[4x14] Chuck Versus the Seduction Impossible

Czyli zakurzone tematy, których treść skupiała się na serialu.

Postautor: chuck1234 » 12 lut 2011, o 00:17

Dokładnie takie zmiany to normalny schemat. Podoba mi się koncepcja odnośnie druhen Sarah, ciekaw jestem jak to wyjdzie, ale wydaje mi się ten pomysł bardzo realny. Co do córki Volkoffa to jeżeli faktycznie nią jest to na bank nie jest to córka matki Chucka. jest to nie możliwe, podkreślała ona w kilku odcinkach, że między nią o nim nigdy nic nie było, to on jest w niej zakochany. Także możliwe, że córka powróci, żeby się zemścić, albo coś innego.

Wracając do Chucka, na razie jest okej. Na misiach nadal zdarzają się wpadki, czyli norma jak u Chucka. Ostatnio kichał o ile dobrze pamiętam, przez to został najgorszym szpiegiem tak mówiono w serialu :) Także on ma nadal dużo tego w sobie, jednak stara się przejąć kontrolę nad sytuacją, ponieważ walczy o to co kocha czyli o Sarah i o rodzinę. : )
chuck1234
Assman

Online: 8h 25m 35s
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ulubiona postać: Sarah
    Windows XP Firefox

Postautor: Brighty » 12 lut 2011, o 00:48

Ale mi nie chodzi o bycie fajtłapą, mi chodzi o bycie geekiem. Dla nie rozumiejących pojęcia ostatnio wyprodukowałem felieton u nas na portalu. Chodzi mi o jego zainteresowania. Wiadomo, że jak się jest w poważnym związku, to się ma mniej czasu na komiksy i fantastykę, ale tak całkiem? Rozumiem, że pogrążając się w świecie szpiegów musi stracić część naiwności, ale miał nie tracić (podobno) pewnych cech, które czyniły go Chuckiem. A coraz mniej je widać.

To jest dla mnie jeden z wielu wątków, który gdzieś się zagubiły w sezonie 4 (obok Bolonii i Big Mike'a, dziedzictwa Oriona, rodzinnej atmosfery - która teraz trochę wróciła).

O tyle mnie to razi, że geekowatość była jednym z zasadniczych powodów, dla którego zacząłem oglądać serial.

W roku, w którym wychodzi, po 30 prawie latach, nowy Tron, nie było praktycznie ani jednego nawiązania do tytułu, a to przecież jeden z symboli Chucka jako bohatera.
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Windows 7 Firefox

Postautor: Harku » 12 lut 2011, o 01:05

No dobra, ale te zainteresowania to już w drugim sezonie powoli się gubiły, szczególnie w dalszej części sezonu, a jak już coś się pojawiało to raz na kilka odcinków w jakiejś jednej scenie, tak samo zresztą jak w 4-tym np jak nawiązał w rozmowie do Drużyny A, albo jak wziął kurs internetowy żeby przygotować się do misji czy też jak zachwycał się rękawiczkami usypiającymi...w poprzednich sezonach naprawdę nie było tego więcej niż teraz (może poza pierwszym sezonem).

A co do dziedzictwa Oriona...w drugim sezonie tylko sam koniec o tym był, w 3-cim sezonie poza trzema ostatnimi odcinkami nic o tym nie było, a w tym już w trzech odcinkach do tego nawiązali bezpośrednio - w 1-wszym, 7-dmym i 13 wreszcie...owszem nie był to główny wątek, ale od czasu do czasu się pojawiał. A co do tych cech to pewnych nie stracił, nadal zdarza mu się głupoty wyrabiać na misjach, nadal jest nadto nerwowy i brak mu pewności siebie w pewnych sytuacjach i nie chce używać broni palnej, a to są wszystko cechy które Chuck posiadał wcześniej...jedyne co się rzeczywiście zmieniło to to, że nie widzimy go już w sytuacjach jak jest Nerd Herdem, no ale sorry on już z tego miejsca wyrósł i ja bym się osobiście nie obraził gdyby permanentnie usunęli Buy More z serialu. A ja nie rozumiem szczerze dlaczego jest dla ciebie takie ważne żebyśmy widzieli Chuck'a np czytającego komiksy, jeśli nie wnosi to nic do fabuły.

Ale ten nowy Tron to totalne dziadostwo, więc może lepiej że tego nie zrobili...poza tym to może być też kwestia licencji, Tron został wyprodukowany przez Disneya, Chuck to produkcja WB...a niestety w istniejącym tam systemie, nie można nawiązywać do szczególnie nowych tytułów bez opłaty licencyjnej. A nawiązań do pop kultury nadal jest mnóstwo, Rocky, Drużyna A, Terminator, teraz Aniołki Charliego, Kickboxer.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2011, o 01:41 przez Harku, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Harku
Członek Teamu Bartowski

Online: 20d 21h 57m 41s
Otrzymał podziękowań: 36 razy
Ulubiona postać: Sarah
    Windows Vista Firefox

Postautor: Brighty » 12 lut 2011, o 01:20

Dlaczego mi zależy? Bo sam jest geekiem.

W poprzednich sezonach nie oczekiwałem dziedzictwa Oriona na większą skale, bo Orion żył i pozostawał nadal tajemnicą. Dopiero pod koniec 3 sezonu Chuck zostaje uczyniony spadkobiercą jego dziedzictwa. Zapowiadało się na wspaniały tajemniczy i niebezpieczny świat, skończyło się na PSP i wirusie. Dla wygody wszystko wysadzili. Teraz pewnie już nigdy się nie dowiemy nic na temat życia i działalności Stephena, pomijając kilka sentymentalnych nawiązań przez jego żonę. Obym się mylił.
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Windows 7 Firefox

Poprzednia

Wróć do Ogólne

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość