[4x01] Rise

W tym miejscu dyskutujemy na temat najnowszych odcinków sezonu.

Ocena odcinka (1-10)

10
5
71%
9
2
29%
8
0
Brak głosów
7
0
Brak głosów
6
0
Brak głosów
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów

Liczba głosów : 7

[4x01] Rise

Postautor: Szym » 21 wrz 2011, o 12:02

No cóż, jestem po pilocie i muszę przyznać, że lepszego bym nie nakręcił. Wszystko łagodnie poszło naprzód, ruszyła się sprawa morderstwa matki, relacje między Beckett a Castlem też dostały malutkiego kopa (kopniaczka), Rick znów ukrywa przed Kate informacje, mam nadzieję że nie będzie próbował mieszać się w świat przestępców na własne kopytko. Jeżeli chodzi o Kate - zaskoczyła mnie scena z jej 'zamarciem' przed lufą pistoletu, bardzo dobry ruch autorów, przez chwilę już myślałem, że będzie musiała odejść z policji, ale gdzie tam, psycholog Castle ją naprawił. Ostatnia scena z psychiatrą - okazuje się, że Beckett pamięta wszystko z czasu postrzału. Nie zdziwiło mnie to, że po raz kolejny ukrywa swoje uczucia, mam nadzieję, że zburzy ten swój wewnętrzny mur do końca sezonu. Spodobała mi się nowa pani kapitan, Montgomery denerwował już wiecznym przymykaniem oczu oraz pobłażliwością i uśmieszkami w stylu 'ale z was okropni kłamcy'.
Awatar użytkownika
Szym

Online: 56d 10h 47m 55s
Otrzymał podziękowań: 143 razy
Ulubiona postać: Sarah i Casey
Obecnie oglądam: Person of Interest, Castle, White Collar
    Windows 7 Opera

[4x01] Rise

Postautor: Papilarny » 21 wrz 2011, o 15:42

Odcinek odbiegający od typowego, castleowego, ale raczej ze zrozumiałych powodów - rozśmieszyła mnie tylko scena przekonywania naszej nowej szefowej, ale cała reszta poważna i smutna. Josh również mnie wkurzył, tak jak resztę, sprowokował w dużej mierze Rick'a do obwiniania się za postrzelenie Kate. Spodziewanie szybko nasza detektyw wróciła do pracy i niewiele brakowało, by dalej kopała w sprawie swojej matki, ale ze szczęściem dla niej Richard ją od tego odwiódł, pozwalając rozwijać się akcji w naturalnym tempie. Plus za scenę na huśtawkach, wyjaśniała przede wszystkim przyszłość związku naszej niedoszłej pary. Zakończenie oczywiście na poziomie, a odcinek oceniam na 9/10.
Awatar użytkownika
Papilarny

Online: 37d 2h 6m 18s
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
Obecnie oglądam: Game of Thrones, Sons of Anarchy
    Windows XP Firefox

[4x01] Rise

Postautor: roztrzepana » 21 wrz 2011, o 22:26

http://stephid.tumblr.com/tagged/awesom ... urder_case
nie wiem czy ktoś to zauważył.. ale czy to nie ten sam koleś ? ciekawe kim on jest..
Awatar użytkownika
roztrzepana

Online: 5d 21h 36m 42s
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Ulubiona postać: Kate Beckett
Obecnie oglądam: Castle
    Windows Vista Firefox

Re: [4x01] Rise

Postautor: Miss Beckett » 21 wrz 2011, o 22:34

roztrzepana pisze:http://stephid.tumblr.com/tagged/awesome_to_see_this_guy_helping_out_with_beckett_and_her_mom%27s_murder_case
nie wiem czy ktoś to zauważył.. ale czy to nie ten sam koleś ? ciekawe kim on jest..

Ooo żeby Cię, rzeczywiście :| to ten facet, nie przyjrzałam mu się, ale to faktycznie on.
Awatar użytkownika
Miss Beckett

Online: 113d 21h 49m 21s
Otrzymał podziękowań: 222 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker i Chuck
    Windows 7 Firefox

Re: [4x01] Rise

Postautor: roztrzepana » 21 wrz 2011, o 22:48

Miss Invisible pisze:
roztrzepana pisze:http://stephid.tumblr.com/tagged/awesome_to_see_this_guy_helping_out_with_beckett_and_her_mom%27s_murder_case

Ooo żeby Cię, rzeczywiście :| to ten facet, nie przyjrzałam mu się, ale to faktycznie on.

noo.. przeglądając sobie tumblr natknęłam się na to.. podobno Marlowe podczas premiery napisał na twitterze, żeby się przyjrzeć doktorowi.. tylko kim jest ten typ..

spotkałam się z teorią, że ten psychiatra Beckett może być jednym z tych, którzy nie chcą dopuścić do rozwiązania sprawy jej matki.. wtedy to by była jazda..
Awatar użytkownika
roztrzepana

Online: 5d 21h 36m 42s
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Ulubiona postać: Kate Beckett
    Windows Vista Firefox

[4x01] Rise

Postautor: afgani » 23 wrz 2011, o 16:35

Wreszcie obejrzałam ten odcinek i przyznam, że troszkę odbiegał od poprzednich sezonów czy odcinków ale bardzo mi się podobał. Josh mnie zdenerwował, on zawsze musi się wpierniczać wszędzie gdzie tylko się da i robić za "bohatera" z tym jego ja to zrobię, no to jakoś jeszcze by uszło ale po kiego obwiniał Castle za postrzelenie Kate facepalm
Nowa pani kapitan raczej nie przypadła mi do gustu, nie dość, że wyrzuciła Castle to jeszcze każe do siebie mówić "Sir", dobrze że Ricki ją ośmieszył chociaż odrobinkę, co było nawet bardzo zabawne mimo późniejszych gróźb szefowej :-P
Na plus oczywiście scena na huśtawce, co chyba wszystkim się podobało jak widzę, no i na koniec... wiedziałam, że ona pamięta :cwaniak:

Ode mnie będzie dyszka :)
Awatar użytkownika
afgani

Online: 121d 9h 11m 9s
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Ulubiona postać: Chuck Sarah
Obecnie oglądam: WSZYSTKO
    Windows XP Firefox

[4x01] Rise

Postautor: Banera » 24 wrz 2011, o 23:42

Dobry odcinek ale nie rewelacyjny. Po takim okresie czekania chyba sam za bardzo napompowałem sobie ten balon. Podobnie jak Roztrzepana wiedziałem że Beckett kłamie, że nic nie pamiętała, widać to po niej było strasznie. Za dobrze znam te jej mine i nią samą. Końcówka była tylko potwierdzeniem tej oczywistej rzeczy dla mnie. Ciekawie się robi na posterunku ale nie tylko. Castle ma własną tablice w domu bo na własną rękę prowadzić będzie śledztwo matki Katem aby zapewnić jej bezpieczeństwo i zarazem spróbować rozwiązać sprawę. Tak jak Brighty pisze, w 4x13 Kate się dowie i wścieknie się. Ciekawie wygląda wątek tego pana co otrzymał akta od Montgomerego. Roztrzepana jeszcze nadała większej zagadki dotyczącej owego pana. Ciekawe, ciekawe. Ja czekam na drugi odcinek, chce zobaczyć jak wygląda u nich nowa "norma" w "zwykłej" sprawie :)
Awatar użytkownika
Banera

Online: 7d 12h 30m 27s
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Ulubiona postać: Chuck
    Windows 7 Firefox

[4x01] Rise

Postautor: Note » 11 gru 2011, o 17:17

Jak dla mnie świetne otwarcie sezonu. Pierwsze minuty bardzo dramatyczne, ale wiadomym było, że Beckett nie umrze. Moim zdaniem trochę za szybko poprowadzili ten powrót Castle'a na posterunek. Wolałabym, żeby rozprowadzili to przynajmniej na dwa odcinki, a tak to już pewnie od kolejnego epka zapadnie Castleowa rutyna :). Jak widać moje obawy, które pisałem w temacie z finałem trzeciego sezonu się sprawdziły i Beckett będzie dalej lecieć w kulki i skrywać to co jej Rick wyznał, pff typowe. Znowuż Castle zataił rozmowę z tym kolesiem i jak Beckett się dowie, to znowu będzie fochów i głupich obrażeń setki. Tak czy inaczej daje 10/10.
Awatar użytkownika
Note

Online: 42d 5h 20m 38s
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Windows 7 Chrome

Poprzednia

Wróć do Sezon 4

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość