Twoja serialowa TOP lista

Rozmowy na temat innych seriali.

Twoja serialowa TOP lista

Postautor: Note » 14 paź 2010, o 22:51

Jakie waszym zdaniem seriale zasługują na wyróżnienie i polecenie innym :) Może ja zacznę
(Kolejność przypadkowa) ...

1 - Lost (Zagubieni)
2 - Dr.House
3 - Prison Break (Skazany na Śmierć)
4 - Chuck
5 - 90210
6 - Flashforward (Przebłysk Jutra)
7 - Desperate Housewives (Gotowe na Wszystko)
8 - The Event
9 - Fawlty Towers (Hotel Zacisze)
10 - Dexter
Awatar użytkownika
Note

Online: 42d 5h 18m 26s
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Nieznany Nieznana

Re: Czołówka najlepszych seriali

Postautor: Brighty » 14 paź 2010, o 23:49

Moja czołówka - i parę słów o najważniejszych:

Chuck - zupełnie poza wszelką konkurencją. Oglądam sporo seriali ostatnio, ale żaden nie działa na mnie aż tak.

1. Fringe - poza Chuckiem, jak dla mnie najlepszy. Takie "Archiwum X" no potęgi N. Świetne aktorstwo, niesamowity klimat. A obecnie trzeba powiedzieć, że po dwu sezonach, które ten klimat i postacie bohaterów budowały, niesamowita akcja. I fabuła naprawdę się rozwija, nie jak w Archiwun X gdzie kręciła kółka w miejscu.
2. BattleStar Galactica - zwłaszcza dla tych, którzy lubią historie w kosmosie. Serial już zakończony. Bardzo ambitny; złożony: mamy politykę, dramaty ludzkie, religię, walkę o przetrwanie ludzkości, nie brak też akcji. I ładnych kobiet. Na uwagę zasługuje też obecnie lecący prequel: Caprica, chociaż jest cięższa w odbiorze.
3. Robin of Sherwood - pewnie niewiele go już pamięta. Chyba najbardziej mistyczna i niesamowita adaptacja Robin Hooda. Niesamowita, magiczna muzyka Clannad. Nieśmiertelny klasyk.

4. White Collar - w roli głównej Matt Boomer (w Chucku grał Bryca Larkina) jako Neal Caffrey: fałszerz, który by wyjść z więzienia i szukać swojej miłości pomaga FBI. Okazuje się, że Matt jest całkiem sympatyczny, kiedy nie wchodzi w drogę Chuckowi.
5. Firefly - serial o którym ciężko zapomnieć Adamowi "Casey" Baldwinowi (grał tam Jayne Cobb'a) i rzeszy fanów, którzy nie mogą zrozumieć jego kasacji. Zasługiwał na więcej.
6. Dexter - socjopatyczny seryjny morderca jako główny bohater. Serial ambitny, ale nie dla dzieci.
7. Star Trek Next Generation, Voyager, Deep Space Nine, Enterprise. Klasyka SF.

Star Wars - The Clone Wars - osobna kategoria. Jako fan Star Wars, mam mieszane uczucia. Troszkę za bardzo skierowane dla dzieci. Niemniej jako serial animowany wybitne i nie posiadające żadne konkurencji.

Lost - wybitne, ale tylko do czasu. Potem stały się ofiarą własnej wielkości i popularności. Zakończone w kiepski stylu.

FlashForward - świetny pomysł, generalnie bardzo dobra historia. Czasami nawalało troszkę wykonanie, gra aktorska była na przeciętnym poziomie i postacie były trochę mało interesujące. Szkoda że skasowali.

Lista jest długa - na usprawiedliwienie mam to, że pracując w UK miałem sporo czasu wolnego. Więc się tego naoglądałem. Zwłaszcza od kiedy mnie zaczął wciągać Hatak.
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Nieznany Nieznana

Postautor: Brighty » 14 paź 2010, o 23:57

Zapomniałem:
No Ordinary Family - zasługuje na wspomnienie. Zdecydowanie najlepsza premiera tego sezonu. bardzo sympatyczna rodzinka zostaje obdarzona super-mocami. Jeden z niewielu seriali, który ma serce na swoim miejscu (jestem już lekko znudzony cynikami i antybohaterami).
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Nieznany Nieznana

Postautor: Banera » 15 paź 2010, o 14:44

1. Chuck - nie będę się rozpisywał dlaczego bo wiadomo;)
2. Firefly - miał to coś w sobie, może nawet to co ma teraz Chuck. Szerzej o nim już pisałem tutaj: http://forum.chucktv.pl/viewtopic.php?f=28&t=114
3. BattleStar Galactica (2004-2009) - pozycja obowiązkowa dla fanów s-f choć wszyscy znajdą w nim coś wartościowego. Świetne połączenie dramatu, akcji, polityki i intryg, a wszystko to umieszczonych w przestrzeni kosmicznej. Dzieje się sporo przez te 4 sezony serialu.
4. House MD - nie lubię seriali o lekarzach ale ten jest inny. Oglądam go tylko dla postaci głównego bohatera. Inteligencja to silna broń w rękach egocentryka i tego jego złote myśli... "wszyscy kłamią":)
5.Dexter - ciekawa konwencja serialu. Seryjny morderca, który pracuje w policji. Najlepsze są te jego przemyślenia:)
6. Stargate: SG-1 i Stargate: Atlantis - to już klasyka s-f. Przygody w świecie gwiezdnych wrót. Lekkie, przyjemne i pełne humoru odcinki. Świetna rola Richarda Dean Anderson'a w SG1.
7.The Outer Limits - każdy odcinek przedstawiał inną historie z pogranicza fantastyki naukowej. Większość na podstawie opowiadań pisarzy s-f. Też klasyk dla lubiących SF:)
8.Lost - ale tylko pierwsze 3-4 sezony. Klimatyczny i genialny. Szkoda bo mogli go skończyć po tych sezonach i wszyscy byli by zadowoleni (oprócz producentów bo "kurze znoszącej złote jajka" łba się nie ukręca) a tak to wiekszość fanów zawiedziona końcówką. Dlatego miejsce 8:)
9.Spartacus - Blood & Sand - lubię też klimaty starożytne. Zdecydowanie nie dla dzieci:) Seks, przemoc i wulgaryzmy towarzyszą starożytnym rzymianom w tym serialu przez cały czas.
10. The Big Bang Theory - jedyny sitcom na tej liście. Sheldon rządzi:) Lubię go tak samo jak kiedyś "Różowe lata 70-te"

Na liście nie umieszczałem seriali premierowych bo po pierwszym sezonie będę mógł je dopiero ocenić;)
Awatar użytkownika
Banera

Online: 7d 12h 30m 27s
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Obecnie oglądam: Castle
    Nieznany Nieznana

Postautor: pllek_sinek » 15 paź 2010, o 16:29

1. Chuck - ...

2. Stargate SG-1, Stargate: Atlantis - hmm... cóż perfekcja kina science-fiction, gra aktorska Richard'a Dean'a Anderson'a

3. Fringe - tajemniczy klimat, doktor "Frankenstein"(Walter), poczucie humoru u bohaterów, wiele zagadkowych odcinków

4. Entourage - serial o 4 kumplach, żyjących w świecie Hollywood

5. Jericho - dobrze nakręcona fabuła, "wojna" nuklearna

6. The Walking Dead - bardzo realistyczne uczucia/zachowania bohaterów jaki i samo zombie

7. 24 - najlepiej zobrazowana walka z terrorystami w USA, wątki prezydentury amerykańskiej

8. Generation Kill - odzwierciedlenie "zabawy", dramatu wojny na Bliskim Wschodzie

9. Friends - humor, humor i jeszcze raz humor, jeden z najlepszych sitcomów

10. MacGyver - "stare ale jare", gra aktorska Richard'a Dean'a Anderson'a

to tylko "Top10", jest ich dużo dużo więcej :D
Awatar użytkownika
pllek_sinek

Online: 15d 11h 34m 46s
Otrzymał podziękowań: 161 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
    Nieznany Nieznana

Postautor: Rysiekxxx » 17 paź 2010, o 17:34

Ja będę mało oryginalny
1.Chuck
2.Ojciec Mateusz
3. Prison Break (Skazany na Śmierć)
4.Janosik
5.Archiwum X
6.J.A.G.
7.Magnum
8.Stargate
9.39 i pół
10.Ja Klaudiusz

Sorry za stare seriale ale mam "swoje " lata i polecałbym te stare też
Awatar użytkownika
Rysiekxxx
Assman

Online: 3m 30s
Otrzymał podziękowań: 6 razy
    Nieznany Nieznana

Postautor: Note » 17 paź 2010, o 18:45

Sorry za stare seriale ale mam "swoje " lata i polecałbym te stare też

No co Ty,każdy lubi swoje seriale nie ma nic złego w roku produkcji danego serialu :hi
Awatar użytkownika
Note

Online: 42d 5h 18m 26s
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Nieznany Nieznana

Postautor: sayid jarrah » 22 paź 2010, o 16:19

No bezapelacyjnie najlepszą czołówkę ma Dexter. Bardzo fajny serial, polecam gorąco! Mój drugi ulubiony serial ;)
sayid jarrah
Assman

Online: 5d 13h 14m 26s
Otrzymał podziękowań: 17 razy
    Nieznany Nieznana

Postautor: pllek_sinek » 22 paź 2010, o 18:31

sayid tutaj chodzi o Top najlepszych seriali nie o obsadę aktorską ;)
Awatar użytkownika
pllek_sinek

Online: 15d 11h 34m 46s
Otrzymał podziękowań: 161 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
    Nieznany Nieznana

Postautor: sayid jarrah » 22 paź 2010, o 21:39

pllek_sinek pisze:sayid tutaj chodzi o Top najlepszych seriali nie o obsadę aktorską ;)

Kurde ja przeczytałem czołówka to mi się skojarzyło z takim wstępem muzycznym :P a Dexter ma ją najlepszą
sayid jarrah
Assman

Online: 5d 13h 14m 26s
Otrzymał podziękowań: 17 razy
    Nieznany Nieznana

Następna

Wróć do Inne seriale

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość