Sarah Walker

Rozmowy o bohaterach grających poszczególne role w serialu.

Ocena postaci

10
150
94%
9
6
4%
8
3
2%
7
0
Brak głosów
6
0
Brak głosów
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
1
1%
Nie mam zdania
0
Brak głosów

Liczba głosów : 160

Sarah Walker

Postautor: Note » 28 lis 2010, o 11:49

Obrazek

Słów kilka: Sarah jest wyspecjalizowaną agentką CIA. Przed poznaniem Chuck była w związku z Brycem Larkinem. Poznajemy ja już w pierwszym odcinku serialu, gdzie początkowo traktuje Chucka bez uczuciowo. Z natury jest osobą ciepłą, wyrozumiałą, zaufaną i życzliwą. Lecz gdyby zaszła potrzeba, zabiła by bez wahania. W 2005 roku podczas czerwonego testu przypadkowo zabiła strzałem z pistoletu żonę agenta Daniela Shawa. W roku 1988 przed ukończeniem studiów jej ojciec został aresztowany. Ojciec zostawił jej ukrytą cache pieniędzy. Wówczas została zwerbowana do CIA.

Kilka słów o postaci: Zdecydowanie najseksowniejsza i najładniejsza agentka w serialu. Została w dzieciństwie wykorzystywana do brudnych spraw przez ojca, poźniej zwerbowało ją CIA. A poźniej poznała Chucka jednocześnie się w nim zakochując. Jest opiekuńcza, solidnie wykonuje swoje obowiązki jako agentki do tego jest mądra i przebiegła.

Zawód: Agentka CIA

Grana przez: Yvonne Strahovski

Pseudonim: Brak

Rodzina: Ojciec - Jack Burton

Pierwsze wystąpienie w serialu: 1x01 - "Chuck vs the Intersect"
Awatar użytkownika
Note

Online: 42d 5h 18m 26s
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Nieznany Nieznana

Re: Sarah Walker

Postautor: Banera » 28 lis 2010, o 14:15

Na temat Sary Walker, jej życia, jej uczuć, jej głupot i różnorodności powstaną kiedyś prace magisterskie lub doktoranckie :P Temat rzeka a ja staram się na bieżąco rozpisywać się odcinek po odcinku o Sarze bo nie sposób ją opisać w kilku zdaniach. Jej postać to pewien rodzaj paradoksu. Piękna, uwodzicielska, inteligentna, niebezpieczna, gotowa oddać życie za kraj, manipulantka, posiada ciężką przeszłość (wiem tak naprawdę o niej bardzo mało), zahartowana przez życie potrafi być twarda, nieustępliwa i eliminować wrogów jeden po drugim. Z drugiej strony Sara to typowy przykład "dziewczyny z sąsiedztwa", jest słodka, gdy się śmieje to nikt nie potrafi nie odwzajemnić jej uśmiechu, opiekuńcza i czuła, wrażliwa bo nie raz uroniła łzy, kocha Chucka i jest w stanie zrobić dla niego wszystko, czasem się gubi w tym co robi i popełnia głupie błędy ale kto ich nie popełnia? Jej związek z Chuckiem nie jest łatwy bo oparty jest na wielkich emocjach i ciągłym niebezpieczeństwie. Jak zapewniają producenci w drugiej połowie obecnego sezonu poznamy dużo więcej szczegółów dotyczących tej kluczowej dla serialu postaci. Ja na to czekam a Wy?
Awatar użytkownika
Banera

Online: 7d 12h 30m 27s
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Castle
    Nieznany Nieznana

Postautor: Brighty » 28 lis 2010, o 15:05

Zgadzam się z inteligentną, ale czy jako postać jest naprawdę mądra? Chodzi mi o życiową mądrość, dojrzałość emocjonalną, poznania samej siebie.
[Tutaj, po szczegóły odsyłam do dyskusji, którą nieprzerwanie kontynuuje od kilku dobrych odcinków w poszczególnych tematach.]

W skrócie:
Sarah nie do końca sobie jednak radzi w roli "dziewczyny z sąsiedztwa". Ma kłopoty z okazywaniem uczuć, szczerością i z byciem w relacji z chłopakiem, którego nie uważa za szpiega. Bywa nadopiekuńcza i nie zdaje sobie sprawy, że słowa mogą ranić równie głęboko jak kule. Jest humorzasta, łatwo się obraża. Potrafi podejmować głupie decyzje pod wpływem informacji których nie sprawdziła. Jak na szpiega niezbyt zna się na ludziach: nieraz ufa tym, którym nie powinna, a nie ufa tym, którym by należało.
W przeciwieństwie do Chucka, którego słabości od początku były oczywiste i z wielu których wyrósł, słabości Sarah poznajemy z czasem i niestety na razie nie widzimy żadnego wyraźnego wzrostu. Dwa lata zajęło jej uświadomienie sobie co czuje do Chucka i ciągle długa droga przed nią do stworzenia z nim relacji, która nie byłaby patologiczna.
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Nieznany Nieznana

Postautor: pllek_sinek » 28 lis 2010, o 17:07

Ale czy każde Jej słowa ranią? Dam przykład w ostatnim odcinku powiedziała do Chucka "Nie jesteś szpiegiem!", może i jest to raniące ale słuszne w tym momencie, powiedziała to żeby wrócił, nie żeby go dopingować w tym co robi.
Przyznam Ci rację, że jest niedojrzała emocjonalnie ale czy zna samą siebie? to raczej my Jej nie znamy.
Mamy za mało odcinków poświęconej Sarze żebyśmy mogli Ją w zupełności ocenić dlatego Ja ze swoimi osądami wobec tej postaci jeszcze poczekam. :)
Awatar użytkownika
pllek_sinek

Online: 15d 11h 34m 46s
Otrzymał podziękowań: 161 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
    Nieznany Nieznana

Sarah Walker

Postautor: Brighty » 28 lis 2010, o 18:10

Oczywiście, że nie każde jej słowa ranią. Gdyby tak było, to bezsensu, żeby w ogóle z sobą byli.

Ale, że z "nie jesteś szpiegiem" przegięła od razu widać po minie Chucka, Rya i Caseya, sama zresztą też to zrozumiała. Nawet moja mamuśka, w czasie oglądania tego odcinka stwierdziła, że w tym momencie to przegięła (to tak, żeby nie było, że to tylko z męskiej perspektywy tak wygląda).
Zgadzam się, że robiła to w dobrych intencjach. Ale jak mówi Etyka to nie intencja jest najważniejszym czynnikiem przy ocenie czynu (Jak mówią: dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane). Wykazała się w tym momencie dziwną względnej kochanej osoby niewrażliwością. Nota bene parę minut wcześniej powiedziała mu, że jest szpiegiem, ale się wyraźnie zawahała (czyli kłamała).
A gdyby nie była nadopiekuńcza i nie dzwoniła 100 razy z niepotrzebnymi wątpliwościami i kwestionowała go na każdym kroku, kiedy nic się nie działo; gdyby nie pokazała, że w tej sytuacji nie jest wiarygodna; to kiedy przyszło prawdziwe zagrożenie prawdopodobnie by ją wysłuchano i nieszczęścia by nie było.
Awatar użytkownika
Brighty

Nieznany Nieznana

Sarah Walker

Postautor: pllek_sinek » 28 lis 2010, o 18:29

...kolejnego odcinka również :-P
Może i masz rację, może za bardzo staję po stronie Sary ale bądź co bądź nie jest taka w zupełności zła
Awatar użytkownika
pllek_sinek

Online: 15d 11h 34m 46s
Otrzymał podziękowań: 161 razy
    Nieznany Nieznana

Sarah Walker

Postautor: Brighty » 28 lis 2010, o 19:03

Oczywiście, że nie jest w zupełności zła. Jest absolutnie fantastyczna. Note prowokacyjnie zapytał, czy znajdziemy jakieś wady (a jeżeli czytał jakieś moje wypowiedzi w tematach o odcinkach, to wiedział, że nie przemilczę :D) więc napisałem też o wadach. Nie chciałem wywrzeć wrażenia, że nie lubię tej postaci. :kiss: Jestem nią pozytywnie oczarowany.

To teraz troszkę bardziej pozytywnie:
Pomijam oczywiste zalety, jak mordercze połączenie urody i uroku osobistego jak również niesamowitą sprawność fizyczną i zdolności szpiegowskie.
Sarah jest osobą wrażliwą, nawet jeżeli nie lubi się do tego przyznawać i nie umie sobie z tym radzić. W swoim zawodzie nauczyła się, że czyni ją to słabą, więc ukrywa to nawet przed sobą. Potrafi być czuła i troskliwa. Potrafi też docenić w człowieku te mniej oczywiste zalety: wrażliwość, uczciwość, prostolinijność, niewinność.

Za ten post autor Brighty otrzymał podziękowanie od
Banera
Awatar użytkownika
Brighty

Windows 7 Firefox

Sarah Walker

Postautor: Black23 » 9 gru 2010, o 00:56

Moja ulubiona postać :)
Szczegolnie dla tej postaci zacząłem oglądać Chucka lecz później coraz to bardziej mi się podobał i poprostu wiedziałem że to mój serial :tak:
Black23
Szpieg

Online: 2d 9h 54m 26s
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Obecnie oglądam: Californication s4, TVD sezon2
    Windows XP Firefox

Sarah Walker

Postautor: Ebi2222 » 9 sty 2011, o 18:53

W końcu po części polka . :good:
Ebi2222
Obibok z BuyMore

Online: 0s
Otrzymał podziękowań: 0 raz
    Windows 7 Chrome

Postautor: Awesome! » 15 sty 2011, o 01:40

Black23 pisze:Moja ulubiona postać :)
Szczegolnie dla tej postaci zacząłem oglądać Chucka lecz później coraz to bardziej mi się podobał i poprostu wiedziałem że to mój serial :tak:

to tak jak u mnie ... Sarah tzn Yvonne była magnesem a potem już samo poszło... ale Sarah Walker jest the best :))
Awatar użytkownika
Awesome!
Assman

Online: 4h 22m 59s
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Chuck (:
    Windows 7 Firefox

Następna

Wróć do Postacie

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość