[4x10] Chuck Versus the Leftovers

Tutaj prowadzimy dyskusję na temat odcinków 4 sezonu.
Regulamin forum
1. Spoilery do następnych odcinków umieszczamy w tagach [spoiler*]Treść spoilera[/spoiler*] (bez gwiazdek).
2. Zakaz pisania postów z prośbami o napisy.
3. Mile widziane są rozbudowane posty na temat poszczególnych odcinków oraz głos w ankiecie.
4. Posty jednozdaniowe zazwyczaj są usuwane do kosza.
5. Download odcinków znajduje się w tym dziale.

Ocena odcinka (1-10)

10
30
75%
9
5
13%
8
1
3%
7
1
3%
6
2
5%
5
1
3%
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów

Liczba głosów : 40

Postautor: CMP » 11 paź 2010, o 23:02

Tytuł: Chuck Versus the Leftovers
Premiera: 30 listopad 2010

Obrazek
Awatar użytkownika
CMP

Online: 65d 8h 18m 50s
Otrzymał podziękowań: 724 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Community in da HOUSE
    Nieznany Nieznana

Postautor: Brighty » 30 lis 2010, o 13:26

:yahoo
Zachary Lewi po raz kolejny spisał się doskonale reżyserując najnowszy odcinek Chuck vs Leftovers (w zeszłym roku był to vs The Beard). Troszkę się bałem, czytając zapowiedzi, że może to być odcinek o niczym, ale ponownie dostaliśmy Chucka w najlepszym wydaniu. Intensywnego, pełnego emocji, łączącego świat BuyMore, rodzinę i misję w jedno. Fakt, że pomysł z oblężeniem BuyMore nie jest nowy, jednak świetnie wpisał się w dramaturgię odcinka. Wprawdzie można dowodzić, że baza CIA na pewno miałaby jakieś drogi wyjścia a systemy obronne (jak absurdalne M134 Miniguny w domu towarowym) nie byłby podłączone do WiFi by ułatwić pracę hakerom. No i BuyMore będący teraz również placówką CIA, ten jeden raz kiedy potrzebował jakiejś Grety, nie miał jej. To takie nieścisłości, na które trzeba przymknąć oko.

Okazało się, że Tuttle nie był tylko przybraną maską dla Volkova. Teraz mamy do czynienia z prawdziwym psychopatą: czyli jednostką zupełnie nieprzewidywalną. Jest niezrównoważony, a za arogancją skrywa się człowiek chciwy miłości, której jednak nie rozumie w sposób zdrowy. Czekam, aż go zamkną w jednej klatce z Sarah i zaczną wymieniać poglądy na temat swoich miłości: chęci chronienia tych, których się kocha, a w rzeczywistości tendencji do kontrolowania ich.

Problemy związku Chucka odłożono troszkę na półkę. I dobrze. O ile starania się Chucka o Sarah dodawały serialowi dynamiki, to ciągłe głupiutkie kłótnie, zamiast mnie przekonywać, raczej drażnią. Skoro się kochają to chce to widzieć. Oczywiście zawsze gotów wytknąć Sarah każdy jej błąd (taki forumowy "promotor sprawiedliwości" co kiedyś nazywało się "advocatus diaboli" :] ) wytknę jej, że nie pozwoliła Chuckowi uczestniczyć w przesłuchaniu, co może miałoby sens, gdyby nie jej "profesjonalne" przesłuchanie Heather Chandler. Mogłoby chłopakowi troszkę odpuścić.

Niemniej odcinek był dobry, bo dotykał właśnie bohaterów osobiście. Mama B była kimś z którym nawiązujesz więź emocjonalną, podobnie (na swój sposób) Volkov.
No i oczywiście nawiązania: najpierw kwestia, na którą czekaliśmy, od kiedy padło nazwisko Hamilton: "Come with me, if you wanna live". Lepiej mogłoby to zabrzmieć chyba jedynie z ust samego Arnolda. No i jedno wielkie nawiązanie do Szklanej Pułapki. Morgan, sam, na bosaka, czołgający się w tunelach wętylacyjnych. Numer z przyklejonym pistoletem, to już było za wiele.

Nowa, poprawiona wersja Intersecta, czy raczej service pack, który zawdzięczamy Ellie. Wolałbym, by został bez niego dłużej, ale co tam. Spodziewałem się, że teraz Chuck nie będzie musiał mieć przebłysków, by z niego korzystać, ale najwidoczniej dostosowanie polega na czymś jeszcze innym. Coś się na pewno zmieniło, bo efekt był lekko zmieniony. Brak konieczności Governora?

Więc drugi tydzień z rzędu 10/10.

I w sumie dość ładnie z ich strony, ze o ile sytuacja jest ciekawa, to nie zakończyli odcinka skrajnym cliffhangerem.
I know kung-fu... again. :brawo:
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Windows 7 Firefox

Postautor: grabel91 » 30 lis 2010, o 15:45

Naprawdę świetny odcinek trzymający w napięciu. Akurat sytuacja z Morganem i nawiązaniem do Szklanej Pułapki moim zdaniem świetne. Najbardziej w tej sytuacji podobało mi się oczywiście gdy Morgan próbował odkleić pistolet :lol:
No i nareszcie najważniejsza kwestia Intersect wreszcie odzyskany !! Jakoś nieswojo się czułem gdy Chuck go nie miał. Dziwne prawda?? Przez dwa sezony nie znał kung-fu a jednak przyzwyczaiłem się do tego tak bardzo. Jednak najbardziej się cieszę z tego, że nie postanowiono np. skończyć odcinka zanim wiadomo było, że w komputerze jest update Intersecta bo wyjaśnienie tej sprawy na pewno złagodzi nam ból oczekiwania na kolejny odcinek. Chociaż chwila, jednak u mnie to nie działa :P

Guys I know kung-fu...... again :yahoo

Oczywiście 10/10
Awatar użytkownika
grabel91
Assman

Online: 1d 3h 22m 29s
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Ulubiona postać: team Bartowski
Obecnie oglądam: Chuck 1-5;NCIS 10;NCIS:LA 4;WhCo 4
    Windows XP Firefox

Postautor: Kamyck » 30 lis 2010, o 16:53

Heh jak ktoś na bieżąco śledzi opinie do każdego odcinka, to zapewne zauważył, że tydzień temu napisałem, iż Ellie będzie mieć zaszyfrowany Intersekt dla Chucka :D Ależ wspaniałe uczucie jak się z czymś trafi xD

Co do odcinka, to początek i akcja Morgana mnie zmiażdżyła :rofl: ogólnie odcinek taki sobie.

@grabel91 - dlatego jeszcze w tym odcinku dali, że Chuck odzyskuje intersekt, bo następny odcinek będzie w styczniu -.- a ludzie by ich pozabijali, jakby mieli czekać do stycznia. Aczkolwiek, nie mogę sie doczekać jakieś misji z intersektem ;)
Awatar użytkownika
Kamyck
Sprzedawca z BuyMore

Online: 350d 6h 4m 16s
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Supernatural,Gra oTron,Reguły Gry,Castle
    Windows 7 Firefox

Postautor: Michal2465 » 30 lis 2010, o 18:07

Jak dla mnie to był to zdecydowanie najlepszy odcinek sezonu. Świetne połączenie dramaturgii wydarzeń z humorem. Rozwaliła mnie akcja Morgana i Die Hard :D W ogóle Morgan był świetny w tym odcinku. Czołganie się w rurach wentylacyjnych na bosaka, po prostu rewelacja. No i że Casey w ogóle dał mu broń :D No ale poza zabawnymi momentami większość odcinka była raczej poważna. Świetna cała scena w domu Bartowskich. Cieszę się że nie skupili się w tym odcinku na wątku Chucka i Sary. Zresztą nie pasowało by to do tego odcinka. No i fajnie w sumie że nie zakończyli odcinka cliffhangerem tak jak to było z poprzednim. Tylko trzeba teraz czekać aż ponad miesiąc do następnego odcinka :( Chyba przez ten czas obejrzę jeszcze raz całość. Już drugi odcinek z rzędu ma u mnie bez wahania ocenę 10/10. Oby tak dalej :)
Awatar użytkownika
Michal2465
Kierownik sklepu

Online: 20d 13h 25m 23s
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
Obecnie oglądam: TVD, Suits, SPN, HIMYM, TBBT, Arrow
    Windows 7 Firefox

Postautor: ziomeq1100 » 30 lis 2010, o 19:00

Porównując ten odcinek i poprzedni to dzieli je przepaść. Wątek mamy i jej chłopaka jak dla mnie niezbyt dobry, do tego odcinek trochę zagmatwany. Niby był Morgan, Jeff i Lester ale jakoś tak mało. Jedyny pozytyw tego odcinka jest taki, że Chuck odzyskał intersekta i to dobrze wróży na przyszłość, jednak przed tą dłuższa przerwą mocno się zawiodłem. Jak dla mnie jeden z najgorszych odcinków tego sezonu.
ziomeq1100
Kierownik sklepu

Online: 2d 9h 31m 21s
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Ulubiona postać: John Casey
    Windows XP Firefox

Postautor: Lucas21 » 30 lis 2010, o 19:49

Brighty pisze:Nowa, poprawiona wersja Intersecta, czy raczej service pack, który zawdzięczamy Ellie. Wolałbym, by został bez niego dłużej, ale co tam. Spodziewałem się, że teraz Chuck nie będzie musiał mieć przebłysków, by z niego korzystać, ale najwidoczniej dostosowanie polega na czymś jeszcze innym. Coś się na pewno zmieniło, bo efekt był lekko zmieniony

Ja odcinka nie widziałem i spokojnie ja mam tak, że mogę naczytać się od h... spoilerów, a i tak odcinek ogląda mi się bosko :) Więc jednak lapek zawierał całkowite unowocześnienie intersektu :) ? Kurcze już myslałem, ze źródło spoilerów choć raz się pomyli, ale nie :) Skoro to sie sprawdziło to info o 5 sezonie możecie być spokojni, bo mam z tego samego źródła co mój koment o 4x09 odcinku i zawartości lapka :)
Lucas21
NerdHerd

Online: 2h 30m 25s
Otrzymał podziękowań: 11 razy
    Windows Vista Opera

Postautor: Brighty » 30 lis 2010, o 21:12

[Clarification:] Kiedy napisałem, że "Numer z przyklejonym pistoletem, to już było za wiele." nie miałem na myśli, że nie podobały mi się nawiązania do Szklanej Pułapki. Wprost przeciwnie. Chociaż rozumiem, dlaczego tak to zostało zrozumiane. Powinienem dodać jakieś lol albo rotfl na końcu.

Inna sprawa, że scena z odklejaniem nie podobała mi się z innego powodu. Dla mnie nie był to subtelny humor Chucka z poprzednich sezonów. Tego rodzaju gagi kojarzą mi się raczej (nie po raz pierwszy w tym sezonie) z głupawymi i pseudo śmiesznymi gagami z sitcomów. Chuck był mistrzem w łączeniu humoru i sensacji. W dramatycznym sezonie 3 humor zszedł trochę na dalszy plan, ale dalej go nie brakowało. Teraz jednak wydaje się często (nie zawsze) wymuszony a wręcz szkodliwy dla całości.
Sztandarowy przykład to dla mnie w tej chwili "The Aisle of Terror" i zupełnie spaprany wątek strachu. Tutaj też potencjalnie ciekawa sytuacja, okazała się niewypałem. Gwoli wyjaśnienia: za szkodliwy uważam taki humor, który niszczy wiarygodność, dramaturgie i dynamikę postaci. Wygłup zastępuje konkluzje. Morgan jest zbyt często wykorzystywany jako klaun i traci wiarygodność jako postać. Przecież mu zależy, powinno mu czasem wychodzić. Chciałbym móc trzymać za niego kciuki. A nie mogę, bo niepoważność traktowania rozbraja jakiekolwiek napięcie.
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Windows 7 Firefox

Re: [4x10] Chuck Versus the Leftovers

Postautor: Black23 » 1 gru 2010, o 15:42

Według mnie świetny odcinek a oblężenie Buy More świetna sprawa a gdy się okazało że Volkoff buja się w mamie Chucka to dopiero przełom czarny charakter zakochany w w mamie głównego bohatera xD : )

W każdym razie jedno mnie zdziwiło czemu Chuck nie zasłonił sobą swojej ukochanej gdy Volkoff w nią wymierzył na dziedzińcu po kolacji u Bartowskich : ( Według mnie powinien a pozatym odcinnek ppierwsza klasa 11/10 : )
No i odzyskał znów intersecta : ) Wiedziałem że ten laptop z auta jest dla Chucka i zawiera intersecta....
Po oglądnięciu obrazów z laptopa znów nasz bohater zemdlał jak to było w innych odcinkach gdy oglądał obrazy z intersecta choć wyjątkiem było zakończenie 2 sezonu czyli odcinek Chuck versus the ring gdy wgrał sobie intersecta 2.0 : )
Już nie mogę się doczekać następnego odcinka : )

PS Chciałbym się ze wszystkimi fanami serialu przywitać bo jestem nowy na forum ;-)
Ale to nie znaczy że nowy jeśli chodzi o znajomość serialu bo to to akurat mam w małym paluszku i służę chętnie pomocą : )...
Black23
Szpieg

Online: 2d 9h 54m 26s
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
Obecnie oglądam: Californication s4, TVD sezon2
    Windows XP Firefox

Re: [4x10] Chuck Versus the Leftovers

Postautor: Rysiekxxx » 2 gru 2010, o 19:37

W sumie odcinek bardzo fajny choć w większości nie zrozumiałem o co biega (czekam na napisy) wygląda na to że mama jest zagrożona i Chuck znowu będzie ją tropił.Teraz trochę pofantazjuję bo nie pamiętam pogrzebu taty a agent Shaw pokazał jak można ożyć po postrzale.Za bardzo ten tatuś przewidujący...a może żyje? Casey coraz bardziej się cywilizuje trochę mnie to niepokoi podobała mi się ta jego zwierzęcość , Morgan -no ten nam wyrasta na szpiega (trochę wolniej od Chucka) Sara - moja gwiazdeczka , blond komando doskonałość w każdym calu ...już to zaczyna być nudne.Nowe przysłowie mówi -Umiesz liczyć licz na Sarę . Brak mi wstrząsu czegoś co by potrzymało w napięciu kibicuję Chuckowi , nie mogę doczekać się następnego odcinka ale wydaje mi się że scenarzyści dają d...
Tradycyjnie nie biorę udziału w statystyce (Chuck jest zawsze na 10)
Pozdrowienia dla czytających . Sorry jak uraziłem zachwyconych odcinkiem
Awatar użytkownika
Rysiekxxx
Assman

Online: 3m 30s
Otrzymał podziękowań: 6 razy
    Windows 7 Firefox

Następna

Wróć do Sezon 4

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości