Rocznica

Dyskusje na temat serialu Chuck.

Rocznica

Postautor: PanCartoon » 31 sty 2013, o 23:49

Bo w Chucku przede wszystkim chodzi o więzi. Czy to rodzinne: Chuck - Ellie, Devon, Stephen, Mary, miłosne: Chuck - Sarah, Devon - Ellie, Alex - Morgan, a na końcu Casey - Gerturde, przez więzy przyjaźni Chuck - Morgan, Casey. I właśnie te relacje między bohaterami, umacnianie i rozwijanie ich oraz postaci sprawiło, że ten serial był tak ciekawy. Mogę się założyć, że pierwsze trzy sezony nie było myślenia: czy (może czy to przesada, bo to wiadomo) i jak Bartowski pokona Fulcrum oraz Ring, tylko każdy czekał na powrót pana B. a przede wszystkim na związek Sary i Chucka. W 4. sezonie przynajmniej w pierwszej połowie do 8 bodajże odcinka wątek szpiegowski był imo słabo poprowadzony i to poszukiwanie matki nie było zbyt wciągające. Dopiero od samotnego poszukiwania Chucka przez Walker zaczęło się lepiej dziać i w wyżej wspomnianych wątku i w relacjach naszej ulubionej pary (tym razem: kiedy w końcu się zaręczą?!). Motyw pokonania Volkoffa bardzo przypominał ten z Shawem i to mi się mniej spodobało, ale mimo wszystko było on dobry i całkiem zaskakujący. Co do piątego sezonu to mam mieszane uczucia - Sarah, Chuck ustatkowani, a wątek kłopotów Alex z Morganem i związek Gertrud oraz Caseya nie były zbytnio wciągające. Podobały mi się za to rozwiązania z Deckerem i Quinnem, choć miałem nadzieję, że w 5. sezonie będzie więcej odniesień do słów tego pierwszego z 4x24, bo zapowiadało się ciekawie i wyglądało na niezłą konspirację. Wyszło dobrze, ale mogło być lepiej. Pomimo parokrotnie przewałkowanych dwóch ostatnich odcinków serialu, mimo narzekań fanów, nie zmienię własnego zdania co do finału, który był świetny. A dlaczego? Po pierwsze: optymistyczna sugestia twórców, że dobro zawsze zwycięża, lecz co jest mniej miłe: czasami nawet jasna strona mocy musi ponieść jakieś straty - w tym przypadku pamięć Sary. Koniec końców mamy świetne podsumowanie serialu i przesłanie dla ludzi: nigdy nie wolno się poddawać, zawsze walczyć o swoje, nawet gdy jesteśmy u kresów możliwość, a przede wszystkim musimy mieć nadzieję, że wszystko się ułoży. I chyba po ostatnim pocałunku każdy odniósł takie wrażenie, bo przecież nie mogło być inaczej :)

Za ten post autor PanCartoon otrzymał podziękowania - 2
cinekkrp92
Awatar użytkownika
PanCartoon

Online: 206d 38m 13s
Otrzymał podziękowań: 375 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Chuck, Castle, TBBT, HIMYM, VD
    Windows 7 Firefox

Rocznica

Postautor: prso94 » 1 lut 2013, o 11:16

Absolutnie ze wszystkim się zgadzam.
No może z prawie wszystkim. Początek 4 sezonu był fajny :) Pierwszy odcinek bomba, później sytuacja z walizką i pierścionkiem, idealnie pokazane ich problemy, ale bardzo dobrze rozwiązane. I kiedy próbowali pogodzić Generalissimo z żoną, a tak naprawdę rozmawiali ze sobą.
prso94
NerdHerd

Online: 18h 32m 13s
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Ulubiona postać: Charah
Obecnie oglądam: Chuck, Dexter, Himym, Big bang
    Windows 7 Opera

Rocznica

Postautor: rufai23 » 6 lut 2013, o 13:26

Dawno mnie nie było ale ostatnio znów zrobiłem sobie maraton z chuckiem. Chciałem nieco ochłonąć po finale ( trwało to prawie rok... ) :goraca:
No ale obejrzałem znów wszystko i po takim czasie muszę stwierdzić ,że dużo lepiej mi się oglądało cały 5 sezon ,a zwłaszcza finał. Dopiero ogłądając go 2 raz po takiej przerwie muszę stwierdzić ,że jednak był dobry ,tak jak większość 5 sezonu. Obejrzałem przy tym komentarze twórców oraz aktorów do finału, usuniętę sceny i w ogólnym rozrachunku w końcu wiem ,iż finał zakończył się happy endem ( wiem wiem... ale lepiej póżno , niż wcale ;) ).
Nie powiem łezka się w oku zakręciła przy 2 ostatnich odcinkach zupełnie jak przy finale 4 serii , z tym że w 4 nie było we mnie aż tylu kipiących emocji...Ufff..
Odnośnie 5 to cieszyłem się , iż w końcu odcinki są ze sobą mocno powiązane ( przynajmniej większość ), nareszcie podnosiło mi ciśnnienie tak jak za starych dobrych czasów 1,2 oraz druga połowa 3 serii.
Na finale nie panowałem nad potokiem ,a raczej tsunami z oczu ;) no ale ta scena na plaży to było naprawdę coś!!!
Piszę dzień po obejrzeniu 2 raz finału i dalej mam go w pamięci (całe szczęście , iż w sensie pozytywnym ) ale przydałby mi się kiedyś jakiś specjalny odcinek , w którym pokazaliby jak sobie radzą po jakimś czasie nasi bohaterowie.
Akurat o Charah jestem spokojny ale mimo wszystko fajnie byłoby zobaczyć co tam słychać pare miesięcy póżniej....
ALE JEDNA SPRAWA Z FINAŁU NIE DAJE MI SPOKOJU....
Z tego co pokazali nam w serialu Sarah dalej ma intersecta tyle że stłumionego ( na szczęście pamięć jej wraca), a Chuck również zainstalował sobie kolejną już wersję ( która to już z kolei ... ??? ) , by ratować sytuację w filharmonii, a z tego co wiemy to była to ostatnia istniejąca wersja. Dodatkowo Quinn wysadził laboratoria no więc Chuck znowu jest jedynym intersectem i wątpię , by ludzie z rządu dali mu przez to spokój.
No ale tak miało być. Prezent dla fanów - koniec okazuje się dopiero prawdziwym początkiem.
Jak WY to widzicie ?? Prosiłbym o jakieś Wasze własne spostrzeżenia i przemyślenia.
Do usłyszenia.
PS. Fajnie znów tu być. Dobrze, że jest to forum...
Ostatnio zmieniony 6 lut 2013, o 22:19 przez rufai23, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
rufai23
Szpieg

Online: 3d 23h 4m 43s
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Obecnie oglądam: Castle,Dexter,Person of Interest,TBBT...
    Windows 7 Firefox

Rocznica

Postautor: prso94 » 6 lut 2013, o 20:25

Myślę, że zapewne mieli sporo problemów, bo Sarah nie chciała pewnie wskoczyć do "wspólnego życia", ponieważ nie odzyskała wspomnień. Jednak po pewnym czasie pracy dla CIA zagrożeń itd całą rodzinką uciekli i wiedli długie i szczęśliwe życie :D:D:D:D:D:D
prso94
NerdHerd

Online: 18h 32m 13s
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Ulubiona postać: Charah
Obecnie oglądam: Chuck, Dexter, Himym, Big bang
    Windows 7 Opera

Rocznica

Postautor: rufai23 » 6 lut 2013, o 20:35

no to można kręcić dalej skoro już się sypią pomysły... ;)
trzeba tylko zapiąć budżet... jakieś pomysły...? ;)
wszystkiego najlepszego dla fanów chucka

Za ten post autor rufai23 otrzymał podziękowanie od
PanCartoon
Awatar użytkownika
rufai23
Szpieg

Windows 7 Firefox

Rocznica

Postautor: PanCartoon » 6 lut 2013, o 22:55

Ja swój pomysł opisuję już od września, więc nie mam zamiaru wklejać tu wszystkich części na raz bo w Wordzie ma to blisko 40 stron :keke2:
Awatar użytkownika
PanCartoon

Windows 7 Firefox

Rocznica

Postautor: rufai23 » 7 lut 2013, o 12:25

spoko zauważyłem, że piszesz chyba dziś z ciekawości dam się skusić i zacznę czytać...
Awatar użytkownika
rufai23
Szpieg

Windows 7 Firefox

Rocznica

Postautor: PanCartoon » 7 lut 2013, o 12:34

Nie każdemu się podoba, bo to moja wersja i jest trochę bardziej mroczniejsza i dramatyczna niż ta serialowa, ale tego mi zawsze brakowało, więc nic tylko pisać ;) A jak sam wcześniej wspomniałeś zakończenie jest na tyle otwarte, że można mieć multum pomysłów na to, jak potoczyły się dalsze losy Chucka i spółki.

Edyta podpowiada, że dopiero zobaczyłem filmik, który wstawiłeś w poprzednim poście. Awesome.
Awatar użytkownika
PanCartoon

Windows 7 Firefox

Rocznica

Postautor: rufai23 » 7 lut 2013, o 12:41

to zapowiada się ciekawie... mi właśnie dlatego podobał się finał bo nie był taki przewidywalny i 'cukierkowy' jak większość odcinków, w końcu więcej dramaturgii, no ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i dlatego dziś wieczorem zamierzam się wciągnąć w lekturę
Awatar użytkownika
rufai23
Szpieg

Windows 7 Firefox

Rocznica

Postautor: rufai23 » 7 lut 2013, o 14:36

Oto wykres ratingu oglądalności Chucka. Widać wyrażnie, że najbardziej szkodziły temu serialowi zbyt częste i długie przerwy w nadawaniu, a gwożdziem do trumny okazała sie przerwa przed ostatnimi kilkoma odcinkami 4 serii oraz okrojenie budżetu(po raz kolejny niestety).
Chyba przemawia przezemnie rozgoryczenie, że to koniec ale ja lubię sobie czasem ponarzekać... :tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
rufai23
Szpieg

Windows 7 Firefox

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólna dyskusja

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości