszę również o głos w ankiecie.
Awatar użytkownika
CMP

Online: 65d 8h 18m 50s
Otrzymał podziękowań: 724 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Community in da HOUSE
    Windows 7 Chrome

Zamknięcie forum?

Postautor: Szym » 26 lis 2011, o 22:46

Mnie forum do szczęścia nie potrzebne, jedynie co to SB wymagam (pełnoprawne, a nie namiastkę). Daj to na portal i możesz zamykać jeśli o mnie chodzi. Najpopularniejsze tematy/działy też można przenieść na portal w razie potrzeby.
Awatar użytkownika
Szym

Online: 56d 10h 45m 10s
Otrzymał podziękowań: 143 razy
Ulubiona postać: Sarah i Casey
Obecnie oglądam: Person of Interest, Castle, White Collar
    Windows 7 Opera

Zamknięcie forum?

Postautor: Papilarny » 26 lis 2011, o 22:52

Nie wiem, skąd ta panika. Forum kilkukrotnie zamierało, ale po czasie wracało do naturalnego biegu wydarzeń i wszystko było tak, jak przedtem. Moje zdanie raczej wiele nie znaczy, ale może co nieco by się ruszyło, gdybyście przekwalifikowali portal na serialowy, co istnieje chyba w Waszych planach. Skąd oburzenie? Dla mnie odwiedzenie forum i portalu jest czymś równie naturalnym, co np. odrobienie lekcji (w sumie to nawet bardziej naturalnym : D) i jest częścią (małą, żeby nie było żadnych nolajfowych przytyków) mojego harmonogramu. Poznałem tutaj znakomitych ludzi, absolutnie jedną z najlepszych ekip internetowych i forum daje mi wiele okazji do rozmawiania z nimi. Byłoby przykro to stracić.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2011, o 22:54 przez Papilarny, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Papilarny

Online: 37d 2h 6m 9s
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
Obecnie oglądam: Game of Thrones, Sons of Anarchy
    Windows 7 Firefox

Zamknięcie forum?

Postautor: Miss Beckett » 26 lis 2011, o 22:52

Ja sie udzielam na sb jak i na forum. Zamkniecie forum.. Sprawi ze zamknie sie pewien etap, straci sie pewna czesc historii, znajomosci. Forum ma ten swoj ciemny klimat. Duzo osob przychodzi do nas bo uslyszeli ze sa tu fajni ludzie. Wczorajsze uruchomienie chatu na portalu wedlug mnie bylo nieudane, poniewaz ludzie byli zdezorientowani, nie wiedzieli jak sie logowac, wstawic sobie avek itd, ja mam sentyment do tego forum, i lubie sobie poczytac dawne posty, czekac na komentarze po odcinkach..
Awatar użytkownika
Miss Beckett

Online: 113d 21h 49m 7s
Otrzymał podziękowań: 222 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker i Chuck
    Macintosh Safari

Zamknięcie forum?

Postautor: Note » 26 lis 2011, o 22:55

Nie zaznaczyłem żadnej opcji, ponieważ żadna nie opisuje powodu dla którego nie piszę, bo jestem jednym z aktywnych. Z chęcią lubię prowadzić dyskusję na różne tematy z każdym. Nie wiem co jest powodem innych, ale chętnie wysłucham :).

Szym pisze:Mnie forum do szczęścia nie potrzebne, jedynie co to SB wymagam (pełnoprawne, a nie namiastkę). Daj to na portal i możesz zamykać jeśli o mnie chodzi. Najpopularniejsze tematy/działy też można przenieść na portal w razie potrzeby.

Dobre forum to znak rozpoznawczy stronki. Nigdy nawet przenoszenie najważniejszych działów na portal nie odda tego co daje forum. Może nie jestem tu od samego początku jak CMP, ale od bardzo dawna tu stażuje i forum miało swoje wzloty i upadki. Początki jeszcze gorsze były, ale były tez chwilę gdy po wejściu na forum aż przyjemnie się przeglądało posty w których dyskusja tak twardo się rozwijała.
Awatar użytkownika
Note

Online: 42d 5h 18m 26s
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Windows 7 Chrome

Zamknięcie forum?

Postautor: Szym » 26 lis 2011, o 23:05

Zgadzam się co do klimatu, forum jest bardzo fajne, przyjemne, stonowane. Lubię wrócić do starych tematów, przejrzeć archiwa czy komiksy serka, czasem samemu coś napisać, co nie zmienia faktu, że płakać po stracie nie będę. Jedyne co, to fakt, że forum jest gotowe, opłacone i jego zamykanie w połowie sezonu jest z lekka absurdalne. A to, że mamy tu wspomnienia, ekipę i nastrój - wspomnienia są dla nas, a nastrój tworzy właśnie ekipa, gdziekolwiek by nie była.
Awatar użytkownika
Szym

Online: 56d 10h 45m 10s
Otrzymał podziękowań: 143 razy
Ulubiona postać: Sarah i Casey
Obecnie oglądam: Person of Interest, Castle, White Collar
    Windows 7 Chrome

Zamknięcie forum?

Postautor: Jim » 26 lis 2011, o 23:06

Zacznę od powodu dla którego nie trzaskam postów jak obłąkany. Otóż sprawa jest prosta - w interesującym mnie temacie z reguły piszę raz a konkretnie i o ile nie wywiąże się dyskusja lub nie będę miał czegoś do dodania, to zostawiam to w spokoju. Sam Chuck jako serial jest nastawiony głównie na rozrywkę, czyli nie ma takiej tendencji by ciągnąć przez kilkadziesiąt stron sekretną teorię o tym, że Jeff to GRETA xD A czemu nie ma tak w tematach o innej tematyce? Ano dlatego, że są to już tematy o innej tematyce, i nie ma szans na zażartą dyskusję bo rzadko trafi się więcej niż kilka osób które byłyby zapalonymi fanami danego przedmiotu dyskusji. Łączy nas Chuck i o tym każdy może pisać, ale reszta to kwestia totalnie losowa. No i jeszcze jest czas i siły. Na forum wchodzę w wolnej chwili, czyli nie ma reguły. Często jednocześnie robię jeszcze coś innego. Przeglądam co w nowych postach i jeśli mam coś do skomentowania to postuję, a jak nie to miło spędzam czas na SB, które jest sercem serwisu.

Jeśli zaś chodzi i zamknięcie forum... dlaczego to zrobiłeś? Jaki miało to cel? Z całą pewnością coś takiego nie spowoduje fali nowych użytkowników i wysypu nowych postów. Poza tym należy się spodziewać tego, że forum powoli będzie robić się ospałe. Raz to fakt, że Chuck w całości nie jest w TV, a rzadko który ludek jak zobaczy coś fajnego w TV to biega do internetu by trzepać gdzieś o tym komentarze, dwa to że serial zmierza ku finałowi. Nie ma nowych odcinków, nie ma czego komentować. Albo forum zostaje jako archiwum albo traci ważność i idzie na kompost. Albo trzecia i najbardziej pracochłonna ale też najbardziej twórcza opcja - zmiana tematu głównego i kontynuacja egzystencji.
Awatar użytkownika
Jim
Szpieg

Online: 25d 18h 57m 20s
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Obecnie oglądam: Nic
    Windows 7 Firefox

Zamknięcie forum?

Postautor: Note » 26 lis 2011, o 23:09

Jim pisze:zmiana tematu głównego i kontynuacja egzystencji.

Trudno by było całkowicie zmienić główny temat z Chucka na coś innego. Sprawdź adres stronki i tego niestety nie da się zmienić, a było by to po prostu głupie zrobić z Chucka forum o czymś innym jeżeli adres domeny to chucktv.pl :).
Awatar użytkownika
Note

Online: 42d 5h 18m 26s
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Windows 7 Chrome

Zamknięcie forum?

Postautor: Jim » 26 lis 2011, o 23:20

Trudno by było całkowicie zmienić główny temat z Chucka na coś innego. Sprawdź adres stronki i tego niestety nie da się zmienić, a było by to po prostu głupie zrobić z Chucka forum o czymś innym jeżeli adres domeny to chucktv.pl :)

Nie chodzi tu o to przecież, żeby pod adresem chucktv było forum o Castle. To byłoby oczywiście nielogiczne. Może zbyt twardo określiłem sprawę pisząc "temat główny". Chodziło mi raczej o wzięcie jakiegoś zbioru w którym zawiera się i Chuck i inne np. seriale. Przy czym taki kierunek jest i instynktowny i dość pasuje do samej domeny, bo chucktv można też zinterpretować jako stację Chucka gdzie Chuck puszcza różne seriale. Problem pojawia się przy samym gatunku serialu. Idąc w kierunku nerdów brak wyboru bez drastycznych zmian, w końcu Big Bangi to sitcom. Większe pole do popisu daje tematyka kryminalna, np. tak huczne na SB Castle. Ale myślę, że z pomocą ankiet i sprawdzeniu co tam za nowe seriale mają dużą popularność można by wyłowić kilka perełek i dodać je do wideoteki "Chucka".
Awatar użytkownika
Jim
Szpieg

Online: 25d 18h 57m 20s
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Obecnie oglądam: Nic
    Windows 7 Firefox

Zamknięcie forum?

Postautor: Papilarny » 26 lis 2011, o 23:28

Można przecież zrobić przekierowanie z chucktv.pl na inny adres.
Awatar użytkownika
Papilarny

Online: 37d 2h 6m 9s
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
Obecnie oglądam: Game of Thrones, Sons of Anarchy
    Nieznany Opera

Następna

Wróć do ChuckTV

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość