[4x17] Chuck Versus the First Bank of Evil

Tutaj prowadzimy dyskusję na temat odcinków 4 sezonu.
Regulamin forum
1. Spoilery do następnych odcinków umieszczamy w tagach [spoiler*]Treść spoilera[/spoiler*] (bez gwiazdek).
2. Zakaz pisania postów z prośbami o napisy.
3. Mile widziane są rozbudowane posty na temat poszczególnych odcinków oraz głos w ankiecie.
4. Posty jednozdaniowe zazwyczaj są usuwane do kosza.
5. Download odcinków znajduje się w tym dziale.

Ocena odcinka (1-10)

10
22
54%
9
10
24%
8
2
5%
7
5
12%
6
2
5%
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów

Liczba głosów : 41

Postautor: CMP » 16 sty 2011, o 02:46

Tytuł: Chuck Versus the First Bank of Evil
Premiera odcinka: 1 marca 2011

Obrazek
Awatar użytkownika
CMP

Online: 65d 8h 18m 50s
Otrzymał podziękowań: 724 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Community in da HOUSE
    Windows 7 Firefox

Postautor: Marysia » 1 mar 2011, o 12:12

To był naprawdę dobry odcinek!!! Chuck is back :ok: :ok: :lol: :lol: :lol: a Sara cóż przeszła samą siebie :-P :-P :-P Czuję się zaciekawiona takim obrotem sprawy :yahoo i czekam na więcej :)

p.s. odcinek można podejrzeć tutaj http://www.wisevid.com/play?v=2t_z8z-ftdf9
Awatar użytkownika
Marysia
Sprzedawca z BuyMore

Online: 1h 21m 48s
Otrzymał podziękowań: 0 raz
    Windows XP Chrome

Postautor: Harku » 1 mar 2011, o 13:46

Bardzo mi się podobał dzisiejszy odcinek 10/10, misja szpiegowska była fajna, tak samo postać Vivian mnie ciekawi...wolę takie postacie niż np Volkoffa, które są tak przesadzone, że nie da się ich brać poważnie. Najlepsza scena w odcinku to napad na bank z mało subtelnym nawiązaniem do Matrixa i trochę bardziej subtelnym do Pulp Fiction - zabawna i świetne sceny akcji.

Bardzo też mi się podobał wątek Sary i Ellie, szczególnie scena jak Sarah przymierza te wszystkie sukienki....i tak się zastanawiałem czy końcowa scena między nimi to znak, że Sara się tak w to wciągnęła czy po prostu pogrywa Ellie i ciut przesadza, żeby ta aż tak bardzo się nie wtrącała w przygotowanie ślubu.

Jedynie BuyMore i Morgan w tym odcinku średnio mi podeszli, nie żeby to było coś tragicznego, ale chciałem żeby wrócili już do pozostałych wątków.

Podoba mi się, że też stopniowo budują napięcie, a z taką postacią jak Vivian łatwiej to będzie osiągnąć, bo jak mówiłem można ją traktować poważnie...co o Volkoffie niestety powiedzieć nie było można.
Awatar użytkownika
Harku
Członek Teamu Bartowski

Online: 20d 21h 57m 41s
Otrzymał podziękowań: 36 razy
    Windows Vista Firefox

Postautor: Gitarzystka » 1 mar 2011, o 15:30

Według mnie odcinek był bardzo dobry, być może nie było takiego strasznego napięcia, jakie odczuwałam w innych, ale mimo to mi się podobało. Sarah...po prostu zaniemówiłam...i te przymierzanie sukienek, piękna i niezapomniana chwila : D Jednakże, zgodnie z wypowiedzią przedmówcy, muszę stwierdzić, że Morgan, zwykle świetny, teraz się nie popisał, jak dla mnie nie był to jakiś zabawny, ani istotny wątek, to tylko taka mała uwaga z mojej strony. Rada jestem, że Chuck, jeden z niewielu seriali, utrzymuje swoją formę znakomicie, jest śmiesznie, z rozmachem, dużo ciekawej akcji, i troszkę miłostek. Oby tak dalej, do końca! Liczę na 5 sezon i wierzę, że może jeszcze uda się coś wymyślić w dalszej przyszłości Chucka : )
Awatar użytkownika
Gitarzystka
Członek Teamu Bartowski

Online: 8d 13h 25m 29s
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: WC,Chuck,TVD,TBBT, HIMYM,Wilfred,Castle
    Windows XP Firefox

Postautor: Brighty » 1 mar 2011, o 15:32

Ogólnie odcinek świetny i w dodatku bez jakichś większych zgrzytów, które by zaniżały punktacje.

Przede wszystkim widać, że fabuła się powoli ale nieubłaganie rozwija. Mamy sekret Caseya, który musi być czymś istotnym. Analizując dane z odcinka przychodzi mi tylko jeden pomysł, z czym może być związana nowa operacja w podziemiach Burbank: budują nowego Intersekta. Od jakiegoś czasu mnie dziwi, że zupełnie odpuścili sobie ten temat, tym bardziej, że pamiętam wywiad ze Shwartzem i Fedakiem, którzy obiecywali, że Governor miał być istotnym wątkiem w tym sezonie, a w pierwszej połowie totalnie to olali (obok kilku innych).

Mamy też w końcu sensowne pociągnięcia dramatyczne, zgadzam się, że Volkoff był na swój tragikomiczny sposób zbyt przerysowany, a Mama B trochę zbyt twarda, a zarazem obca, byśmy ją odbierali jako postać, która trzeba ratować. Natomiast Vivian z poczuciem zdrady I Chuck, który chociaż chce zrobić to co właściwe, zostaje zepchnięty w rolę zdrajcy, Casey (przez misję) i gen. Backman (przez decyzję, która stawia ją ponownie jako przedstawiciela bezdusznej instytucji) w zgrabny sposób rozbijają idyllę i wprowadzają napięcie na poziomie osobistym. To mi pokazuje, że serial odzyskuje sporo z tego, czego mi brakowało w pierwszej połowie sezonu.

Fajna scena napadu na bank. Dają się ostatnio ponieść fantazji, jeżeli chodzi o choreografię scen walki. Nie jestem wielbicielem absurdu szpiegowskich wdzianek ( http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/SpyCatsuit ), ale Sarah bije Trinity na głowę.

A Chuck i Sarah, którzy ze sobą rozmawiają i próbują rozwiązywać swoje problemy są dla mnie o wiele bardziej interesujący, niż kiedy ciągle się kłócą.

9,5/10
Pełną 10 rezerwują na coś naprawdę wybitnego (jak Honeymooners). A nadal jest za wiele Morgana a Buy-More też jest na teraz wciskane na siłę.
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Windows 7 Firefox

Postautor: afgani » 1 mar 2011, o 15:50

Jak dla mnie odcinek był super.
Cała sytuacja z napadem na ten bank była na swój sposób bardzo atrakcyjna... przynajmniej dla mnie :D a te rozmowy Sarah i Chucka w trakcie dodawały trochę humorku. Poza tym podobała mi się ta "przemiana" Sarah z kompletnie nie znającej się na babskich sprawach kobiety w taką, której takie rzeczy zaczynają się podobać. A końcowa scena, w której Ellie z notatnikiem podąża za Sarah zapisując jej życzenia była genialna...zwłaszcza gdy Ellie podsumowała jej zachcianki Chuckowi słowami>>>>mniej więcej może powinieneś wziąć kilka dodatkowych zmian w BM albo obrabować bank :hehe:
Troszkę przeszkadzało, to że zrobili z Chucka w pewnym sensie zdrajcę w oczach Vivian, aż mi było szkoda. W końcu złożył jej obietnicę i nie mógł jej spełnić i to nie z jego winy.
Morgan i jego pościel to mnie zawsze wprowadza w dobry nastrój :-P Nie ma to jak popatrzeć na kogoś bardziej dziecinnego od siebie :hehe:
Ciekawy wątek z tym szukaniem współlokatorów i tymi wszystkimi dziwakami, którzy przyszli w nadziei, że dostaną pokój u Morgana, a to wszystko przez Jeffstera...najciekawszy był ten koleś z tym ogonkiem :-P
Casey...hmm, chciałabym już wiedzieć, co to za misja w tym całym zamku.

Odcinek na Dyszkę
Awatar użytkownika
afgani

Online: 121d 9h 11m 4s
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Ulubiona postać: Chuck Sarah
Obecnie oglądam: WSZYSTKO
    Windows XP Firefox

Postautor: CMP » 1 mar 2011, o 16:05

oczywiście 10/10

ale ten cały wątek Morgana i szukania mieszkania/współlokatora był kiepski. Oprócz Buymore wszystko było genialne.

Najbardziej wyrzuciło mnie z fotela, jak Chuck założył rajstopy na głowę xD

Chuck: We're robbing a bank, right? You packed them, so I thought...
Sarah: Yeah, I packed them in case we had the chance to go out later. Take them off. You'll wreck them.

Brighty, też mi się wydaję, że kombinują coś z nowym Intersectem :) Takie wątki są zawsze ciekawe.

EDIT: zapomniałem jeszcze, że oprócz Pulp Fiction i Matrix było nawiązanie do LOST, numery 4 8 15 16 23 42 na karcie oraz dyrektor banku - dr Marvin Candle (Pierre Chang) z Dharmy :)
Awatar użytkownika
CMP

Online: 65d 8h 18m 50s
Otrzymał podziękowań: 724 razy
Obecnie oglądam: Community in da HOUSE
    Windows 7 Firefox

Postautor: Contador » 1 mar 2011, o 16:26

A mi ten odcinek wogole sie jakos nie podobał wiec sie nie bede rozpisywał, sredniak z tych zapchaj dziure. Chciałym zobaczyć jeden odcinek który bedzie pozbawiony misji a bedzie wnim duzo humory np. jakis wieczór kawalerski czy cos.
Co do Morgana to wydaje mi sie ze Casay przygarnie dziada.

Wie ktoś kiedy nastąpi przerwa w odcinkach?
Awatar użytkownika
Contador
Assman

Online: 15h 57m 17s
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Ulubiona postać: Don Andres Iniesta
Obecnie oglądam: Real - Barca 9.04.2011
    Windows 7 Internet Explorer 8.

Postautor: roztrzepana » 1 mar 2011, o 23:19

hmm.. ogólnie odcinek dobry..
Za Morganem i Buy More nigdy nie przepadałam.. więc im mniej ich tym lepiej.. Wątek Vivian jak na razie zapowiada się nieźle.. coś mi się wydaje, że ona sporo namiesza..
Co do Caseya i jego tajnej misji, bardzo możliwe, że budują nowego intersecta..
Scena w której Sarah mierzy suknie ślubne.. mistrzostwo świata :)
Natomiast scena w której Chuck i Sarah 'napadają na bank' jakoś nie przemówiła do mnie..
Ciekawi mnie co wyniknie ze wspólnego mieszkania Morgana i Caseya :D

hmm 9/10
Awatar użytkownika
roztrzepana

Online: 5d 21h 36m 42s
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Ulubiona postać: Kate Beckett
Obecnie oglądam: Castle
    Windows Vista Firefox

Postautor: ziomeq1100 » 2 mar 2011, o 17:23

Odcinek był taki sobie, nie było tego dreszczyku emocji, który jest zazwyczaj, poza tym mocno dziwi mnie, że niemalże pół forum ocenia każdy odcinek na 10 co oznaczałoby, że każdy jest idealny i chcemy do niego wracać tak samo jak do każdego innego odcinka. Przy tym wszystkim sporo również pisze, że 4 sezon jest najgorszy, więc jeżeli jest najgorszy jak odcinki mogą być idealne.

Bądźmy obiektywni.

Ja daję 7/10
ziomeq1100
Kierownik sklepu

Online: 2d 9h 31m 21s
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Ulubiona postać: John Casey
    Windows XP Firefox

Następna

Wróć do Sezon 4

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość