[1x02] Nanny McDead

Gorąca dyskusja na temat 10 odcinków pierwszego sezonu.

Oceń odcinek

10
1
17%
9
3
50%
8
2
33%
7
0
Brak głosów
6
0
Brak głosów
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

[1x02] Nanny McDead

Postautor: afgani » 2 sie 2011, o 11:13

Tytuł: Nanny McDead
Premiera: 16.03.2009r.

Obrazek

W pralni, w suszarce jednego z budynków mieszkalnych w Nowym Jorku na Manhatanie znalezione zostają zwłoki 20-letniej dziewczyny.
Castle i Beckett przesłuchują mieszkańców budynku, w tym małżeństwo, u którego ofiara pracowała jako opiekunka do dziecka.
Okazuje się, że pracę w tym budynku załatwiła jej koleżanka z uczelni, która również pracowała jako niania w tym samym budynku u innego małżeństwa…
Tymczasem Casel rozpoczyna swoje badania nad osobowością Beckett, na jej osobie ma być wzorowana bohaterka jego nowej powieści...

Nie spoilerujemy
Awatar użytkownika
afgani

Online: 121d 8h 54m 56s
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Ulubiona postać: Chuck Sarah
Obecnie oglądam: WSZYSTKO
    Windows XP Firefox

[1x02] Nanny McDead

Postautor: Miss Beckett » 3 sie 2011, o 19:51

Świetny odcinek, rozpoczęte z humorem.. docinki Castle w stronę Beckett w sprawie seksu mnie rozwalały po prostu :D. Kto by pomyślał że pisarz może mieć takie przemyślenia na temat śledztwa.. ha! w dodatku trafne. I to zapisywanie tricków jakie Beckett wykorzystywała, no po porostu genialne :D mimo że jestem dopiero po dwóch odcinkach to już mnie wciągneło. Czekam aż bardziej się na siebie otworzą, bo jak na razie tylko dogryzają sobie :P. Grupa policjantów którzy są przy głównych bohaterach też nie jest wcale taka najgorsza :). Mimo że spodziewałam się innej winnej tego przestępstwa osoby to i tak dobrze oceniam ten odcinek :)
Awatar użytkownika
Miss Beckett

Online: 113d 21h 49m 7s
Otrzymał podziękowań: 222 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker i Chuck
    Windows XP Firefox

[1x02] Nanny McDead

Postautor: Banera » 3 sie 2011, o 21:40

Faktycznie ruszył z kopyta z humorem. Już na "dzień dobry" Castle strzela tekstem, że "Wiem, wiem, moje zwłoki też nie mogą pozwać miasta" :D Podobała mi się scena jak opowiada historie "faceta z pod ósemki" , wszyscy go tak słuchali jakby czytał on jedną ze swoich powieści i na końcu znów lekki uśmieszek Beckett.
Miss masz racje :) Scena w prosektorium przyprawiła mnie o atak śmiechu :D

Beckett zdziwiona pyta Lanie: Seks?
Castle: Później Ci to wytłumaczę

To trzeba zobaczyć, żeby zrozumieć :D

Castle też bierze po raz pierwszy udział w przesłuchaniu i cały czas robi te swoje notatki. Na końcu Kate mówi do przesłuchiwanego żeby został w mieście, a Castle: " to można tak kłamać? Super :)

Wiele świetnych dialogów między Castle a Beckett przewija się przez ten odcinek jak np. ten o grze w pokera :D
Castle: Możemy zagrać w rozbieranego.
Beckett: Nie, dzięki, nie lubię horrorów.

Na końcu muszę przyznać rację pani detektyw. Gość był wszystkiemu winien, a i tak nie pójdzie siedzieć

Moja ocena: 8/10
Awatar użytkownika
Banera

Online: 7d 12h 30m 27s
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Castle
    Windows 7 Firefox

[1x02] Nanny McDead

Postautor: Sercio » 17 sie 2011, o 19:14

Odcinek bajerka, zaczął się bardzo sympatycznie i zabawnie. Uwielbiam takich bohaterów, którzy wzajemnie sobie dogryzają, a potem rodzi się pomiędzy nimi uczucie, i choć pierwszy raz oglądam Castle'a, już wiem że tak się stanie.

Widziałem nie jeden serial kryminalny, i zawsze uwielbiałem te dochodzenia, które doprowadzają główne postacie do mordercy, przy okazji ma się okazję sam to rozkminić, i najwyżej czuć się usatysfakcjonowanym że się do tego doszło, choć u mnie w tym przypadku tak nie było :P

Podoba mi się, jak Castle włącza swoją rodzinkę do spraw, czuć jakąś współpracę z ich strony. Poza tym, coraz bardziej lubię jego córkę, no i ma ładne oczy :twisted:
Same morderstwo interesujące, chociaż ja czekam na coś mocniejszego, mam na myśli seryjnego mordercy, który zabija, bo czuje powołanie do tego, czy coś takiego, to było by wyzwanie dla Richarda.
Humor tutaj również nie zawodził, i wierzę że tak zostanie. Rozmowa w krematorium, przesłuchania, oraz kilka innych dialogów. Za każdym razem liczę że Castle pojawi coś zabawnego, chyba po prostu taki już jest :D
Końcówka lekko trzymająca w napięciu, ciągle myślałem - zrób to, zrób to! - choć może to ze względu na samą aktorkę, która gra irytującą postać w Grey's Anatomy :lol:
Ciekaw jestem czy Castle w samym serialu wyda tę książkę, byłoby zabawnie, a tymczasem, jestem nastawiony na następne odcinki.
Awatar użytkownika
Sercio
Szpieg

Online: 185d 14h 8m 11s
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Ulubiona postać: Chuck i Sarah
Obecnie oglądam: Chuck, Glee
    Windows XP Chrome

[1x02] Nanny McDead

Postautor: PanCartoon » 6 wrz 2011, o 11:28

Odcinek z humorem, świetne docinki Castle'a. Bardzo go polubiłem, na razie najlepsza postać w serialu. Co do samego epizodu - bardzo dobra sprawa, trzymająca w napięciu do samego końca, obfitująca w zwroty akcji. Mimo tych pozytywów wydaje mi się, że był troszkę gorszy od pilota - 8/10
Awatar użytkownika
PanCartoon

Online: 206d 38m 13s
Otrzymał podziękowań: 375 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Chuck, Castle, TBBT, HIMYM, VD
    Windows XP Firefox

[1x02] Nanny McDead

Postautor: Note » 20 wrz 2011, o 15:32

Z miejsca daję 9/10. Odcinek przez całe dochodzenie wodził mnie za nos. Co zaraz kogoś podejrzewałem to dowody wskazywały na kogoś innego i to jest fajne. Angażować się do fabularnego dochodzenia. Poza tym zdecydowanie lepsze dialogi, gra aktorska niż w poprzednim odcinku. No i znacznie ciekawszy.

Btw. Czy ten obrazek z postu afgani jest do tego odcinka? Przecież ta scena miała miejsce w pierwszym odcinku jak Castle zwinął z biurka pani detektyw papiery.
Awatar użytkownika
Note

Online: 42d 5h 18m 26s
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Windows XP Firefox

[1x02] Nanny McDead

Postautor: afgani » 20 wrz 2011, o 16:34

note jak ci się nie podoba obrazek to go zmień facepalm
Awatar użytkownika
afgani

Online: 121d 8h 54m 56s
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Ulubiona postać: Chuck Sarah
Obecnie oglądam: WSZYSTKO
    Symbian Mozilla

Wróć do Sezon 1

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość