[4x15] Pandora [part I]

W tym miejscu dyskutujemy na temat najnowszych odcinków sezonu.

Ocena odcinka (1-10)

10
7
70%
9
2
20%
8
0
Brak głosów
7
0
Brak głosów
6
0
Brak głosów
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
1
10%

Liczba głosów : 10

[4x15] Pandora [part I]

Postautor: CMP » 18 sty 2012, o 23:20

Tytuł: Pandora
Premiera USA: 13 lutego 2012

Obrazek

To pierwsza, z dwóch części odcinka. Castle i Beckett prowadzą sprawę bezwzględnego mordercy, który jak odkrywają, jest częścią spisku międzynarodowego. Castle i Beckett współpracują przy sprawie z Sophią Conrad (gościnnie Jennifer Beals, "The Chicago Code," "Flashdance"), mądra, seksowną agentka CIA, która ma skomplikowaną przeszłość z Castle. Josh Stamberg, ("Drop Dead Diva"), również wystąpi gościnnie jako Martin Danberg, inteligentny oficer.
Awatar użytkownika
CMP

Online: 65d 8h 18m 50s
Otrzymał podziękowań: 724 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Community in da HOUSE
    Windows 7 Firefox

[4x15] Pandora [part I]

Postautor: Sheldie » 14 lut 2012, o 16:25

Yyyy...ale dlaczego dopiero za tydzień pytam się ja?! Może mi to ktoś wytłumaczyć?
Dobra, na razie spróbujmy to wszystko ogarnąć i napisać. Może zacznę od tego, że dwuczęściowe odcinki naprawdę wbijają w fotel. Po raz pierwszy od dłuższego czasu nie skupiali się tylko na wszechobecnemu Caskett, tylko na sprawie. A śledztwo no nie powiem, nie powiem, bardzo ciekawe. Pandora, Linchpin, ten doktorek, którego nazwiska nie pamiętam...Nie zawiodłam się. Cieszę się, że w końcu Alexis miała jakąś większą rolę w tym odcinku, bo pomimo, że nie jest moją ulubioną postacią to brakowało mi jej. W ogóle cała ta sprawa ze znikającymi ciałami :lol:... No i tekst zazdrosnej Kate: 'Nie będę czekać, aż uratuje nas twoja dziewczyna' :D Nie wiem czemu, ale strrasznie podobała mi się scena w parku, jak grali w szachy.
Co do Sofii, to nie irytowała mnie jako 'była muza Ricka', a bardziej jako laska z CIA, która myśli, że jest najlepsza i niepowtarzalna facepalm. Ale może to tylko moje wrażenie. W każdym razie nie uważam, że będzie jakąś 'przeciwniczką' dla Castla i Beckett :D. A końcówki nie skomentuje, bo nie wiem jak...
Generalnie to odcinek oceniłabym na 8, ale że od dłuższego czasu żaden odcinek nie wciągnął mnie tak bardzo to daje 10 ;)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Sheldie
Kierownik sklepu

Online: 40d 19h 24m 50s
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Ulubiona postać: Team Bartowski
Obecnie oglądam: Castle, TBBT, HIMYM
    Windows 7 Firefox

[4x15] Pandora [part I]

Postautor: Szym » 15 lut 2012, o 19:12

Rozpłynąłem się na kanapie przy tym odcinku. Epizod - marzenie. Nie tylko standardowa dawka emocji/humoru, ale i pojawienie się CIA, czyli tej fantazji Ricka (i mojej), która jeszcze nie została spełniona. Wszystko przedstawione świetnie, profesjonalnie i tak, jak wg mnie powinno być. I o ile nie mam w zwyczaju oceniać odcinków, tak dla tego zrobię wyjątek i dam punkt, za każdego agenta Agencji.
Awatar użytkownika
Szym

Online: 56d 10h 47m 55s
Otrzymał podziękowań: 143 razy
Ulubiona postać: Sarah i Casey
Obecnie oglądam: Person of Interest, Castle, White Collar
    Windows 7 Internet Explorer 9.

[4x15] Pandora [part I]

Postautor: roztrzepana » 17 lut 2012, o 20:12

chyba wpadłam w błędne koło krytykowania Castle odrobinkę.. odcinek był dobry ale hmm mjąc w pamięci poprzednie 2 epizodowe odcinki czegoś mi brakowało.. nie umiem powiedzieć co.. może po prostu moja własna podświadomość, że wiedziałam i ż wyjdą z tego cało.. swoją drogą lubię jak wprowadzają te ex Ricka bo wtedy humor i sporo sprzeczek między Castle a Beckett co ma swój urok.. CIA, uwielbiam jak wprowadzają CIA albo FBI, to jakieś takie moje zboczenie :lol: czekam na drugą część i jakąś istną bombę bo na to liczyłam i w moim mniemaniu jej nie dostałam.. jednej jeden z lepszych odcinków tego sezonu..
ode mnie 9
Awatar użytkownika
roztrzepana

Online: 5d 21h 36m 42s
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Ulubiona postać: Kate Beckett
Obecnie oglądam: Castle
    Windows 7 Chrome

Re: [4x15] Pandora [part I]

Postautor: Papilarny » 18 lut 2012, o 19:23

roztrzepana pisze:chyba wpadłam w błędne koło krytykowania Castle odrobinkę.. odcinek był dobry ale hmm mjąc w pamięci poprzednie 2 epizodowe odcinki czegoś mi brakowało..
ode mnie 9

Wzięłaś pod uwagę fakt, że może po prostu ostatnie odcinki są słabsze? Ten epizod nie zaskoczył mnie niczym, sztampa na sztampie, sztampę pogania. Humor był, ale dla mnie w szczątkowych ilościach. Wstrzymam się z oceną do drugiej części, bo mogłoby być cienko.
Awatar użytkownika
Papilarny

Online: 37d 2h 6m 18s
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
Obecnie oglądam: Game of Thrones, Sons of Anarchy
    Windows 7 Firefox

Re: [4x15] Pandora [part I]

Postautor: roztrzepana » 19 lut 2012, o 00:00

Papilarny pisze:
roztrzepana pisze:chyba wpadłam w błędne koło krytykowania Castle odrobinkę.. odcinek był dobry ale hmm mjąc w pamięci poprzednie 2 epizodowe odcinki czegoś mi brakowało..
ode mnie 9

Wzięłaś pod uwagę fakt, że może po prostu ostatnie odcinki są słabsze? Ten epizod nie zaskoczył mnie niczym, sztampa na sztampie, sztampę pogania. Humor był, ale dla mnie w szczątkowych ilościach. Wstrzymam się z oceną do drugiej części, bo mogłoby być cienko.

hmm nie do końca.. ale prawda jest taka, że w poprzednich sezonach nawet jak odcinki poprzedzające te dwu-epizodowe były średnie to w tych dwu-epizodowych była istna bomba.. ja oceniłam wysoko bo nadal oglądanie Castle sprawia mi ogromną przyjemność i nie irytują mnie niektóre źle prowadzone wątki tak bardzo.. jak dotychczas.
Awatar użytkownika
roztrzepana

Windows 7 Chrome

[4x15] Pandora [part I]

Postautor: Papilarny » 19 lut 2012, o 00:24

Zgadzam się z tą bombą, ciężko będzie 4x16 nadrobić różnicę jakości za słaby w moich oczach 4x15.
Awatar użytkownika
Papilarny

Online: 37d 2h 6m 18s
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
Obecnie oglądam: Game of Thrones, Sons of Anarchy
    Nieznany Opera

[4x15] Pandora [part I]

Postautor: roztrzepana » 19 lut 2012, o 11:45

niestety wiem.. zobaczymy co tym razem wymyślą..
Awatar użytkownika
roztrzepana

Windows 7 Chrome

[4x15] Pandora [part I]

Postautor: Note » 19 lut 2012, o 12:53

Odcinek dobry, ale w porównaniu z niektórymi dwuczęściowymi epizodami nie było szału. Oczywiście odcinek nie powstydził się dobrego humoru, akcji i napięcia. Od odcinka z Kay Capuccio, gdzie szalenie wypatrywałam i wyłapywałem jakieś gry mimiczne postaci lub same ciekawe i śmieszne miny. tak w tym odcinku też mnie to dopadło :D. Zastanawialiście się, co by było jakby byłą dziewczynę (agentkę CIA) zagrał Yvonne? Taka super scena i pierwsze spotkanie na ekranie mojej Stany i Yvonne :wstyd: . Końcówka odcinka mogła być bardziej pod puente intrygi podłożona niż wjazd do wody, bo i tak wiadomo, że wyjdą cało i bez zadrapań. Niemniej jednak w porównaniu ze zwykłymi odcinkami ten wypadł na ich tle idealnie i ode mnie 10/10.

PS: Rozwińcie tag poniżej i podziwiajcie najlepszą w tym odcinku minę Kate i coś jeszcze. :P

Spoiler:
Awatar użytkownika
Note

Online: 42d 5h 18m 26s
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Windows 7 Chrome

[4x15] Pandora [part I]

Postautor: afgani » 20 lut 2012, o 17:48

No powiem, że dobry ep aż chciało się oglądać... tylko na końcu mnie zawiedli WTF? kończyć w takim momencie facepalm
PANDORA mnie zaciekawiła ciekawe jaki to złowieszczy plan zniszczenia świata, ale najlepsze były te worki :-P
oraz definicja krótkiego spotykania się z agentką CIA przez Castle... rok i mina Kate :rofl:
Dyszka :ok:
Awatar użytkownika
afgani

Online: 121d 9h 11m 9s
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Ulubiona postać: Chuck Sarah
Obecnie oglądam: WSZYSTKO
    Windows XP Firefox

Wróć do Sezon 4

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość