[4x09] Chuck Versus Phase Three

Tutaj prowadzimy dyskusję na temat odcinków 4 sezonu.
Regulamin forum
1. Spoilery do następnych odcinków umieszczamy w tagach [spoiler*]Treść spoilera[/spoiler*] (bez gwiazdek).
2. Zakaz pisania postów z prośbami o napisy.
3. Mile widziane są rozbudowane posty na temat poszczególnych odcinków oraz głos w ankiecie.
4. Posty jednozdaniowe zazwyczaj są usuwane do kosza.
5. Download odcinków znajduje się w tym dziale.

Ocena odcinka (1-10)

10
43
90%
9
3
6%
8
0
Brak głosów
7
0
Brak głosów
6
0
Brak głosów
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
1
2%
1
1
2%

Liczba głosów : 48

[4x09] Chuck Versus Phase Three

Postautor: CMP » 6 paź 2010, o 22:10

Tytuł: Chuck Versus Phase Three
Premiera: 23 listopad 2010

Obrazek
Awatar użytkownika
CMP

Online: 65d 8h 18m 50s
Otrzymał podziękowań: 724 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Community in da HOUSE
    Nieznany Nieznana

Re: [4x09] Chuck Versus Phase Three

Postautor: Brighty » 23 lis 2010, o 13:37

Phase Three po pierwszym obejrzeniu wydaje mi się najlepszym odcinkiem sezonu 4. W końcu wszystko wydaje się być dokładnie we właściwym miejscu. Trochę misji, trochę rodziny, trochę Buy-Moronów i żaden z tych elementów nie wydawał się tym razem wymuszony. Sytuacja Chucka była źródłem napięcia, więc mieliśmy solidną dawkę emocji. No i wściekłą Sarah, która w tym odcinku zapewniła nam jeden wielki "Moment of Awesome". Fakt, że w sumie najlepsze motywy były w zwiastunach: scena walki i scena wynurzenia się z wody z nożem w zębach (ukłon w stronę Commando z Arnoldem, o ile nie pomyliłem filmów) nie osłabiały bardzo efektu.

Scena z polewaniem się wodą była lekką przesadą, ale co tam, przeżyjemy. Nie jestem też pewien, czy ten cały pomysł z Shemale był w najlepszym guście, ale może jestem przewrażliwiony.

No i dość zaskakujący powrót do kwestii oświadczyn. Tego się nie spodziewałem.

Chuck jest dalej bez Intersecta. Spodziewałem się obwieszczenia wersji 3.0 i jestem przyjemnie zaskoczony. W tym momencie uważam, że to jest możliwe, że w tym roku już go nie odzyska. Ciekawe, że wymazanie pamięci zostało rozpoczęte, czyżbyśmy mieli więc Chucka z poważnym problemem, który musi odzyskać kawałek siebie? Z jednej strony boje się tego, z drugiej mogłoby to wprowadzić ogromne pokłady dramatyzmu, którego miejscami brakowało w tym sezonie.

Oczywiście odcinek nie rozwiązał wszystkich problemów w relacji Chuck-Sarah, to ciągle nie jest to miejsce, w które chciałbym, by dotarli/wrócili, ale był wystarczająco konstruktywny pod tym względem.

Och widzę, że ja też nie mam przebłysku... Mój wewnętrzny krytyk coś nie chce się porządnie włączyć. Może po drugim obejrzeniu, albo po innych komentarzach, bo jak na razie, jest to pełne 10/10.
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Nieznany Nieznana

Postautor: Knight » 23 lis 2010, o 14:12

Mniej więcej zgadzam się z tobą, ale mnie też ciekawi co Ellie zobaczyła w laptopie od ojca... :?:
Knight
Sprzedawca z BuyMore

Online: 6h 6m 57s
Otrzymał podziękowań: 0 raz
    Nieznany Nieznana

Postautor: ziomeq1100 » 23 lis 2010, o 19:25

Odcinek bardzo dobry. Cały czas trzymał w napięciu. Widać jak Sarze zależy na Chucku. W tym odcinku było wszystko czego oczekujemy w Chucku i jak zawsze z mocnym zakończeniem, które sprawia, że cały tydzień się myśli co będzie dalej. Myślę, że komputer może zawierać jakieś informacje dotyczące intersekta, które pomogą Chuckowi go odzyskać.
ziomeq1100
Kierownik sklepu

Online: 2d 9h 31m 21s
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Ulubiona postać: John Casey
    Nieznany Nieznana

Postautor: JHS » 23 lis 2010, o 19:40

Zgadzam się z tobą Brighty że był to zdecydowanie najlepszy odcinek sezonu :) Zdecydowanie formuła Chucka wraca na właściwe tory. Jedyne minusy tego odcinka moim zdaniem że nadal nie zostało wyjaśnione co z intersectem Chucka bo jednak w pewnym momencie gdy Chuck nadal miał halucynacje a nam (widzom) wydawało się że ucieka temu doktorkowi i że zaraz napatoczy się na Sarę, która dostaje łomot od tego chińczyka i że wreszcie aktywuje intersect. Kolejny minus to że odcinek znów zakończył się cliffangerem. Co zobaczyli Awesome i Ellie na komputerze od ojca ? Szczególnie że komputer zdecydowanie był przeznaczony dla Ellie nie Chucka. To znów mnie będzie dręczyć cały tydzień.
Natomiast cała reszta była wyśmienita. Złość Sary i pokazanie, że zdecydowanie zrobi wszystko by odzyskać Chucka było zajebiste. Ten dywan to też była dobra opcja :D Akcja z halucynacjami też była spoko i nie była zbyt przesadzona. Doktorzy chcieli wymusić na Chucku przebłysk poprzez opuszczanie ludzi których kocha, którzy wmawiają mu że jest niczym bez intersectu. Myślę, że gdyby podeszli do tego od strony zagrożenia życia Sary lub Ellie zdecydowanie więcej by na tym osiągnęli niż stosowane przez nich metody czy katowanie samego Chucka. Ale to pewnie producenci specjalnie poszli z tym w inną drogę. Część komediowa też im wyszła całkiem fajnie. Świetny doktorem personelu BuyMore w zamian za reperacje komputera przez Jeffa i Lestera ;) Ale się uśmiałem jak zobaczyłem też coś w rodzaju opatrunku na nodze Lestera. Wszystkich wyleczył jak się należy ;P W każdym dobrze że był to krótki wątek ale przynajmniej efektywny.
No i ostatnia rzecz totalne zaskoczenie to plan oświadczyn Chucka i jak Morgan wygadał się o tym Sarze ;) Przynajmniej teraz i Chuck wie jak bardzo Sarze zależy na nim.

Co do oceny odcinka to jednak chyba dziś muszę dać 10 i liczyć na dalsze równie dobre rozwinięcie wreszcie z jakimiś odpowiedziami na ciągle nurtujące pytania
JHS
Sprzedawca z BuyMore

Online: 9m 9s
Otrzymał podziękowań: 1 raz
    Nieznany Nieznana

Postautor: Izuu » 23 lis 2010, o 20:17

Dzisiejszy odcinek ? Jak już koledzy powiedzieli - najlepszy z całego 4 sezonu !
I w tej chwili z czystą przyjemnością dałam 10/10 , zaraz powiem dlaczego, dawno mnie tak odcinek nie zafascynował, muszę stwierdzić, że w końcu pokazali jak można zaciekawić widzów odcinkiem.
Okey, po pierwsze :
W końcu Sara, nareszcie poświęcili jej więcej czasu, ukazali ją w jak najbardziej możliwie wspaniałych efektach - przy okazji mogłam podziwiać jej walkę, jej upór, jej złość, jej pragnienia, takie pozytywne moce, który nawet we mnie w środku się wzbierały kiedy widziałam jak dziewczyna daje czadu. Jestem bardzo miło zaskoczona tym, że Sara mogła coś tak pięknego zrobić dla Chucka, końcowa scena kiedy mówi do niego z płaczem - rewelacja. Ogólnie była świetna w każdym momencie, sekundzie filmu - co przytwierdza mnie w przekonaniu, że jest jak na razie najlepszą bohaterką.
Dziwi mnie fakt, a wręcz zastanawia... co takiego przeczytali w tym komputerze pod koniec, bo miny mieli bardzo niepewne. I kolejne czekanie...
Oczywiście nie mogę zapomnieć o napięciu i emocjach, które się tak przechadzały po odcinku i jestem zadowolona, bo Chuck wie, że Sara go kocha i bardzo jej na nim zależy. Wie, że bez względu na to jaki on jest ona będzie przy nim i nie pozwoli aby coś mu się stało.
Wiedziałam, że Morgan się wygada z tymi zaręczynami - choć to mi nie przeszkadzało, prędzej czy później i tak wyszłoby to na jaw i... chyba w niedługim czasie powinniśmy się ich spodziewać.
Mi scena z wynurzeniem z wody bardzo przypadła do gustu, jednak skojarzyło mi się to z 'Descent' o ile tam była woda krwi, tak i tutaj wyłanianie się powoli postaci z wody.
Awatar użytkownika
Izuu
Assman

Online: 1m 1s
Otrzymał podziękowań: 9 razy
    Nieznany Nieznana

Postautor: Michal2465 » 23 lis 2010, o 20:41

Jak dla mnie to z odcinka na odcinek jest coraz lepiej. Ten uważam za najlepszy jak dotąd w tym sezonie. Sara jako Rambo świetnie się sprawdziła. I to wypłynięcie z wody z nożem w zębach a'la Komando. Cudo :D. Ciekaw jestem co Ellie i Awesome zobaczyli w tym laptopie na końcu odcinka. W każdym razie raczej to nie jest nowa wersja Intersecta, tak sądzę. No i mamy Jeffa i Lestera którzy według mnie świetnie wypadli w tym odcinku. No i podobała mi się końcówka jak Sara gadała do Chucka zanim się wybudził. Cała scena po prostu mistrzostwo. No i został nam niestety za tydzień ostatni odcinek w tym roku :( No cóż, będzie trzeba czekać aż do połowy stycznia.
Awatar użytkownika
Michal2465
Kierownik sklepu

Online: 20d 13h 25m 23s
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
Obecnie oglądam: TVD, Suits, SPN, HIMYM, TBBT, Arrow
    Nieznany Nieznana

Postautor: Kamyck » 23 lis 2010, o 22:51

Mi się wydaje, że w tym laptopie, co ma go Ellie i Awesome, jest nowy Intersekt dla Chucka. Tylko zastanawia mnie to, czy Ellie i Devon wgrają go sobie, czy on jest jakoś zaszyfrowany i tylko Chuck go może odkodować.

A cały odcinek ogólnie super. Czekałem na niego cały tydzień i na kolejny będę czekał z jeszcze większym utęsknieniem ;)
Awatar użytkownika
Kamyck
Sprzedawca z BuyMore

Online: 350d 6h 3m 27s
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Obecnie oglądam: Supernatural,Gra oTron,Reguły Gry,Castle
    Nieznany Nieznana

Postautor: Dominatowymiatologika » 24 lis 2010, o 12:03

@UP
Tylko Ellie znała hasło, najgorsze co może się stać Ellie z intersectem.
Dominatowymiatologika
Greta

Online: 7d 4h 5m 51s
Otrzymał podziękowań: 11 razy
    Nieznany Nieznana

Postautor: Kamyck » 24 lis 2010, o 15:29

Ellie znała hasło do odpalenia kompa, później może być tak, że tam była wiadomość dla niej od ojca, żeby np dała Chuckowi tego lapka, bo tam może być intersekt.

Nie ma co rozkminiać, trzeba czekać do poniedziałku :D
Awatar użytkownika
Kamyck
Sprzedawca z BuyMore

Online: 350d 6h 3m 27s
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Obecnie oglądam: Supernatural,Gra oTron,Reguły Gry,Castle
    Nieznany Nieznana

Następna

Wróć do Sezon 4

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość