[5x03] Chuck Versus the Frosted Tips

Tutaj prowadzimy dyskusję na temat odcinków ostatniego 5 sezonu.
Regulamin forum
1. Spoilery do następnych odcinków umieszczamy w tagach [spoiler*]Treść spoilera[/spoiler*] (bez gwiazdek).
2. Zakaz pisania postów z prośbami o napisy.
3. Mile widziane są rozbudowane posty na temat poszczególnych odcinków oraz głos w ankiecie.
4. Posty jednozdaniowe zazwyczaj są usuwane do kosza.
5. Download odcinków znajduje się w tym dziale.

Ocena odcinka (1-10)

10
13
37%
9
16
46%
8
1
3%
7
2
6%
6
2
6%
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
1
3%

Liczba głosów : 35

Postautor: Grisza » 13 lis 2011, o 14:10

Odcinek lepszy niż 2 ostatnie naraz... i to o wiele, bo te 2 to tragedia. A w tym, sporo humoru, sporo akcji, pokazano nam dlaczego Morgan zachowywał się tak jak się zachowywał. Ciekawy wątek między Verbanski a Casey'em. Dużo akcji, Jeff i Lester się pojawili;] 9/10
Grisza
Szpieg

Online: 5d 19h 8m 44s
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
    Windows 7 Firefox

Postautor: QAPAERF » 13 lis 2011, o 16:20

Na początku powiem, że jak dotąd był to najlepszy odcinek piątego sezonu. Przynajmniej dla mnie. Rozwiązanie problemów Morgana, było dość przewidywalne. Ale zdziwiło mnie to, że to nie wina Intersektu, tylko wirusa w oprogramowaniu. Ja byłem przekonany, że on wariuje, bo przeciążyło mu mózg, ale to była wina programu. Ciekawe czy to sprawka Deckera, czy ktoś inny maczał w tym palce. Masa akcji. Najlepsza była misja Casey'a w sprawie Gertrude. Świetna scena przy helikopterze. Można powiedzieć, że Morgan może zginąć przez własną głupotę. Chuck tłumaczył mu, żeby nie rozgłaszał światu, że ma Intersekt, a teraz mogą go za to zabić. Powiem szczerze, że szkoda by mi było brodacza. Bez tego ciapy serial nie byłby już taki sam. Tylko kto wydał wyrok? Skora Beckman nie wie, to coś poważniejszego.Podobała mi się zmiana Jeffa, ale kto teraz będzie Buy Moronem? Jest jeszcze Lester i kilka zielonych koszul, ale bez Jeffa to już nie to samo. Moja ocena końcowa to 10/10 :brawo:
QAPAERF
Greta

Online: 5d 3h 14m 10s
Otrzymał podziękowań: 2 razy
    Windows XP Chrome

Postautor: Gitarzystka » 13 lis 2011, o 16:59

Może napiszę trochę inaczej niż Wy. Jak dla mnie dwa ostatnie odcinki nie były całkowitą porażką, pierwszy wg. mnie nie był wcale taki zły, nawet ciekawy, bo Morgan nie był jeszcze aż tak mocno irytujący, jak w pierwszym, po prostu chciał sprawdzić swoje możliwości, był ciekawski, normalka. Drugi odcinek był rzeczywiście troszkę gorszy. Natomiast ten jest świetny.
Wszystkiego było w rozsądnej dawce.
Zacznę od fajnego początku, Casey chce umówić się z Verbanski i ta jego improwizacja. Świetna akcja z tą jego nieudolnością i pluskwą :ok: Potem scena z Alex " Co mam zrobić? Zabić go? Zabiję go." czy coś w tym stylu, lubię te jego teksty, bo są czasami naprawdę śmieszne i ten sposób w jaki wymawia coś... :D
Potem spotkanie z panią Beckman. W końcu. Lubię ją, wprowadziła coś nowego do tego odcinka, inaczej Team Bartowki nigdy, by się nie zorientował, że Intersekt ma wirusa. Ale za to, te "Hello, Becky" to jakaś totalna porażka facepalm. Nawet mnie to nie rozśmieszyło.
Przejdę dalej. Alex, cóż, jakichś szczególnych emocji do niej nie żywię, nie ma miedzy nią a Morganem takiej chemii, jak między Sarah i Chuckiem, ale w sumie przyda się Morganowi jakaś dziewczyna. :tak:
Podobała mi się scena, gdy Morgan zdradził Team Bartowski, wiedziałam, że coś się zaczyna dziać. Poza tym naprawdę nie lubię Morgana z Intersektem. Potem ta akcja w Buy More, te jego włosy... facepalm Wyglądają jak u jeżozwierza, jak ktoś tu już pisał. Dobrze, że to tymczasowy fryz. Nie podoba mi się to, jak Morgan traktuje Chucka, ale jestem w stanie mu to wybaczyć, bo ma wirusa. Chamsko potraktował Alex, kto zrywa z dziewczyną przez SMS?! :nea
Uwielbiam wszelkie sceny z Charah. Brakuje mi trochę starej fryzury Sarah, w tej nie jest już tak fajnie, wg mnie. :lol:
Ach, Devon i mała Clara, to było fajne. Śmieszne, Devon zrobił tyle rzeczy a była 9.45.
Nowy Jeff... awsome. :D Coś nowego, chyba nawet polubię tego nowego Jeffa, Lester będzie miał niemałe wyzwanie, by do niego przywyknąć.
Podobała mi się ta wyprawa Casey'a do biura Gertrude i ich walka. :yahoo Coś czuję, że ten ich wątek ma przyszłość.
Nawet fajne było to szkolenie Morgana, tzn jak Chuck został i nie atakował. Umiał się obronić, więc coś tam mu zostało z tego kung-fu i "I am the master" Yeah! To prawda. :yahoo
Gdy Morgan powiedział " We are not friends" to miałam ochotę go zabić, i fajne było to zdjęcie spodni przez Chucka, się wtedy uśmiałam :D Morgan pada prosto w ramiona Chucka, a Chuck w boczek :yahoo
Szkoda, że Sarah nie ma udziału żadnego w tych odcinkach, jest tak jakby piątym kołem...
W sumie ta rozmowa Ellie i Sarah też nie jakaś istotna, ale dała coś do myślenia i fajnie, że one się dogadują.
Dobrze, że to Morgan wgrał tego Intersekta, nie Chuck. Więc teraz to się nawet cieszę :cwaniak:
Ta walka Sarah i Gertrude nie była jakaś szczególnie ekscytująca. Ale potem ciekawe było to przypominanie, może szybko, ale to dobrze, bo by wybuchli. Cieszę się, że Morgan "wrócił". Chuck i Casey na ratunek - to było całkiem ekscytujące, pewnie przez tę muzykę, potem te kissy :yahoo Ta końcowa akcja, to było coś.
Dobry moment, gdy Casey przygotowywał się na pierwszą randkę z Gertrude - w strzelnicy :D
Dobrze, że Morgan chce usunięcia Intersekta. Dobrze, że przeprosił Casey'a - wybaczy mu. Powinien jeszcze przeprosić Alex. Dobrze, że Chuck i Morgan się pogodzili. I końcówka, rozkaz zabicia Morgana... to straszne. Może nie kocham go tak jak Chucka, ale to jednak śmieszna postać, która ma udział w życiu Chucka. Oj, oj będzie się działo !!!
Już na koniec chciałam zaznaczyć, że ten odcinek był dużym skokiem w górę po poprzednim, z czego bardzo się cieszę. Oby tak dalej było. Trochę chaotyczny ten post, ale co tam, ode mnie 10/10. :wanker: <-- fajna emotikonka :lol:
Awatar użytkownika
Gitarzystka
Członek Teamu Bartowski

Online: 8d 13h 25m 29s
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: WC,Chuck,TVD,TBBT, HIMYM,Wilfred,Castle
    Windows XP Firefox

Postautor: Papilarny » 13 lis 2011, o 17:26

Mam taki sam dylemat, co Harku. W poprzednim poście w tym dziale napisałem, że scenarzyści pewnie w jakiś niemądry sposób rozwiążą problem z Morganem, ale... spodziewałem się tego dopiero za kilka odcinków! Zupełnie niepotrzebny pomysł, ale odcinek znaaacznie lepszy od poprzedniego, przede wszystkim, mniej mieliśmy irytującego Morgana, więcej ciekawych wydarzeń, Sarah tak jakby nieco w tle, ale nadrabia oczywiście zachowaniem, wyglądem i walką z Gertrude :D. Z tą drugą panią wiąże się też Casey, tak jak mówiłem, charakterystyka ich relacji wygląda nieco inaczej niż można by się spodziewać, ale to taka ciekawa odskocznia od innych, typowych związków. I tutaj w sumie należałoby wskoczyć ze znakomitym przykładem na takowy, czyli Morgan-Alex. Ciekaw jestem, jak Grimes naprawi tą sytuację, ale mam nadzieję, że nie będzie mu łatwo, tak jak nie poszło mu łatwo z Casey'em (brawo dla tego pana ze szczęką rzeźbioną przez Michała Anioła). No i jeszcze jedna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę - można by pomyśleć, że za Chucka z Intersectem komputer odwalał całą robotę, ale Bartowski w terenie coraz bardziej zaczyna pokazywać, że umie sobie poradzić bez niego. Szczególnie wrażenie robił moment, w którym nastąpiła wymiana ciosów między dwoma przyjaciółmi (chociaż jednak nieco przesadzona; przed chwilą Morgan zrównał z ziemią kilku adeptów, a tutaj Chuck, który do tej pory ćwiczył tylko walki na rurze przeciwstawia się mu, jak równy z równym). Koniec końców odcinek bardzo dobry, lepszy niż się spodziewałem, ale od tej niesamowitej historii, w której każdy z nas zadurzył się po uszy, wymaga się nieco więcej. 8/10
Awatar użytkownika
Papilarny

Online: 37d 2h 6m 18s
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Obecnie oglądam: Game of Thrones, Sons of Anarchy
    Windows 7 Firefox

Postautor: Szatan » 14 lis 2011, o 02:25

Jak dla mnie odcinek w porównaniu do 2 poprzednich to jak niebo i ziemia, choć nadal słabo. :sidious: Poprzednie odcinki nowego sezonu delikatnie mówiąc mnie wkur****y, a na tym udało mi się nawet kilka razy delikatnie uśmiechnąć, ale równie często był to uśmiech politowania, szczególnie przez morgana, (którego było dużooooooo mniej :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo ) a już na pewno za sytuacje z Panią generał.... To już nie ten sam humor, co był kiedyś, ale mam nadzieje, że do tego wrócimy jeszcze. Koniec odcinka hmmm... pozbyć się morgana czy nie... Ja jestem, za, ale sądzę, że jego głupie szczęście zadziała i przypomni sobie, że coś zostawił w domu i odbierze telefon od Chucka i sie nie ruszy z kanapy. Odcinkowi z czystym sumieniem daje 6/10
Szatan
Obibok z BuyMore

Online: 9h 37m 10s
Otrzymał podziękowań: 1 raz
    Windows XP Opera

Postautor: DKX » 14 lis 2011, o 08:24

Rzeczywiście, ostatni odcinek jest światełkiem w tunelu, w który wkroczył serial w dwóch pierwszych odcinkach tej serii. Nadzieja jeszcze nie umarła, może jeszcze poczujemy to coś, co skłaniało nas do oglądania kolejnych odcinków pierwszych trzech serii.
No i wreszcie koniec z tym nieudacznictwem. Może ktoś lubi oglądać filmy o pierdołowatych bohaterach, ale chyba jednak nie o to chodzi fanom Chuck'a. Tak trzymać !
DKX
Obibok z BuyMore

Online: 5h 14m 6s
Otrzymał podziękowań: 2 razy
    Windows 7 Opera

Postautor: Banera » 14 lis 2011, o 18:45

Chuck pnie się u mnie w górę ale baaaaaardzo powoli. No cóż sprawdziło się to co przypuszczałem, że Morgan nie jest sobą bo mu "komputerek" miesza w głowie. Niech to będzie przestrogą dla wszystkich "nolajfów".Po pierwszych 15min. miałem nadzieje, że zastrzelą Morgana. No szkoda może w następnym odcinku. Zdziwiłem się gdy dowiedziałem się, że to nie Beckman wysłała intersecta Chuckowi. Przypuszczalnie to Decker chciał załatwić naszego bohatera. Ciekawe, ciekawe, bo w końcu gdy Morganowi go zabiorą, a pewnie tak się stanie to nikt nie będzie miał intersecta, a może potraktują go nowiutkim wydaniem Kaspersky i usuną tylko wirusa. Zobaczymy.
Bardzo podobała mi się "gra wstępna" Caseya i Verbanski :) W ogóle Casey to jak dla mnie postać tego odcinka. Sceny z jego udziałem były dobrze zagrane i zabawne. W przeciwieństwie do scen w Buy More, chociaż "odmieniony" Jeff to zalążek nowego wątku w Buy More. Zobaczymy jak to wyjdzie. Dam im kolejną szanse z sentymentu do mojej byłej pracy choć już dawno na nią nie zasługują.
Jeśli chodzi o fabułę odcinka... No kurde jak tak można? W taki sposób zablokowało intersecta? Przypominając chwilę z dzieciństwa Morgana? I takie coś naprawiło Uber Morgana? Nie wiem jak wy ale ja jakoś tego nie kupiłem. Scenariusz tego odcinka napisała chyba ta sama osoba co scenariusz odcinka "M jak Miłość" , w którym Hanka ginie o te sławne kartony z Tesco :/
Finał odcinka. Beckman zleca misje i wszyscy antyfani Morgana otwierają szampana. To zakorkujcie bo jestem pewien, że Morgan wyjdzie z tego cało (BTW: kto tą bomb e zrobił? Pikającą i mrugającą? Ciężko jest ją nie zauważyć w nocy.)

Postanowiłem przestać wystawiać noty poszczególnym odcinkom ponieważ ostatni sezon Chucka nie należy oceniać odcinek po odcinku ale jako całość zakończenia dobrego serialu. Jak to mawiał jeden z naszych byłych premierów "Prawdziwy serial poznasz po tym jak kończy, a nie jak zaczyna"... Nie jestem pewnie czy o serial mu chodziło ( ;) )ale zgadzam się z nim, bo zapomnę o tych słabych odcinkach jak zakończą serial w dobry sposób. :)

PS.:
Harku, poczekaj trochę bo Sarah pewnie jeszcze w tym sezonie dostanie odcinek poświęcony jej osobie i jeszcze będzie w centrum uwagi tak jak każdy fan serialu by chciał. Zważając na fakt, że ten sezon będzie krótki,a już poleciał 3 odc. to pewnie już nie długo poznamy coś więcej na temat Sarah. Mam taką nadzieje.
Awatar użytkownika
Banera

Online: 7d 12h 30m 27s
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Castle
    Windows 7 Firefox

Postautor: Harku » 14 lis 2011, o 18:58

Banera, ja wiem, że Sarah będzie miała odcinek poświęcony jej osobie (odc 8), ale 1 odcinek jej poświęcony, kiedy Morgan miał już 3 (może 2, chociaż w Zoom też go było pełno), dla mnie to mały brak równowagi. Szczerze, jakby tak dużą uwagę poświęcali Casey'owi to mnie by to tak nie przeszkadzało, ale Morgan przez ostatnie 3 odcinki dostał dużo, dużo więcej uwagi, niż Casey...i tym bardziej Sarah...a że to ostatni sezon i zostało kilka odcinków, to dla mnie to jest marnotrawstwo czasu.
Awatar użytkownika
Harku
Członek Teamu Bartowski

Online: 20d 21h 57m 41s
Otrzymał podziękowań: 36 razy
Ulubiona postać: Sarah
    Windows 7 Firefox

Postautor: marecki » 15 lis 2011, o 15:16

W czasie ogladania czyłem sie jak podczas 1 sezonu. Poprostu chciało się ogladac i żeby nie było końca.
Z przyjemnościa 10/10 :ok: A swoją drogą jak mozna zrobic tak rózne odcinki. Nie ma sensu opisywac dobrych momentów w tym odcinku bo było ich naprawdę sporo i kazdy mógł znalężc coś dla siebie. Mam nadzieję,że teraz bedzie tylko lepiej. To ostatni sezon więc moznaby pojechac w nim na maksa i pokazac to co było najlepsze i to czy Chuck zachwycił swoich fanów. Alez patos facepalm.
Niecierpliwie czekam na kolejne odcinki.
Awatar użytkownika
marecki
Greta

Online: 3d 12h 19m 29s
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Ulubiona postać: Casey
    Windows 7 Internet Explorer 9.

Postautor: Lucas21 » 20 lis 2011, o 14:33

Nareszcie Morgan "przejżał" na oczy i wrócił stary Morgan mam nadzieje, ale jakoś tak łatwo mu to przyszło, sądziłem, że bedzie ciężej.
Intersekt był od Deckera, hmm... całe szczęście, że nie Chuck go użył, a Morgan, bo to by dopiero było, Morgan by Chucka nie przestawił tak jak on jego..
Chuck i bycie liderem - wychodzi mi bardz dobrze - ale z drugiej strony tęsknie z tym Chuckiem niedorajdą ;/
Kt.Awesome i Clara ? :) 45 min dość tempo zarzucil xD
JEff - zatkało mnie, co mu Devon zrobił, ze tak wygląda i zachowywał się jak..."człowiek" :D ?
Odcinek dobry :)
Lucas21
NerdHerd

Online: 2h 30m 25s
Otrzymał podziękowań: 11 razy
    Windows 7 Opera

Poprzednia

Wróć do Sezon 5

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość