Poradnik: Ustawianie sygnatur i umieszczanie linków

Wasze opinie, sugestie i pomysły odnośnie naszego portalu oraz forum.

Poradnik: Ustawianie sygnatur i umieszczanie linków

Postautor: Jim » 13 lip 2011, o 16:38

Mały poradniczek, który przygotowywałem dla innego forum i pomyślałem, że tutaj też może się przydać. Wiadomo, że wszystkiego trzeba się wpierw nauczyć, a nie każdy musiał zdobyć tą wiedzę zanim trafił na to forum. Enjoy.

Sygnatury

Sprawa przedstawia się następująco:


I przypadek - mamy sygnaturę na dysku


No dobrze, jest grafika, wymiary się zgadzają z regulaminem -> Regulamin


1 krok - umieszczenie grafiki na serwerze

Wchodzimy na Imageshack (chociaż może to być inny dowolny serwis pozwalający na upload grafiki) i klikamy na Browse. Wybieramy naszą grafikę i klikamy ok. Całość zatwierdzamy klikając na Prześlij Teraz. Czekamy aż nasza grafika się wyśle.


2 krok - skopiowanie linku

Po przesłaniu otwiera nam się nowa strona z opcjami wysłanej grafiki. W panelu Linki do udostępnienia Twojego obrazu: wybieramy okienko Link albo Link Bezpośredni. Kopiujemy adres.


3 krok - umieszczenie naszej sygnatury


Wchodzimy na forum.chucktv.pl w Zarządzaj profilem, dalej w zakładki kolejno Profil i Edytuj podpis. Wklejamy tam link w pole tekstowe. Następnie zaznaczamy go i klikamy na przycisk powyżej Img. Jeżeli chcemy, możemy jeszcze raz go zaznaczyć i kliknąć na center. Ta operacja ustawi naszą sygnaturę na środku podpisu. Kończymy umieszczanie sygnatury przyciskiem Wyślij. I voila - sygnatura jest w naszym podpisie ;p


II przypadek - znaleźliśmy sygnaturę gdzieś w internecie

Klikamy PPM na grafice i wybieramy Kopiuj Adres Obrazka. Dalej postępujemy według 3 kroku z przypadku I.Umieszczanie linków na forum

Oczywiście możemy zwyczajnie wkleić link na forum i tyle. Będzie działać. Ale można w łatwy sposób ułatwić innym wchodzenie w niego. Zamiast mozolnie kopiować link, wklejać w pasek adresu możemy pozwolić im wykonać to jednym kliknięciem myszki. Możemy też poprawić estetykę naszego linka, tak żeby zamiast adresu forum wyświetlało jakiś opis czyli np. zamiast

http://forum.chucktv.pl/viewtopic.php?f=35&t=1509

było

Poradnik: Ustawianie sygnatur i umieszczanie linków na forum


1 możliwość

Zaznaczamy wklejony link i klikamy na przycisk url. W efekcie otrzymujemy coś takiego:

http://forum.chucktv.pl/

2 możliwość

Tutaj trzeba operację wykonać ręcznie. Zaczynamy od zapisu [URL_=].

Za znakiem równości wklejamy nasz link. Następnie, za kwadratowym nawiasem bez odstępu wpisujemy tekst, który ma być wyświetlony np. Moja Galeria. Całość kończymy zapisem [/URL].


W rezultacie ma to wyglądać tak: [URL_=http://forum.chucktv.pl/]Forum ChuckTV[/URL]


Uwaga - Znak znajdujący się za URL czyli _ (linia podkreślenia) umieściłem aby forum nie odczytało tego jako prawdziwej komendy. Nie powinno go być, jeżeli skrypt ma działać. Innymi słowy w waszym zapisie nie powinien mieć on miejsca (chyba, że będzie bezpośrednio w adresie lub opisie linka).Końcowy efekt wygląda dla przykładowej strony tak:


Forum ChuckTVDo czego nam się może przydawać ulepszanie linków? Na przykład do wrzucania czegoś z You Tube. Zamiast krzaczkowatego linka z którego niewiele wynika można od razu podać nazwę zespołu i tytuł. No i czytelnicy mogą go otworzyć jednym kliknięciem myszki.Linki na SB

Mamy link który chcemy wsadzić w SB i nie chcemy przy tym wywalić długaśnego krzaka losowych literek i cyfr. Potrzebna nam będzie strona bitly.com. Wklejamy nasz link w pole tekstowe i klikamy przycisk Shorten. Po chwili otrzymamy skróconą wersję naszego linku. Klikamy przycisk Copy i już mamy nasz skrócony link skopiowany. Teraz wystarczy go wkleić do SB z zastosowaniem metody przedstawionej wyżej, w dziale Umieszczanie linków na forum: 2 możliwość.. I voila, mamy nasz link skompresowany i maksymalnie przejrzysty.

Po co w ogóle używać strony bitly.com? Bo niektóre nasze linki mają masę znaków, a wiadomość w SB ma ustawione maksymalnie 255 (chyba, nie sprawdzałem). Więc przy dłuższych wiadomościach może nam link wyjść poza ten zakres znaków i nam go utnie. Wyjdzie coś takiego:
Kod: Zaznacz cały
blablabla... tekst...bla blabla... [URL=www.przykladowastronka.To wszystko. Wszelkie pytania można zadawać w tym temacie albo na moje PW.

Guide By Jim

Za ten post autor Jim otrzymał podziękowania - 2
CMPPanCartoon
Awatar użytkownika
Jim
Szpieg
 
Posty: 165
Rejestracja: 14 lut 2011, o 19:56
Lokalizacja: The Kościankowo
Online: 25d 18h 57m 20s
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Płeć: Fan
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Nic
    Windows 7 Firefox

Poradnik: Ustawianie sygnatur i umieszczanie linków

Postautor: PanCartoon » 13 lip 2011, o 16:49

Fajny poradnik dla laików. Jim robi coś dla forum :O ;) Dzięki.
Awatar użytkownika
PanCartoon
 
Posty: 1342
Rejestracja: 6 gru 2010, o 21:24
Lokalizacja: Opoczno
Online: 206d 38m 13s
Otrzymał podziękowań: 375 razy
Płeć: Fan
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Chuck, Castle, TBBT, HIMYM, VD
    Windows XP Firefox


Wróć do Opinie i uwagi

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
ChuckTV.pl © 2010-2012 DuDeStudio.pl
cron