[4x03] Chuck Versus the Cubic Z

Tutaj prowadzimy dyskusję na temat odcinków 4 sezonu.
Regulamin forum
1. Spoilery do następnych odcinków umieszczamy w tagach [spoiler*]Treść spoilera[/spoiler*] (bez gwiazdek).
2. Zakaz pisania postów z prośbami o napisy.
3. Mile widziane są rozbudowane posty na temat poszczególnych odcinków oraz głos w ankiecie.
4. Posty jednozdaniowe zazwyczaj są usuwane do kosza.
5. Download odcinków znajduje się w tym dziale.

Ocena odcinka (1-10)

10
10
42%
9
6
25%
8
4
17%
7
2
8%
6
0
Brak głosów
5
1
4%
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
1
4%

Liczba głosów : 24

[4x03] Chuck Versus the Cubic Z

Postautor: CMP » 24 wrz 2010, o 00:27

Tytuł: Chuck Versus the Cubic Z
Premiera odcinka: 5 październik 2010

Obrazek
Awatar użytkownika
CMP

Online: 65d 8h 18m 50s
Otrzymał podziękowań: 724 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Community in da HOUSE
    Nieznany Nieznana

Re: [4x03] Chuck Versus the Cubic Z

Postautor: Rzelek » 5 paź 2010, o 18:23

Super odcinek. Hugo ponownie świetnie się spisał jako czarny charakter. Jego pojedynek z Chuckiem i powrót Big Mike, po prostu rewelka :lol:
Awatar użytkownika
Rzelek
Szpieg

Online: 3d 2h 33m 51s
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Ulubiona postać: John Casey
Obecnie oglądam: Twój wzrok ;)
    Nieznany Nieznana

Postautor: Rysiekxxx » 6 paź 2010, o 02:07

To nie fair powiedział Chuck po walce
Ja też tak uważam- znowu czekać tydzień coby się przekonać jak zakończy sprawę z pierścionkiem i Sarą
Z odcinka na odcinek coraz lepiej...jak widać powroty będą nie tylko w Buy More a kiedy wróci Shaw? :evil:
Awatar użytkownika
Rysiekxxx
Assman

Online: 3m 30s
Otrzymał podziękowań: 6 razy
    Nieznany Nieznana

Postautor: ziomeq1100 » 6 paź 2010, o 07:09

Shaw to chyba już nie wróci :P przynajmniej mam nadzieję bo jak dla mnie to kolejne wprowadzanie tej postaci byłoby głupotą
ziomeq1100
Kierownik sklepu

Online: 2d 9h 31m 21s
Otrzymał podziękowań: 11 razy
    Nieznany Nieznana

Postautor: Brighty » 6 paź 2010, o 16:33

Super, jak napisałem przed chwilę w innym temacie, ten odcinek w końcu ruszył panią Walker z miejsca i pokazał, że ona też się troszczy. W końcu zauważyła jakiś problem, pomyślała, poszukała rozwiązania. W końcu Chuck nie jest jedynym, któremu zależy, który jest gotów powiedzieć co czuje.

Z drugiej strony niepotrzebnie Heather Chandler stępili pazura. Wybielili ją na koniec, zamiast wyrachowanej zrobili ją wrażliwą. Nie wiem po co.

Jeszcze taka ciekawostka dla grający w Splinter Cell (świetna gra szpiegowska, polecam). Otóż dwie bardzo charakterystyczne bronie, których używa Sam Fisher to pistolet FN Five-seveN, którego używali agenci Kręgu i karabinek FN F2000 (w grze jako SC-20K), który właśnie w najnowszym odcinku nosili agenci Volkoffa na dachu. Biorąc pod uwagę nerdowatość twórców oraz to, że akurat jednym z tematów odcinka była gra szpiegowska, wnioskuje, że to nie przypadek.
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Nieznany Nieznana

Postautor: Banera » 7 paź 2010, o 20:45

Jak na razie najmniej mi się podobał ten odcinek z nowego sezonu. Wszystko niby ok ale sam nie wiem co mi nie pasowało. Brighty słusznie zauważył, że Sara też się zaczęła starać mimo że to Chuck jest głównym motorem napędowym tego związku. Po nim bardziej widać, że jest zakochany po uszy:) Mam nadziej, że nie w każdym odcinku będą sobie coś wyjaśniali. Chciałbym zobaczyć ich takich jak choćby w odcinku SE3E16 Chuck kontra nowożeńcy, kiedy bawią się swoją współpracą. Martwi mnie natomiast Moragan. Jest co raz bardziej poważny i taki... dojrzały:D Stanowisko zobowiązuje hehe. No i czekamy do następnego poniedziałku. Powiem Wam, że zdecydowanie wolę oglądać całe sezony:) Nie należę do cierpliwych ludzi.

Edit:
Oczywiście chodziło mi o odcinek 3x14. Dzięki Brighty, za korektę :)
Ostatnio zmieniony 7 paź 2010, o 23:03 przez Banera, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Banera

Online: 7d 12h 30m 27s
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Castle
    Nieznany Nieznana

Postautor: Brighty » 7 paź 2010, o 21:55

Czepiam się, ale śpieszę z korektą: Chuck vs. Honeymooners to odcinek 3x14 a nie 3x16.

Problemem nowych odcinków jest dla mnie to, że jak na razie, to samo poszukiwanie Mamy B jest trochę zbyt mało ekscytujące. Brakuje tu jakiegoś oczywistego dążenia, czy zagrożenia, z którym Chuck musiałby się mierzyć. Wątek romantyczny był czymś takim przez pierwsze trzy sezony. A o ile sam pomysł z mamuśką nie jest zły, a postać zapowiada się ciekawie, jednak widzowi jak na razie nie udzielają się emocje poszukiwania. Bardziej skupiamy się na postaciach znanych i kochanych.

Niestety serial skoczył też znowu odrobinę bliżej procedurala - wątek główny jak na razie ma znaczenie mniejsze, każdy odcinek ma wyraźnie oddzieloną historię. To częściowo zrozumiałe, kiedy serial chce zyskać nowych widzów, ale też nie jest tak bardzo wciągające.

Wątek BuyMore zajął też chyba zbyt wiele miejsca. Rozumiem, że chcieli udobruchać wielbicieli szalonej bandy po ostatnich odcinkach, w których było ich mało. Ale szczerze - nie wyszło to jakoś szałowo.

Mam też w tym momencie już dość podziwiania zgrabnych nóg postaci drugoplanowych. Super, że jest tylu gości, wielu znakomitych, ale lepiej, gdyby darowali sobie tych, którzy nic nie wnoszą, jak nowa Greta - mogło jej nie być, serial by nic nie stracił.
Awatar użytkownika
Brighty

Nieznany Nieznana

Postautor: Xemidra » 8 paź 2010, o 21:58

Odcinek ekstra, w końcu zobaczyliśmy prawdziwego Chuck'a wiemy że Sara go naprawdę kocha i stara się wywiązywać ze swej roli w tym związku. Powrót Big Mick'a - na to czekaliśmy, jednak miałem nadzieję że powróci na swoje stanowisko ponieważ Morgan się zmienił to mi się nie podoba. Jest zbyt dorosły, już nie jest taki głupkowaty. Poziom Jeff'a i Lester'a też się trochę obniżył, szczerze mówiąc liczyłem na coś więcej.

Motyw pierścionka to coś niesamowitego i jak na złość czekać trzeba do następnego odcinka. Choć gdy oglądałem trailer miałem nieodparte wrażenie, że Chuck nie oświadczy się jej, a spróbuje jakoś się wyplątać z tej sytuacji. Widać to po jego minie, po tym jak odwrócili się od siebie nie spoglądając na siebie oraz po tym co powiedział Morgan.

Postać Heather była fajna do czasu, w momencie w którym Sara podała jej broń wiadomo było że zostaną "przyjaciółkami" i wredna Heather będzie od tej pory SŁITAŚNA. To jak podała im informacje odnośnie matki Chuck'a było trochę żenujące i jak dla mnie zbyt proste. Po prostu im wszystko powiedziała.

Brakowało mi Elie i Devona, choć już wiem że pojawią się w kolejnym odcinku. Jak zwykle gen. Backman była i nie była. Ta postać jest moim zdaniem za mało aktywna. Powinni coś więcej o niej powiedzieć. (wiemy że ma męża HURA !!!) Nawet jak już osobiście pojawia się w LA to nic a nic o niej się nie dowiadujemy prócz tego jako ma charakter.

I jak już się wyżaliłem to na koniec dodam że ten odcinek bardzo mi się podobał, pomimo tych dupereli.
Xemidra
Sprzedawca z BuyMore

Online: 10m 36s
Otrzymał podziękowań: 0 raz
    Nieznany Nieznana

Postautor: Brighty » 9 paź 2010, o 00:31

Naprawdę podobał się wam ten numer z pierścionkiem?? Dla mnie był raczej sztuczny. Taki dowcip trochę przegadany, że kiedy dochodzimy do puenty nie jest śmieszna, bo była zbyt przewidywalna od samego początku.

Nota bene jak dla mnie zapowiedź następnej części zdradza pod tym względem wszystko. I mam nadzieję, że nie będą teraz co drugiego odcinka reklamować Sarah w bieliźnie, bo to prymitywne rozwiązanie.

Poza tym, co napisałem wcześniej o Sarah (w końcu coś robi w związku) tak naprawdę ten odcinek nie był tak wybitny, jak to Chuck potrafi być. Nadal biję na głowę większość seriali, ale coś tam jeszcze nie gra w pełni. I z tego co czytam w necie, moja opinia nie jest całkiem odosobniona.

Mocno trzymam za ciebie kciuki Chuck: stać cię na więcej, jesteś asem - pamiętasz?
Awatar użytkownika
Brighty

Nieznany Nieznana

Postautor: ziomeq1100 » 9 paź 2010, o 07:27

Niestety jak dla mnie najgorszy dotychczasowy odcinek. Szkoda, że od drugiego sezonu widać tendencję spadkową, bo 2 sezon był świetny, 3 również chociaż minimalnie słabszy jak dla mnie, a obecna seria niezbyt mi się podoba, brakuje mi czegoś w tym filmie. Kiedyś tym czym przyciągał ten film był Chuck i Sara oraz ich najróżniejsze misje. Teraz oba tematy zaczynają się wypalać. Myślę, że dobrym sposobem na urozmaicenie filmu byłoby ubarwienie postaci Morgana, jednak nie do takiej poważnej osoby jak w ostatnim odcinku.
ziomeq1100
Kierownik sklepu

Online: 2d 9h 31m 21s
Otrzymał podziękowań: 11 razy
    Nieznany Nieznana

Następna

Wróć do Sezon 4

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość