Uznajecie imieniny?

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie związane z serialem Chuck.

Uznajecie imieniny?

Postautor: Loroios » 27 maja 2016, o 14:35

Halo,

Chciałbym się dowiedzieć czy w waszych rodzinnych stronach celebruje się zwyczaj imienin? Ja wywodzę się z opolskiego i jest to tradycja umiarkowanie, że tak to nazwę, "modna", przynajmniej tak to widzę patrząc po moich kolegach. Pytam, ponieważ mam takie przemyślenia, że zwyczaj ten ginie. Co uważacie?

Jest taka fajna strona z imieninami, gdzie można znaleźć info o datach dla poszczególnych imion i wyszukiwać je.

Imieniny Piotra

Piotr to obok Krzysztofa i Andrzeja, jedno z bardziej popularnych imion w Polsce. Imieniny Piotra przypadają m.in. na: 29 kwietnia, 29 czerwca i 19 października. Imię pochodzi od łacińskiego Petrus (skała) i greckiego Petros (kamień). Takie imię nosił w Biblii jeden z dwunastu apostołów Chrystusa. Św. Piotr jest uważany za pierwszego papieża i współzałożyciela (wraz ze św. Pawłem) kościoła chrześcijańskiego. Szymon Piotr był najwybitniejszym z apostołów podczas misji Jezusa. Ze względu na sławę apostoła, imię to stało się powszechne w całym chrześcijańskim świecie (różnie pisane). Imieniny kalendarz może być niezwykle pomocny, by złożyć życzenia znajomemu Piotrowi. W Anglii Normanowie najpierw wprowadzili starofrancuską formę Piers, który została stopniowo zastąpiona przez pisownię Peter, począwszy od XV wieku. Poza apostołem, innymi świętymi, którzy nosili to imię był XI-wieczny reformator święty Piotr Damian i XIII-wieczny kaznodzieja święty Piotr Męczennik. Takie imię było noszone również przez władców Aragonii, Portugalii i Rosji, w tym rosyjskiego cara Piotra Wielkiego (1672-1725), który pokonał Szwecję podczas Wielkiej Wojny Północnej. Jeśli zaś chodzi o znane fikcyjne postacie, które nosiły to imię, to możemy wymienić m.in. Piotrusia Królika z książek dla dzieci Beatrix Potter i Piotrusia Pana, chłopca, który nie chciał dorosnąć, wymyślonego przez JM Barrie w 1904 roku. Takie imię nosi też słynny piosenkarz Peter Andre, komik Peter Kay, piłkarz Peter Crouch i Peter Parker znany jako Spiderman, a także prezenter Peter Jennings, Piotr Brożek - piłkarz oraz aktor/komik Peter Sellers. Z tym imieniem związana jest liczba duszy: 2. To oznacza, że ludzie o tym imieniu mają głębokie wewnętrzne pragnienie miłości i towarzystwa i chcą pracować z innymi, aby osiągnąć spokój i harmonię. Z tym imieniem związana jest również liczba: 4 (ekspresji). Dlatego Piotrowie wydają się być uporządkowani i poświęceni budowaniu swojego życia na solidnym fundamencie porządku i usługi. Cenią sobie prawdę, sprawiedliwość i dyscyplinę, ale warto pamiętać, że mogą być też niekiedy porywczy. Ich praktyczna natura pozwala na dobre zarządzanie i oszczędzanie pieniędzy, a także na dobre radzenie sobie w świecie materialnym. Ze względu na ich zdolność na koncentracji na celu i praktyczną duszę, mogą też niekiedy wydawać się zbyt ostrożni i nieco zbyt konserwatywni.
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2016, o 13:00 przez Loroios, łącznie zmieniany 1 raz
Loroios
Sprzedawca z BuyMore
 
Posty: 5
Rejestracja: 9 lis 2015, o 16:51
Online: 36m 37s
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Fan
Ulubiona postać: Ellie
    Windows 7 Chrome

Uznajecie imieniny?

Postautor: afgani » 19 cze 2016, o 12:54

Moja rodzina obchodzi niektore imieniny, glownie imieniny wujkow, cioc i dziadkow. Ja tam nie wiem kiedy sa moje imieniny, takze ich nie obchodze :)
Awatar użytkownika
afgani
 
Posty: 1242
Rejestracja: 7 gru 2010, o 20:40
Lokalizacja: Corby
Online: 121d 9h 13m 51s
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Płeć: Fanka
Ulubiona postać: Chuck Sarah
Obecnie oglądam: WSZYSTKO
    Windows Firefox


Wróć do Offtopic

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
ChuckTV.pl © 2010-2012 DuDeStudio.pl
cron