[5x01] Chuck Versus the Zoom

Tutaj prowadzimy dyskusję na temat odcinków ostatniego 5 sezonu.
Regulamin forum
1. Spoilery do następnych odcinków umieszczamy w tagach [spoiler*]Treść spoilera[/spoiler*] (bez gwiazdek).
2. Zakaz pisania postów z prośbami o napisy.
3. Mile widziane są rozbudowane posty na temat poszczególnych odcinków oraz głos w ankiecie.
4. Posty jednozdaniowe zazwyczaj są usuwane do kosza.
5. Download odcinków znajduje się w tym dziale.

Ocena odcinka (1-10)

10
23
44%
9
12
23%
8
9
17%
7
3
6%
6
2
4%
5
0
Brak głosów
4
2
4%
3
0
Brak głosów
2
1
2%
1
0
Brak głosów

Liczba głosów : 52

Postautor: Brighty » 30 paź 2011, o 23:37

Sorrki, ale ja nie rozumiem czego nie rozumieć. Chuck i Sarah rozmawiają, po czym zostaje nam pokazane, że są śledzeni, a rezultaty są przekazywane Dekerowi. Gdzie tu widzicie zdradę? Ja coś przegapiłem?
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Windows 7 Firefox

Postautor: Papilarny » 30 paź 2011, o 23:56

"Taki jest plan, jak widzicie ingerencja naszych przełożonych w życie Chucka Bartowskiego dopiero się zaczęła".

Chodzi o ten fragment, można go zrozumieć dwojako, bo przed chwilą było ujęcie na Chucka i Sarę, ale ja bardziej rozumiem to w ten sposób, że ingerencja polega na robieniu zdjęć.
Awatar użytkownika
Papilarny

Online: 37d 2h 6m 18s
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
Obecnie oglądam: Game of Thrones, Sons of Anarchy
    Windows XP Firefox

Postautor: !HalaMadrid! » 31 paź 2011, o 00:43

Ja podczas oglądania odcinka zrozumiałem to w ten sposób, że to właśnie Sarah zaczęła ingerować w życie Chucka, bo ten chce spełnić jej marzenia z tym domem i będzie skłonny się też poddać. Tylko dlaczego to zostało ustawione przeciwko Chucku? To był spisek zanim on w ogóle tym Intersectem został, to było ukartowane i miało się tak potoczyć? :nie: Co do Morgana to nie wierzę, żeby on był zwerbowany, z resztą, jeśli to on by wystąpił przeciw Chuckowi, to byłaby to większa zdrada, niż gdyby Sary wystawiła Chucka do wiatru. Swoją drogą robienie tych zdjęć to w sumie tak naprawdę też może być początek ingerencji w życie Chucka, bo wcześniej ze strony Deckera tego nie widziałem. Co do jego postaci to wyrósł on wg mnie po tych dwóch odcinkach na większy czarny charakter niż Shaw we wszystkich swoich.

Ogólnie w odcinku skupiono się na Team Bartowski, jedynie Ellie i Jeffster byli przez chwilę, a tak to lipa. Gdzie Devon, gdzie mama Chucka, Big Mike itp?

Generalnie w tym serialu brakuje już tej magii Chucka i Sary. Może miłosna scena była, ale jak Sara chciała informacje od Chucka o domu wyciągnąć. Nie ma między nimi tej chemii, co była przez 3 sezony i początek 4 do 4x09, później to już zanikło. Misje wydają się coraz bardziej komiczne i irytujące, parodia po prostu. Jak zaczęli wymieniać jakiego to oni agenta nie mają na początku odcinka, to, aż mi się tego serialu żal zrobiło. facepalm 1 i 2 sezon już nie wróci, a jak okaże się, że Sarah cały czas była zdrajczynią i oszustem wobec Chucka, to po prostu ten serial który generalnie skupiał się na ich dwoje, a nie misjach straci sens i uznanie w moich oczach. Prawdą jest, ze gdyby nie postać Sary i prawdopodobnie nie do zastąpienia też w tej roli aktorka Yvonne Strahovski to bym tego serialu nie oglądał z takim zaciekawieniem, albo w ogóle nie oglądał. Będzie mi go brakowało, ale chyba nawet lepiej, że zakończy się po 13, a nie po 24 odcinkach, mniej podupadnie w moich oczach i może zachowa się jako mój 2 ulubiony serial po Prison Breaku, któremu nic nie dorówna nigdy. :placz:

Wracając jeszcze do tej końcowej sceny 5x01, przypomniały mi się słowa Sary prawdopodobnie z pierwszego bądź drugiego odcinka 1 sezonu na plaży, a mianowicie: "Trust me Chuck". Oby się sprawdziło i żeby nie okazała się zdrajczynią.

PS: Napiszcie ja Wy interpretujecie tą ostatnią scenę, nie daje mi to spokoju.

Pozdro!
!HalaMadrid!
Obibok z BuyMore

Online: 9d 8h 55m 43s
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Ulubiona postać: Big Mike
    Windows XP Firefox

Postautor: CMP » 31 paź 2011, o 00:48

To jest tylko wasza nadinterpretacja. To nie jest typ serialu, gdzie są takie wielkie intrygi. Sarah jest czysta od samego początku.
Awatar użytkownika
CMP

Online: 65d 8h 18m 50s
Otrzymał podziękowań: 724 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Community in da HOUSE
    Windows XP Opera

Postautor: Kotisco » 31 paź 2011, o 02:21

Liczyłem na coś lepszego.

Może to przez taką długą przerwę, a może negatywne nastawienie na Morgana z intersektem. Odcinek nie był zły, ale jakoś mnie nie porwał. Pomimo zastanawiającego zakończenia jakoś nie odczuwam wielkiej potrzeby obejrzenia kolejnego odcinka już teraz, jak to było przy 4 sezonie (do pewnego momentu) i wcześniej.
Nie podobał mi się udział Morgana jako intersekta, scen walki, "zoom" - może właśnie przez to nastawienie pozostałe po 4 sezonie.
Wielki szacunek dla Chucka - pomimo pozbawienia go intersekta nadal walczy, nadal bierze udział w misjach, nie załamuje się, a nawet ratuje przyjaciół - ta scena mi się bardzo podobała.
Podsumowując - poza udziałem Morgana odcinek całkiem dobry, szkoda tylko, że nie wciągnął mnie tak jak poprzednie.
Awatar użytkownika
Kotisco
Assman

Online: 28d 11h 20m 21s
Otrzymał podziękowań: 1 raz
    Windows 7 Chrome

Postautor: Harku » 31 paź 2011, o 09:10

Zaczyna mnie to wkurzać, jak widzę, że dla niektórych chemia to tylko pocałunki/seksowne sceny razem, a nie fakt, że Chuck wspiera Sarę i zawsze chce dla niej jak najlepiej, że ona też próbuje go wesprzeć, że generalnie są dla siebie podporą nawet w trudnych chwilach i są coraz bardziej otwarci wobec siebie.

Pocałunki, seksowne sceny są tylko małym dodatkiem, ale jak widzę to dla niektórych to jest jedyne świadectwo chemii...po prostu ehhh.
Awatar użytkownika
Harku
Członek Teamu Bartowski

Online: 20d 21h 57m 41s
Otrzymał podziękowań: 36 razy
    Windows 7 Firefox

Re: [5x01] Chuck Versus the Zoom

Postautor: Brighty » 31 paź 2011, o 10:15

Harku pisze:Zaczyna mnie to wkurzać, jak widzę, że dla niektórych chemia to tylko pocałunki/seksowne sceny razem, a nie fakt, że Chuck wspiera Sarę i zawsze chce dla niej jak najlepiej, że ona też próbuje go wesprzeć, że generalnie są dla siebie podporą nawet w trudnych chwilach i są coraz bardziej otwarci wobec siebie.

Pocałunki, seksowne sceny są tylko małym dodatkiem, ale jak widzę to dla niektórych to jest jedyne świadectwo chemii...po prostu ehhh.

O ile jak najbardziej zgadzam się z tobą w dziedzinie tego, czym chemia nie jest, to jednak jak pisałem brakuje mi ducha partnerstwa, jakieś zauważalnej więzi. Jakiegoś wewnętrznego języka, jaki powinna wytworzyć para ludzi którzy sobie ufają i spędzają mnóstwo czasu ze sobą. Oni właśnie powinni sobie ufać i być dla siebie wsparciem, a tego nie widać. Jest to tym bardziej widoczne w kontraście do Morgana. Głupotą jest (której niestety częściowo twórcy ulegają) próba zachowania relacji sprzed małżeństwa. Chce zobaczyć, że obcość między nimi została już przynajmniej częściowo pokonana. A nie eksploatować tajemniczość Sarah na śmierć i do znudzenia.
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Windows 7 Firefox

Postautor: Harku » 31 paź 2011, o 10:31

Nie zgadzam się z tobą, ponieważ mieliśmy kilka scen pokazujących coś wręcz przeciwnego:

- Chuck chciał zrobić Sarze niespodziankę i bawił się w szpiega, zamiast pójść do Sary bezpośrednio, jednak to się szybko skończyło, Sarah szybko wydobyła informacje (w bardzo zabawny i seksowny sposób), a Chuck już podszedł do sprawy bezpośrednio, tak jak powinien. Sarah też nie potrzebowała tortur, żeby się zwierzyć przed Chuck'iem, wystarczyła lekka zachęta.
- Sarah na każdym kroku wspierała Chuck'a (poza jedną scena, kiedy nie zgodziła się, żeby Chuck grał w squasha, ale nawet tam było widać, że jest jej głupio, że nie staje po jego stronie...btw uważam, że miała racje), szczególnie pod koniec, widać było, że to dzięki Sarze Chuck stanął na nogi i dzięki jej wsparciu zauważył, że sprawy nie wyglądają tak beznadziejnie.

Podsumowując, owszem pewne sprawy i sposoby zachowania były pozostałościami po poprzednich sezonach, ale zostały one bardzo szybko rozwiązane i wg mnie pokazują, że obie postacie jednak dorosły i zmieniły podejście do siebie. Dlatego uważam twoją ocenę za niesprawiedliwą i wybiórczą, jeśli chodzi o to co widzieliśmy w tym odcinku. Już nie mówiąc o tym, że każdy pilot sezonu pokazywał elementy starej dynamiki z poprzednich sezonów, a następnie wyznaczał nowe kierunki.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2011, o 11:03 przez Harku, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Harku
Członek Teamu Bartowski

Online: 20d 21h 57m 41s
Otrzymał podziękowań: 36 razy
    Windows 7 Firefox

Re: [5x01] Chuck Versus the Zoom

Postautor: Smolek » 31 paź 2011, o 10:54

No to ja teraz napiszę swoje wypociny. :P Dla mnie pierwszy odcinek był dobry. Morgan jak intersect nawet nie raził mnie, było kilka śmiesznych scen. :) Ale chciałbym, żeby niedługo odzyskał Chuck intersect. Ale było przynajmniej nieporadny Chuck, w niektórych momentach, jak w pierwszych sezonach, kiedy nie miał ulepszonego intersecta. :) I bardzo lubię jak instersect robi jakieś zajęcia, jak gra w squasha, czy taniec. Bardzo jarałem w 3 sezonie, kiedy dostał Chuck takiego, i przy każdym odcinku czekałem jak tak zadziała, jak np. granie na gitarze. :) Casey kilka swoich tekstów dorzucił. Sarah jak zwykle zjawiskowa. I w jaki sposób wydobyła prawdę z Chucka. :) Trochę za mało Buy More, ale pewnie najbliższych odcinkach się to poprawi. I nie macie wrażenia że może Ellie odkryje jak odzyskać intersect dla Chucka, ale mu o tym nie powie. Dla dobra Chucka.. Akcji trochę było, ale mam nadzieję, że w najbliższym więcej jej będzie.
Awatar użytkownika
Smolek
Assman

Online: 9h 2m 55s
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Ulubiona postać: Chuck Sarah Casey
    Windows XP Opera

Postautor: Lucas21 » 31 paź 2011, o 11:28

Pewnie będę pierwszym, ktory to napisze, ale.. No premiera słaba.. Nie wiem spodziewałem się czegoś innego, lepszego z Morganem z intersektem, w sumie on jest dokładnie taki sam jak Chuck tylko niższy nic po za tym. Jak włącza swojego "zooma" to te same mine co Chuck, na te kilka sec staje się prawdziwy agentem, jak Chuck - no mogli jakoś inaczej to pokazać w innej osobie i nie do Morgana nie pasuje taka rola..
Ivone obcięła włosy :/ ??? Jezu, pierwszy raz jak ją widzę to nie podoba mi się, aż tak bardzo tylko jest śliczna :)
Więc Carmichael teraz pracuje dla bandziorów, zleceniodawców żeby utrzymać firme? A pomysł z Baymorem żeby kase przynosił i utrzymywał firmę jest śmieszny :/ Przecież dlatego tak wszyscy kchamy Baymore, że właśnie nie robią tam nic i o******ją się, co teraz Chuck z Morganem wprowadzą rygor żeby sklep zarabiał :) ?
Jestem ciekaw co Clyde miał na mysli z tym, że Chuck jak tak ważny, że musi ponieść klęskę/?
7/10 - mojego Chucka już nie ma :/

Powód edycji: Nie przeklinamy. ~PanCartoon
Lucas21
NerdHerd

Online: 2h 30m 25s
Otrzymał podziękowań: 11 razy
    Windows 7 Opera

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sezon 5

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość