[4x24] Chuck Versus the Cliffhanger [FINAŁ]

Tutaj prowadzimy dyskusję na temat odcinków 4 sezonu.
Regulamin forum
1. Spoilery do następnych odcinków umieszczamy w tagach [spoiler*]Treść spoilera[/spoiler*] (bez gwiazdek).
2. Zakaz pisania postów z prośbami o napisy.
3. Mile widziane są rozbudowane posty na temat poszczególnych odcinków oraz głos w ankiecie.
4. Posty jednozdaniowe zazwyczaj są usuwane do kosza.
5. Download odcinków znajduje się w tym dziale.

Ocena odcinka (1-10)

10
74
77%
9
13
14%
8
1
1%
7
2
2%
6
3
3%
5
1
1%
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
1
1%
1
1
1%

Liczba głosów : 96

Postautor: CMP » 16 mar 2011, o 16:32

Chuck Versus the Cliffhanger
Premiera odcinka: 17 maja 2011

Finał sezonu 4!

Zapraszamy do dyskusji o odcinku
Awatar użytkownika
CMP

Online: 65d 8h 18m 50s
Otrzymał podziękowań: 724 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Community in da HOUSE
    Windows 7 Firefox

Postautor: CMP » 17 maja 2011, o 08:00

10/10

Jakaś masakra. Najlepszy finał, jaki widziałem. Było wszystko, czego oczekiwałem. Retrospekcje, 10 dni później, tam tydzień wcześniej, lubię takie przestawienie akcji. No i pojawiła się intryga, że to wszystko było ustawione od początku. Nie wiem jak się wyrobią w 13 odcinkach z wyjaśnieniem tego. GENIALNY FINAŁ!!! :dance: :dance:
Awatar użytkownika
CMP

Online: 65d 8h 18m 50s
Otrzymał podziękowań: 724 razy
Obecnie oglądam: Community in da HOUSE
    Windows 7 Firefox

Postautor: afgani » 17 maja 2011, o 08:13

Odcinek świetny... Chuck dobrze się spisywał nawet jak mu zabrali Intersekta.
Specjalnym zaskoczeniem nie było dla mnie to, że Chuck odda te "przykrywki" Vivian żeby uratować Sarah ale, że oni oddali naszej parze taką niezłą sumkę kasy... się nie spodziewałam.
Koniec był najbardziej zaskakujący... przynajmniej byłby, gdybym nie przeczytała tego rąbniętego spoilera.
Wychodzi na to, że nie myliła się ta osoba, która powiedziała, że po finale będziemy mieli sporo do dyskutowania na temat tego co w nim było. I wyglądana to, że nikt nie miał pogrzebu... tak jak mówiłam :D
"No chyba, że ten pogrzeb to była jakaś metafora "utracenia" przez Chucka Intersektu" :P
Nie wytrzymam do września, bo zasypali nas kolejnymi tajemnicami, które jeszcze długo będą przeze mnie obmyślane.
Mam tylko nadzieję, że Morgan nie będzie długo miała Intersecta, bo chyba tego nie ścierpię... poza tym wtedy będą chyba musieli zmienić nazwę serialu z Chuck na Morgan :D

Odcinek 10/10
Awatar użytkownika
afgani

Online: 121d 9h 11m 4s
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Ulubiona postać: Chuck Sarah
Obecnie oglądam: WSZYSTKO
    Windows XP Firefox

Postautor: Miss Beckett » 17 maja 2011, o 08:15

Genialny odcinek! Duzo rzeczy sie wyjasnilo, a Morgan jako intersekt? masakra. Dobry tekst Casey'a byl, "tyle ruskich" . :D ciesze sie ze wzieli ślub! I ze oboje zyja :) 10/10
Awatar użytkownika
Miss Beckett

Online: 113d 21h 49m 7s
Otrzymał podziękowań: 222 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker i Chuck
    Macintosh Safari

Postautor: cinek » 17 maja 2011, o 09:29

Masakra.... I jak tu teraz przetrwać do 5 sezonu ?
Świetny finał.
Spoiler:

Fajnie że było trochę Buy More. Nic tylko 10/10 postawić bo odcinek świetny, a końcówka najlepsza .
Ostatnio zmieniony 17 maja 2011, o 12:21 przez cinek, łącznie zmieniany 1 raz
cinek
NerdHerd

Online: 3d 16h 48m 7s
Otrzymał podziękowań: 4 razy
    Windows XP Firefox

Postautor: Brighty » 17 maja 2011, o 10:31

Jedna rzecz popsuła mi ten odcinek: Morgan. Intersekt dla niego to wystarczająco zły pomysł - chociaż przez krótką chwilę może być zabawny. Jako kierowca limuzyny, przejdzie. Nie wiem, jak głupie jest prawo ślubne w Kalifornii, ale co to ma być za udzielanie ślubu w imieniu Federacji ze Star Treka? Sorry, jestem Geekiem, lubię to co Geekowe, ale to jest dla mnie przegięcie. Są pewne granice. Ślub to jednak dla mnie kwestia sacrum. Morganowi więc, jako pseudo-duchownemu mówię stanowcze nie. Rozumiałbym Generał Backman, ale tego nie rozumiem. Miał być drużbą. Zrobili sobie dowcip, w miejscu, w którym nie chciałem go widzieć. Pewnie większość z was pomyśli, że jestem przewrażliwiony, no i może w sumie jestem.

Poza tym odcinek bardzo dobry, solidne zwroty akcji, sporo napięcia utrzymanego przez cały odcinek. Mamy też nowego, antypatyczny zły-wroga. Myślę, że nie było lepszego sposobu na uczynienie wątku dużo bardziej osobistym, niż oparcia go na kimś, kto stoi na drodze do uratowania Sarah. To daje naprawdę solidną perspektywę na sezon 5.
Chuck na razie pozbawiony Intersekta, za to przyjmujący role milionera i prawdopodobnie masterminda. Rozumiem, że musieli liczyć się z możliwością, że to będzie koniec serialu, ale chyba ciekawszym posunięciem by było, gdyby jednak musieli być zbiegami: żywymi, szczęśliwymi ze sobą, ale jednak muszącymi się ukrywać.

Troszkę też ostatecznie jestem zawiedziony brakiem uzupełnienia detali dotyczących Agenta X, oraz średnio dobrze przemyślanym wątkiem Vivian. Liczyłem tutaj na coś więcej, doszukiwałem się za pewnymi naciąganymi elementami drugiego dna, ale go nie było. Szkoda, bo osłabia to troszkę jakość dramatyzmu postaci.

Ostatecznie jednak było to naprawdę solidne zakończenie.
9/10

Za ten post autor Brighty otrzymał podziękowanie od
Julex
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Windows 7 Firefox

Postautor: roztrzepana » 17 maja 2011, o 10:45

w sumie to podpisuję się pod postem Brighty'ego..
przegięli z Morganem jako 'duchownym' a Morgan i intersect totalnie zepsuł moje wrażenia z tego odcinka..
9/10
imho najgorszy finał spośród wszystkich jednak z solidnym cliffhanger'em.. mam nadzieję, że s5 będzie lepszy.. jako, że będzie tym ostatnim i już nie będzie więcej kombinowania ile odcinków ma 'Chuck..'
Awatar użytkownika
roztrzepana

Online: 5d 21h 36m 42s
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Ulubiona postać: Kate Beckett
Obecnie oglądam: Castle
    Windows Vista Firefox

Postautor: salem_owned » 17 maja 2011, o 11:09

Zgadzam sie z brightem w kwestii Morgana.
Moim zdaniem zakończenie chucka z itersectem było by o wiele bardziej efektownen, natomiast Morgan, według mnie, nie pasuje do roli intersecta.
Poczekamy, zobaczymy jaką przyszłość przygotują scenarzyści :)
salem_owned
Sprzedawca z BuyMore

Online: 1d 12h 52m 50s
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ulubiona postać: Sarah Walker i Chuck
    Windows 7 Firefox

Postautor: Harku » 17 maja 2011, o 11:55

Ostatecznie daje odcinkowi 9/10, dałbym nawet 7, gdybym nie liczył na to że odwrócą pomysł z Morganem intersektem...sorry, ale dla mnie to jakaś porażka, dla mnie głównymi bohaterami są Chuck, Sarah i Casey...stawianie Moragana w centrum wydarzeń jest dla mnie wielkim nieporozumieniem. Nie dość, że rozwala już i tak chwiejną mitologię Chucka...gdzie jest to wszystko o niby wyjątkowości Chuck'a, to jeszcze stawia w centrum postać, którą lubię najmniej z głównej czwórki.

Co do samego odcinka, to ślub i wcześniejsze sceny Chuck'a i Sary bardzo dobrze zrobione, chociaż może trochę krótkie, jak Chuck walczy o Sarę to też mi się to podobało, no i pomysł z drużyną na swoim, poza CIA jest wg mnie świetny...ale jak powiedziałem, Morgan jak dla mnie mógłby zostać na peryferiach.

Odcinkowi odejmuje 1 punkt za byle jakie rozwiązanie wątku z Vivian i fakt, że cały ten Agent X to był taki pic na wodę fotomontaż, tak jak mówiłem....nic nawet nie próbowali wyjaśnić, ani w tym ani w poprzednim odcinku.
Awatar użytkownika
Harku
Członek Teamu Bartowski

Online: 20d 21h 57m 41s
Otrzymał podziękowań: 36 razy
    Windows XP Firefox

Postautor: Michal2465 » 17 maja 2011, o 13:23

Odcinek świetny, praktycznie przez cały czas trzymał w napięciu. Podpisuję się pod większością, że mi także nie podoba się pomysł Morgana jako Intersecta. Nie umiem go sobie wyobrazić w takiej roli w 5 sezonie. Jak już było wspomniane trochę też przesadzili z tą sceną ślubu i rolą Morgana. Za bardzo "luzacko" do tego podeszli. Trochę zawiodła mnie też scena w Volkoff Industries i rozmowa z Vivian. Jak dla mnie to mogli inaczej rozwiązać ten wątek. Ale poza tym odcinek rewelacyjny. Zakończenie dosyć było intrygujące i jest całkiem niezły pomysł na fabułę 5 sezonu. Zobaczymy jak to scenarzyści rozwinął. Pod względem akcji i całej reszty odcinek w ogóle mnie nie zawiódł. Podsumowując dam mu nawet 9/10 bo poza Morganem i wątkiem Vivian cała reszta była bardzo emocjonująca.
Awatar użytkownika
Michal2465
Kierownik sklepu

Online: 20d 13h 24m 12s
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
Obecnie oglądam: TVD, Suits, SPN, HIMYM, TBBT, Arrow
    Windows 7 Chrome

Następna

Wróć do Sezon 4

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość