[5x07] Chuck Versus the Santa Suit

Tutaj prowadzimy dyskusję na temat odcinków ostatniego 5 sezonu.
Regulamin forum
1. Spoilery do następnych odcinków umieszczamy w tagach [spoiler*]Treść spoilera[/spoiler*] (bez gwiazdek).
2. Zakaz pisania postów z prośbami o napisy.
3. Mile widziane są rozbudowane posty na temat poszczególnych odcinków oraz głos w ankiecie.
4. Posty jednozdaniowe zazwyczaj są usuwane do kosza.
5. Download odcinków znajduje się w tym dziale.

Ocena odcinka (1-10)

10
21
51%
9
8
20%
8
4
10%
7
4
10%
6
1
2%
5
2
5%
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
1
2%

Liczba głosów : 41

Postautor: CMP » 3 lis 2011, o 00:00

Tytuł: Chuck Versus the Santa Suit
Premiera USA: 23 grudnia 2011
Notka prasowa:
Spoiler:

Obrazek
Awatar użytkownika
CMP

Online: 65d 8h 18m 50s
Otrzymał podziękowań: 724 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Community in da HOUSE
    Windows 7 Firefox

Postautor: ziomeq1100 » 24 gru 2011, o 14:24

Niestety dla mnie był to słaby odcinek, spodziewałem się jakichś zaskakujących zwrotów, a tutaj tego nie było, akcja była przewidywalna, ten odcinek mocno nawiązywał do 3x19.
ziomeq1100
Kierownik sklepu

Online: 2d 9h 31m 21s
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Ulubiona postać: John Casey
    Windows XP Firefox

Postautor: Brighty » 24 gru 2011, o 15:08

Hmm, po obejrzeniu zapowiedzi, w której pojawiał się Shaw, liczyłem na coś troszkę więcej. Jak na masterminda tego wszystkiego, to strasznie słabo wypadł. To powiedzmy półfinał tego sezonu i troszkę jakby rozmywa się dynamika.
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Windows 7 Firefox

Re: [5x07] Chuck Versus the Santa Suit

Postautor: mariuszn94 » 24 gru 2011, o 15:51

Czy ja dobrze zrozumialem ze Sarah ma dziecko z Shawem...?
mariuszn94
Sprzedawca z BuyMore

Online: 1d 8h 14m 10s
Otrzymał podziękowań: 1 raz
    Windows XP Firefox

Postautor: CMP » 24 gru 2011, o 15:56

mariuszn94, skąd taki wniosek? Shaw powiedział tylko, że jest dziecko. Nie wiadomo czy to nawet Sary.

edit:
W ogóle, co to za wielka konspiracja, o której Decker mówił w finale 4. sezonu? Mówił, że Chuck to pionek, a sam nim był. Kupy to się nie trzyma. Jeff i Lester znają C++ i badają wirusa? Chuck nagle się nie przejmuje jak w poprzednim odcinku i nagle przeprogramowuje urządzenie? W 5x06 nawet o tym nie pomyślał, gdy przynosił wirusa. Bardziej się martwi o siostrę niż o Sarę? W ogóle ta sytuacja z uwięzieniem Sary, jakoś wielce go to nie zmartwiło.
Awatar użytkownika
CMP

Online: 65d 8h 18m 50s
Otrzymał podziękowań: 724 razy
Obecnie oglądam: Community in da HOUSE
    Windows 7 Firefox

Postautor: PanCartoon » 24 gru 2011, o 16:31

CMP pisze:W ogóle, co to za wielka konspiracja, o której Decker mówił w finale 4. sezonu? Mówił, że Chuck to pionek, a sam nim był. Kupy to się nie trzyma. Jeff i Lester znają C++ i badają wirusa? Chuck nagle się nie przejmuje jak w poprzednim odcinku i nagle przeprogramowuje urządzenie? W 5x06 nawet o tym nie pomyślał, gdy przynosił wirusa. Bardziej się martwi o siostrę niż o Sarę? W ogóle ta sytuacja z uwięzieniem Sary, jakoś wielce go to nie zmartwiło.

No jest kilka luk w scenariusz. Mimo, że odcinek oceniam bardzo wysoko to trochę mnie w tym wkurzyło. Co do słów Deckera wydaję mi się, że to była jakaś podpucha, żeby Chuck tak myślał, a Shaw mógł dalej realizować swój plan. Tylko tak to staram się wytłumaczyć, bo Decker wspominał w swoich słowach o Fulcrum, Ringu oraz o panu S. więc takie rozwiązanie sytuacji, jakie zaproponowali twórcy jest co najmniej dziwne. Może jakoś w drugiej części sezonu spróbują nam wyjaśnić to dokładniej.
Awatar użytkownika
PanCartoon

Online: 206d 38m 13s
Otrzymał podziękowań: 375 razy
Obecnie oglądam: Chuck, Castle, TBBT, HIMYM, VD
    Windows 7 Firefox

Postautor: Jim » 24 gru 2011, o 20:47

Ponowne pojawienie się Shawa to dla mnie od początku był kiepski pomysł. Po tym odcinku cieszę się tylko, że zagościł tylko na krótko. Mimo to jednak jest kilka nieścisłości fabularnych, postać Chucka też strasznie nierówna, co na przykładzie ostatnich odcinków widać lepiej, niżby się chciało. Jeff i Lester łamiący Omena tak szybko i tak łatwo? Zbyt naiwne. Chociaż to akurat wpadka, na którą osobiście mogę przymknąć oko. Casey mnie zawiódł - dał się złapać w tym szybie jak szczur. Scenarzyści go potraktowali po macoszemu.

Co na plus... Sarah ekstremalnie seksownie wyglądała w tej białej koszulce ^^ Chuck w końcu trochę się nauczył machać łapkami w walce. Poza tym, jakkolwiek naiwne i zbyt późno wprowadzone rozwiązanie to było, fajnie skasował Shawowi Intersekta (dlaczego CIA nie zrobiła tego lata temu to nie wiem... czasami mam wrażenie, że serial pokazuje, że ludzie w CIA to banda kretynów).

Właściwie to więcej nic szczególnego o tym odcinku powiedzieć nie można. Przeleciał w miarę szybko ale nie ma prawie scen które zostałyby w pamięci. A najgorsze jest to, że na finał sezonu zabrakło nam teraz złych. Z Deckera dżem został, Shaw z powrotem zapuszkowany... nawet CIA znowu przychylna bandzie Chucka... Verbanski też jest sojuszniczką... obawiam się, że mogą ni z gruchy ni z pietruchy wsadzić kogoś zupełnie nowego i naściemniają, że od początku to wszystko był jego plan. Ale bladego nie mam pojęcia jakim motywem ten bandzior będzie się kierował. Chyba, że wsadzą standardowe pragnienie władzy nad światem... zieeew.

8/10
Awatar użytkownika
Jim
Szpieg

Online: 25d 18h 57m 20s
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Nic
    Windows 7 Firefox

Postautor: roztrzepana » 25 gru 2011, o 00:12

jak dla mnie to Chuck się rozkręca w tym sezonie.. odcinek fajny. Beckman rządzi :D może i był trochę luk w scenariuszu ale akcja mi się podobała.. fight Sarah i Shawa niczego sobie.. no i tak się zastanawiam o co chodziło Shaw'owi z tym dzieckiem na końcu ??? o.O
9
Awatar użytkownika
roztrzepana

Online: 5d 21h 36m 42s
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Ulubiona postać: Kate Beckett
Obecnie oglądam: Castle
    Windows 7 Firefox

Postautor: shobi » 25 gru 2011, o 01:18

Jim pisze:Poza tym, jakkolwiek naiwne i zbyt późno wprowadzone rozwiązanie to było, fajnie skasował Shawowi Intersekta (dlaczego CIA nie zrobiła tego lata temu to nie wiem... czasami mam wrażenie, że serial pokazuje, że ludzie w CIA to banda kretynów).
8/10

Właściwie to Shaw to wyjaśnił. Decker był od czyszczenai In tersekta i sam przesłuchiwał Shawa. TEn go szantażował, więc mu nie skasował Intersekta a CIA powiedział że skasował.

Jakkolwiek odcinek mnie zawiódł. Brakuje mi tego polotu za który lubiłem ten serial, tak jak to było w śmierci Oriona i póby zabicia Sary, tego nagłego zwrotu, wywołanai emocji. Nawet nie zabili Shawa na końcu. A z tym dzieckiem to już trochę przesada. Niby cały czas fabuła się kręci żeby nie było tajemnic między Chuckiem i Sarą a teraz coś takiego dają. I ta końcówka, że Shaw chciał się widzieć z Sarą tylko po to by zapytać czy Chuck wie o dziecku? Dawno takeigo naciągania w tym serialu nie widziałem. Chyba zbyt wiele się spodziewałem. Może jeszcze uda im się wyplątać z tej wizji misternego planu. Może się okaże że to jednak nie chodziło o Shawa. Dobrze rozwiązali sprawę z wirusem, choć dziwne, że Chuck sobie nie wgrał, skoro miał cały sprzęt. Choć może to logiczne, wolał wykasować u Shawa. Póki co piąty sezon tylko Casey trzyma, który cały czas się rozwija.
shobi
Sprzedawca z BuyMore

Online: 7h 18m 55s
Otrzymał podziękowań: 0 raz
    Windows 7 Firefox

Postautor: Brighty » 25 gru 2011, o 12:53

Ta, z tym dzieckiem, to typowo telenowelowy chwyt. Ziew.
Jedynym sensownym wyjściem z tego bigosu jest takie, że ktoś jednak grał Shawem, a tylko wydawało mu się, że to on jest bossem. Shaw może być nemezis Chucka na osobistą skalę, ale jeżeli mówimy tu o czymś, co będzie dotyczyć Volkoffa, Oriona, Mamy B i generalnie jakiegoś drugiego dna tłumaczącego nie tylko zachowanie Deckera, ale również historię Intersecta i Bartowskich (na co cały czas liczę), to Shaw niestety nie ma żadnego sensu jako wytłumaczenie.
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Windows 7 Firefox

Następna

Wróć do Sezon 5

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość