Terra Nova

Znajdziesz tu tematy pozostałych seriali, które spodobały się naszym użytkownikom na tyle, by założyć na ich temat nowy wątek.

Czy skusisz się na pilotażowy odcinek?

Z pewnością.
8
80%
Raczej nie. Poczekam na oceny innych
0
Brak głosów
Zdecydowanie nie. Nigdy nie zapoznam się z tą produkcją.
2
20%

Liczba głosów : 10

Terra Nova

Postautor: Note » 9 wrz 2011, o 08:54

Obrazek

Krótko o produkcji: Produkcja przygotowana z wielkim rozmachem, została nakręcona w Australii i jest jednym z najdroższych seriali w historii telewizji. Premiera "Terra Nova" w Stanach Zjednoczonych jest zaplanowana na 26 września, a polscy widzowie zobaczą serial już 6 dni później, czyli 2 października.

O czym? Serial śledzi losy rodziny, która przenosi się do czasów prehistorycznych, gdzie osiedla się w pierwszej ludzkiej kolonii Terra Nova, ponieważ świat, na skutek nadmiernego rozwoju i przeludnienia, zmierza ku nieuchronnej zagładzie. Jedynym ratunkiem dla ocalenia rodzaju ludzkiego jest rozpoczęcie życia w nowym miejscu, jakim jest Terra Nova.

Coś więcej? Rodzina Shannonów przyłącza się do pielgrzymki osadników do nowej osady Terra Nova, pierwszej kolonii ustanowionej w tym zachwycającym, aczkolwiek nieprzystępnym świecie. Wydaje się, że nowe miejsce z pięknym, błękitnym niebem, górującymi nad głowami wodospadami i bujną roślinnością daje szansę rozpoczęcia wszystkiego od nowa, jednak nowi przybysze przywieźli ze sobą rodzinny sekret, który może spowodować, że ich obywatelstwo zostanie zagrożone. Ponadto wkrótce odkrywają, że nowe miejsce nie jest tak idylliczne, jak się z początku wydaje. Teren otaczający Terra Nova obfituje w niebezpieczeństwa w postaci dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, jak również siły zewnętrzne, które mogą chcieć zniszczyć ten nowy świat, zanim na dobre powstanie.

Nie wiem jak Wy, ale ja się skuszę i dam serialowi szansę. Co jak co, ale zaufanie do Spielberga mam, więc nie trzeba mnie przekonywać, który jest współautorem wspomnę :). Myślę, że fani losów Sheparda (Mass Effect) odnajdą w tym serialu wspólną głębię.
Awatar użytkownika
Note

Online: 42d 5h 18m 26s
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Windows XP Firefox

Terra Nova

Postautor: afgani » 9 wrz 2011, o 08:57

Ten serial mam na liście od jakiegoś czasu, więc na pewno się skuszę by go oglądać :D
A jak bd to się przekonamy po premierze ;)
Awatar użytkownika
afgani

Online: 121d 9h 11m 9s
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Ulubiona postać: Chuck Sarah
Obecnie oglądam: WSZYSTKO
    Windows XP Firefox

Terra Nova

Postautor: Brighty » 9 wrz 2011, o 19:37

Zwiastuny zapowiadały się smakowicie, więc przynajmniej zobaczyć co to będzie trzeba. Jak w kończącym się sezonie mało co wypaliło to tym razem zapowiada się kilka mocnych pozycji i to jest jedna z nich. Oby nie zawiodła.
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Windows 7 Firefox

Terra Nova

Postautor: Note » 24 wrz 2011, o 20:06

Kilka smaczków ze świata nowego serialu :).

Teledysk, który promuje serial.

Spoiler:

Kilka spoilerków!

Spoiler:

Polski trailer serialu.

Spoiler:
Awatar użytkownika
Note

Windows XP Chrome

Terra Nova

Postautor: Jim » 24 wrz 2011, o 21:07

Raczej dziwny pomysł fabularny. Cofają się w czasie do momentu, kiedy dinozaury jeszcze żyją? I co zrobią kiedy przyjdzie czas na zagładę dinozaurów? Przecież można się przenieść w bezpieczniejsze czasy. No ale samo przeniesienie się w czasie i jakiś nowy początek to już konflikt czasowy. Ingerencja w czasie prowadzi do paradoksu, zmiany przyszłości i w efekcie możliwości zgonu miliardów. Nie mówiąc już o tym, że mało prawdopodobne jest wynalezienie wehikułu czasu przed rozpowszechnieniem podróży kosmicznych. Zresztą, dlaczego nie wysłać technologii do dwudziestego wieku, tak żeby ludzie szybciej znaleźli rozwiązanie przeludnienia i głodu? Te główne założenia fabuły są totalnie bez sensu, wymyślone jakby na siłę.

Co do twojego spoileru, Note:
Spoiler:

Według mnie pomysł to kaszana. Na pewno nie zainteresuję się tym serialem. Zostawiam go tym, którym rażące braki w logice nie przeszkadzają.

Myślę, że fani losów Sheparda (Mass Effect) odnajdą w tym serialu wspólną głębię.

Porównywanie spójnego, sensownego i dużo bardziej rozbudowanego universum Mass Effecta do tego pisanego na kolanie gniota to bluźnierstwo.
Awatar użytkownika
Jim
Szpieg

Online: 25d 18h 57m 20s
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Obecnie oglądam: Nic
    Windows 7 Firefox

Terra Nova

Postautor: Brighty » 24 wrz 2011, o 23:06

Teoretycznie twoje zastrzeżenia mają sens. W praktyce, to się okaże. Po pierwsze może będzie jakieś wytłumaczenie. Po drugie: nie ma co skreślać serialu tylko dlatego, że ma jakieś niedorzeczne założenia. Na tym polega fantastyka, również w dużej mierze SF (poza może hard-SF), że pewne założenia są tutaj umowne.

To co widzimy w urywkach wygląda obiecująco. A nie oszukujmy się, fani SF szukający serialu, nie mają szczególnie dużego pola manewru, zbyt wiele produkcji w których można by przebierać.

Teledysk troszkę nijaki dla mnie (w sensie muzyka). Mam nadzieję, że to nie będzie czołówka serialu.
Awatar użytkownika
Brighty

Windows 7 Firefox

Terra Nova

Postautor: Note » 24 wrz 2011, o 23:38

Brighty pisze:Teledysk troszkę nijaki dla mnie (w sensie muzyka). Mam nadzieję, że to nie będzie czołówka serialu.

Zdecydowanie nie :). To tylko muzyka promująca w postaci teledysku. Czołówka serialu z tego co słyszałem ma być bardzo klimatyczna dla tej produkcji.
Awatar użytkownika
Note

Windows XP Chrome

Re: Terra Nova

Postautor: ftommy » 27 wrz 2011, o 21:51

o ile mi wiadomo wyginiecie dinozaurow nie nastapilo 85 mln lat temu a 65 mln lat temu. mysle ze 20 mln lat zycia na ziemi to dostatecznie sporo by opanowac technologie kosmiczne do tego stopnia by skolonizowac wieeele planet zanim te 20 mln lat uplynie. sam pomysl na serial jest konkretny - serialu z dinusiami w tle nie bylo jeszcze, trza to przyznac. a samych seriali z takim rozmachem tez na palcach 1 reki mozna zliczyc. i to mi sie podoba. bo seriali sredniowiecznych, czy o ces rzymskich juz sporo bylo. oczywiscie gra o tron mnie tez powalila na kolana i rzym i spartacusa tez lubie ale po prostu scenarzysci tn wymyslili cos nowego a to rzadkosc. oby postaci glowne byly rownie ciekawe.

jedyne w czym ten scenariusz nie 3ma sie kupy to motyw zaklocania tego, co dok z powrotu do przyszlosci nazywal czasoprzestrzennym kontinuum. tzn wysylamy ludzi w przeszlosc to czy nie oznacza to ze zakloca oni to kontinuum, ktore doprowadzilo do wyewoluowania gat ludzkiego? ale jak pewnie wiecie kazde sci fi inaczej do takich zagadnien podchodzi i inaczej je tlumaczy. wszak jest to wlasnie sci-fi :) juz 2iego pazdzierza premiera na pl foxie. ja bede ogladal bankowo!
ftommy
Obibok z BuyMore

Online: 23m 41s
Otrzymał podziękowań: 0 raz
    Windows 7 Firefox

Terra Nova

Postautor: Brighty » 28 wrz 2011, o 21:21

Bardzo dobry, emocjonujący początek. Fabularnie, ten pierwszy (podwójny) odcinek oceniam na dobry. Od razu trzymam kciuki za tatuśka. Synalek natomiast mnie wkurza niesamowicie, trzymaliśmy z bratem kciuki, by kretyna slashery zjadły, ale wiedzieliśmy, że tak nie będzie. Dodatkowo już widzimy, że świat ma swoje tajemnice, poza dinozaurami, podróżami w czasie mamy też już teorie spiskowe, możemy się już zastanawiać o co chodzi i kto kryje jakie ciemne sprawki.

Wizualnie jest dobrze - miejscami dość widowiskowo. Efekty specjalne na bardzo przyzwoitym poziomie. Tylko broń z magazynkami do góry to dla mnie zonk. Po pierwsze niewygodne toto w przeładowaniu, po drugie praktycznie uniemożliwia celowanie bez celownika laserowego.

Zasadniczo sprawę "zakłócenia" ciągu czasoprzestrzeni to wyjaśnili - w oględnych terminach, ale dali wyraźnie znać, że są w jakimś innym kontinuum. Także panowie, wbrew temu, co myślicie nie jesteście jedynymi ludźmi na świecie, którzy sobie zdają sprawę z podstawowych problemów podróży w czasie. I choć na dokładniejsze wyjaśnienie co i jak trzeba będzie poczekać, to jestem spokojny, raczej wiedzą co robią

Ostatecznie więc jestem bardzo pozytywnie nastawiony i czekam na więcej.

Za ten post autor Brighty otrzymał podziękowanie od
ftommy
Awatar użytkownika
Brighty

Windows 7 Firefox

Terra Nova

Postautor: afgani » 30 wrz 2011, o 16:46

Obejrzałam, było fajne ale bez szału, ale jak na początek całkiem nieźle.
W pewnym miejscu, było widać pracę komputerowców na tej górze gdzie stanęli Taylor i Shannon, to aż kuło w oczy reszta bardzo dobrze zrobiona, duży plusik za dinusie i inne stworzonka jak ten wielki robalek, widoki też świetne, rozbawiła mnie ta broń ale to chyba wszyscy mają takie odczucia :D

Brighty pisze:Synalek natomiast mnie wkurza niesamowicie, trzymaliśmy z bratem kciuki, by kretyna slashery zjadły

Ja na początku w 1 scenach myślałam "miły chłopak", potem mnie wnerwiał a na końcu zrobiło mi się go żal, bo w sumie trochę go rozumiem. Poczekam jak później będzie się zachowywał i wtedy go wydam na pożarcie :D

Zaintrygowały mnie te rysunki, jestem ciekawa co one oznaczają i czemu nikt z Terra Novy nie może tam chodzić, czyżby Taylor bał się że ktoś może to rozgryźć

Za ten post autor afgani otrzymał podziękowanie od
ftommy
Awatar użytkownika
afgani

Online: 121d 9h 11m 9s
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Ulubiona postać: Chuck Sarah
Obecnie oglądam: WSZYSTKO
    Windows XP Firefox

Następna

Wróć do Pozostałe seriale

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości