Daniel Shaw

Rozmowy o bohaterach grających poszczególne role w serialu.

Ocena postaci

10
3
7%
9
3
7%
8
1
2%
7
4
9%
6
5
11%
5
4
9%
4
5
11%
3
5
11%
2
3
7%
1
11
25%

Liczba głosów : 44

Daniel Shaw

Postautor: Turek » 3 lip 2011, o 23:15

@Karish Jak to w topicu "Greta" napisałaś, że granie Brandon Routh'a było sztywne. Trzeba przyznac że owszem, ale to po części wynikło i po części wpłynęło na charakter postaci. Postac stała się bowiem zamknięta, wyrachowana i nie dało się wyobrazic jej jako permanentnego członka team'u. Shaw'a nie było w sposób polubic, nawet po tym jak dowiedzieliśmy o Eve, przynajmniej takie jest moje zdanie :)
Awatar użytkownika
Turek
Sprzedawca z BuyMore

Online: 12h 7m 44s
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Ulubiona postać: Charles
Obecnie oglądam: Breaking Bad 4, Suits 1
    Windows Vista Chrome

Daniel Shaw

Postautor: Rashel » 16 sie 2011, o 20:56

Na początku strasznie mi się spodobał. Miał ciekawy życiorys wiedziałam, że z nim akcji nie zabraknie. Jednak już po kilku odcinach zaczął mnie strasznie irytowac, byc może dlatego, że cały czas zarywał do Sary. Kiedy dowiedział się, że Sarah zabiła jego żonę podczas czerwonego testu i postanowił także ją zabic, miałam ochotę mu przywalic. Potem jeszcze te jego akcje.. W ogóle kiedy Chuck zastrzelił go na moście to czułam, że wróci. W końcu skoro Bryce'a udało się ożywic to czemu go nie? Kiedy zastrzelił Stephena - znienawidziłam go. Zdecydowanie nie przepadam za jego postacią.
Awatar użytkownika
Rashel
Szpieg

Online: 18d 2h 53m 22s
Otrzymał podziękowań: 52 razy
Ulubiona postać: team Bartowski
Obecnie oglądam: Game of Thrones
    Windows 7 Opera

Re: Daniel Shaw

Postautor: shobi » 25 gru 2011, o 12:14

PanCartoon pisze:Shaw tak naprawdę był pierwszą osobą, która wierzyła w umiejętności Chucka i dawała mu się wykazać.

Z tym się nie zgodzę. W pierwszej scenie kiedy poznajemy Shawa (a w zasadzie jego zapalniczkę), podczas rozmowy z Beckham ujawnia się, iż jesto to cały plan, który z Intersekta ma zrobić szpiega. Dlatego tak dawał mu się wykazać. Nie dlatego, że wierzył w samego Chucka.
shobi
Sprzedawca z BuyMore

Online: 7h 18m 55s
Otrzymał podziękowań: 0 raz
    Windows 7 Firefox

Daniel Shaw

Postautor: PanCartoon » 26 gru 2011, o 04:02

Po pierwsze - żadna Beckham nie grała w naszym serialu. Czasami udało jej się pośpiewać ale na pewno nie w Chucku. I jak to z Intersecta zrobić szpiega? Jak można z programu zrobić szpiega? To program pomagał stać się prawdziwym szpiegiem i to Shaw pozwalał się wykazać Chuckowi, to Shaw pozwalał mu działać wedle planu Chucka, dawał mu kolejne szanse. Beckham w między czasie strzelał gole dla Los Angeles Galaxy.
Awatar użytkownika
PanCartoon

Online: 206d 38m 13s
Otrzymał podziękowań: 375 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Chuck, Castle, TBBT, HIMYM, VD
    Windows 7 Firefox

Daniel Shaw

Postautor: Lea » 26 gru 2011, o 16:19

Witam,
Postać Daniela początkowo w ogóle mnie nie zainteresowała. Kolejny facet mieszający w związku Sarah i Chucka. Już nie mówię o kawkach, wymądrzaniu się i koronnym: "Prawda jest taka, że ja też nie lubię broni". W sumie żadna akcja szpiegowska Daniela nie zakończyła się sukcesem. Bez pomocy Chucka zginął by już na początku sezonu:P No ale po przejściu na "złą stronę mocy" hmm Shaw spodobał mi się.Akcja przed "trybunałem" generałów bezcenna - w pewnym sensie zaczęłam kibicować jego zamiarom:P Szkoda, że scenarzyści nie pogłębili jego postaci psychologicznie - albo jego postać była idealna albo całkowicie zła. A wydaje mi się, że zabrakło trochę takiego relatywizmu - w końcu zamordowano mu żonę a winny żadnej kary nie poniósł....
Lea
Obibok z BuyMore

Online: 1h 43m 8s
Ulubiona postać: Casey
    Windows Vista Firefox

Daniel Shaw

Postautor: Turek » 18 lut 2012, o 14:14

Raczej nierealnym był fakt, że jeden z najlepszych agentów, który rozumie jak działa system, poluję na Sarah wiedząc o tym, że to był rozkaz i że on sam wykonał takich setki. A może i faktycznie tak zrobiłby człowiek w jego sytuacji, ale on tego nie sprzedał ani trochę, a raczej twórcy. Co do wiary w Chucka, to Shaw nie był wcale lepszy od Sarah czy Casey'a, on poprostu się nie martwił ;)
Awatar użytkownika
Turek
Sprzedawca z BuyMore

Online: 12h 7m 44s
Ulubiona postać: Charles
Obecnie oglądam: Breaking Bad 4, Suits 1
    Windows 7 Chrome

Daniel Shaw

Postautor: Inka » 18 lut 2012, o 17:46

To prawda, że Shaw nie martwił się o Chucka, moim zdaniem było to widać już na pierwszy rzut oka. Nie była to więc kwestia wiary w niego. Shaw wbrew pozorom nie jest jednak tak jednoznaczną postacią jak mogłoby się wydawać. Osobiście bardzo nie lubiłam tego bohatera, ale trudno z kolei posądzić go o "zło w najczystszej postaci". Warto tu zauważyć, że przed próbą strzelenia do Chucka pod wpływem jego słów zawahał się na chwilę. Tym niemniej niestety ostatecznie wybrał "ciemną stronę mocy".
Awatar użytkownika
Inka
Sprzedawca z BuyMore

Online: 2d 7h 51m 55s
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Ulubiona postać: Chuck
    Windows XP Firefox

Daniel Shaw

Postautor: Hadson » 27 sie 2012, o 21:15

Postać znakomicie odegrana choć w nikłym stopniu przypadła mi do gustu. CIA zabiło osobę mu najbliższą a on wziął odwet na ludziach niczemu nie winnych , którzy starali się zmienić świat. Postać bardzo dziwna po jego grze aktorskiej może powinienem wierzyć w "reinkarnacje" gdyż ciągle się odradza. Widać że bardzo kochał żonę, staram się Chuckowi Sarę odbić a następnie ją próbował zabić, Szkoda że staną po ciemnej "stronie mocy", Zadaje mi się, choć nie jestem pewien że Casey coś wspominał o plutonie egzekucyjnym. Dziwne że nie postawiono go przed nim.
Awatar użytkownika
Hadson
Sprzedawca z BuyMore

Online: 22h 32m 14s
Ulubiona postać: Sara Walker
Obecnie oglądam: Bones,White Collar,Royal Paints,NCIS
    Windows XP Firefox

Daniel Shaw

Postautor: Terry McGinnis » 29 sie 2012, o 13:06

Cóż,szczerze powiedziawszy to na początku,stale mi imponował.Wiedział ,że śmierć żony to jego główny motyw walki z Szajką ,ale nie spodziewałem się ,że to jedyny tak naprawdę motyw.W chwili gdy dowiedział się kto zabił jego ukochaną,po prostu się załamał.Nie spodziewałem się tego po nim.Myślałem ,że sobie jakoś z tym poradzi.I wtedy najbardziej mnie zawiódł gdy zmienił się o 360 stopni.Nagle polubił pistolety,zaczął zabijać z zimna krwią.Wszystko przestało się dla niego liczyć.Zatracił się w chęci zemsty :maul: ,później jego los był już mi szczerze powiedziawszy obojętny.
Awatar użytkownika
Terry McGinnis
Sprzedawca z BuyMore

Online: 1h 15m 15s
    Windows XP Firefox

Daniel Shaw

Postautor: lukasor » 29 sie 2012, o 17:14

Ja go nienawidzę ze zabicie Oriona, to był chyba najtragiczniejszy moment w Chucku.
Awatar użytkownika
lukasor
Assman

Online: 4d 12h 38m 38s
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: TBBT
    Windows 7 Opera

PoprzedniaNastępna

Wróć do Postacie

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości