Battlefield 3 - zapowiada się hit?

Luźne rozmowy o grach, konsolach, blaszkach i internecie.

Postautor: Banera » 4 kwie 2011, o 19:49

Jakie są przewidywane wymagania sprzętowe ?

Jak na razie nie ma podanych oficjalnych wymagań minimalnych. Z tego co czytałem programiści twierdzą, że będzie miał takie same jak jego poprzednia część lub ciut większe. Nie sądzę, żeby miał większe od Crisis 2, które chodzi mi płynnie, a wcale nie mam jakiegoś "kombajnu".

Przypomnijcie sobie akcję z Medal of Honor 2010 jak szumu zrobili koło tej gry, że to będzie rewolucja wśród FFPS, a okazało się wielkim kitem z 4 godzinnym singlem.

Oglądając zapowiedzi MOH nie odniosłem wrażenia, że będzie to jakaś rewolucja wśród fps-ów. Tu też bym się jakiś nowości nie spodziewał, oprócz oczywiście filmowego scenariusza i naturalnie wyglądającej grafiki. Bo co można niby wymyśleć nowego w FPS-ach? Trudno nazwać piękną grafikę rewolucją. To po prostu będzie kolejna dobra gra z mojego ulubionego gatunku.
Ps: Co do singla jego przejście ma trwać około 12 godzin, tak stwierdził Karl Magnus z DICE podczas wywiadu udzielonego portalowi Games.one. Zobaczymy :D
Awatar użytkownika
Banera

Online: 7d 12h 30m 27s
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Castle
    Windows 7 Firefox

Postautor: pllek_sinek » 4 kwie 2011, o 20:42

Powrót MOHa nie był rewelacyjny, ale się udał (mogło być lepiej).

Banera pisze:Tu też bym się jakiś nowości nie spodziewał, oprócz oczywiście filmowego scenariusza i naturalnie wyglądającej grafiki. Bo co można niby wymyśleć nowego w FPS-ach? Trudno nazwać piękną grafikę rewolucją. To po prostu będzie kolejna dobra gra z mojego ulubionego gatunku.

No wiadomo, że w kampanii dla pojedynczego gracza to nie ma za bardzo co zmieniać, jakiś nowości wprowadzać.
Gra, jak poprzednie części serii Battlefield, ma opierać się na grze sieciowej, kampania ma być swoistym dodatkiem/treningiem przed rozpoczęciem gry online.
Awatar użytkownika
pllek_sinek

Online: 15d 11h 34m 46s
Otrzymał podziękowań: 161 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
    Windows Vista Firefox

Re: Battlefield 3 - zapowiada się hit?

Postautor: PanCartoon » 4 kwie 2011, o 20:48

pllek_sinek pisze:Powrót MOHa nie był rewelacyjny, ale się udał (mogło być lepiej).

Banera pisze:Tu też bym się jakiś nowości nie spodziewał, oprócz oczywiście filmowego scenariusza i naturalnie wyglądającej grafiki. Bo co można niby wymyśleć nowego w FPS-ach? Trudno nazwać piękną grafikę rewolucją. To po prostu będzie kolejna dobra gra z mojego ulubionego gatunku.

No wiadomo, że w kampanii dla pojedynczego gracza to nie ma za bardzo co zmieniać, jakiś nowości wprowadzać.
Gra, jak poprzednie części serii Battlefield, ma opierać się na grze sieciowej, kampania ma być swoistym dodatkiem/treningiem przed rozpoczęciem gry online.

Dla mnie jako "singlisty" denerwujące jest takie podejście do tego trybu, ale nic się na to nie poradzi. Co do zmian, owszem ciężko cokolwiek teraz zmieniać, ciężko o nowości, jednak znakomitym dodatkiem może być świetna, filmowa fabuła, na która liczę. Przecież w BC2 twórcy zostawili sobie furtkę do kontynuacji, ale jeśli dobrze zrozumiałem B3 nie będzie bezpośrednią kontynuacją B:BC2?
Awatar użytkownika
PanCartoon

Online: 206d 38m 13s
Otrzymał podziękowań: 375 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Chuck, Castle, TBBT, HIMYM, VD
    Windows XP Firefox

Postautor: Banera » 5 kwie 2011, o 13:37

No taki mamy niestety trend od kilku lat i nie chodzi tu tylko o Battlefield, który faktycznie z założenia miał być grą stawiającą przede wszystkim na multiplayera. Producenci stawiają na mp bo to wydłuża sprzedaż gry i ciągłe zainteresowanie nią. Ale czy singiel to tylko dodatek? Dodatkiem i treningiem mógł być w MOH bo przejście singla było śmiesznie krótkie. Po za tym sp i mp w MOH robiły dwie różne firmy i jaki był owoc sami widzieliśmy. To jakby dwie inne gry. W Battlefield 3 singiel będzie miał 12 godzin (ponoć) no i jak na filmikach widać singiel będzie miał filmowy scenariusz więc dla mnie to nie tylko trening ale i wspaniała przygoda, zagranie w filmie głównego bohatera. Seria COD to doskonały przykład, że można robić świetne single a potem bawić się w mp.
Awatar użytkownika
Banera

Online: 7d 12h 30m 27s
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Castle
    Windows 7 Firefox

Postautor: pllek_sinek » 5 kwie 2011, o 14:27

PanCartoon pisze:Przecież w BC2 twórcy zostawili sobie furtkę do kontynuacji, ale jeśli dobrze zrozumiałem B3 nie będzie bezpośrednią kontynuacją B:BC2?

Battlefield 3 to zupełnie inna, nowa historia. Natomiast kontynuacja BC2 (czyli BC3) jest przewidziana po BF3.
Awatar użytkownika
pllek_sinek

Windows Vista Firefox

Postautor: pllek_sinek » 16 kwie 2011, o 19:59

No i się doczekaliśmy - 12 minutowa wersja gameplaya z Battlefield 3.
Ja już jestem wniebowzięty, tylko czekać na dalsze materiały i do jesieni :piwo:

Za ten post autor pllek_sinek otrzymał podziękowanie od
Banera
Awatar użytkownika
pllek_sinek

Windows Vista Firefox

Re: Battlefield 3 - zapowiada się hit?

Postautor: Radanos » 20 kwie 2011, o 23:59

Sagi pisze:Jakie są przewidywane wymagania sprzętowe ?

Prawdopodobnie niebotycznie duże. Nowe silniki graficzne mają to do siebie, że pierwsza gra stworzona na nim jest słabo zoptymalizowana (vide Crysis, gdzie pierwsza część ma większe wymagania niż "dwójka") + ekstra grafika.
Awatar użytkownika
Radanos
Kierownik sklepu

Online: 7d 6h 9m 3s
Otrzymał podziękowań: 10 razy
    Windows XP Opera

Postautor: pllek_sinek » 7 cze 2011, o 14:59

Silnik Frostbite 2

Gameplay z single

Gameplay z multi (szkoda, że tak krótko)
Awatar użytkownika
pllek_sinek

Windows Vista Firefox

Postautor: Radanos » 26 lip 2011, o 15:58

Wyciekła wersja Alpha. Tuż przed gamescom'em ;/
Szykują się zwolnienia.
Awatar użytkownika
Radanos
Kierownik sklepu

Online: 7d 6h 9m 3s
Otrzymał podziękowań: 10 razy
    Windows XP Opera

Postautor: pllek_sinek » 26 lip 2011, o 17:01

Nikt z DICE nie poleci :nono:

Materiały krążące po sieci, są wstawiane przez testujących grę. Jest to dość spore grono osób, które dostało specjalne zaproszenie ("zaufany krąg"). Jeżeli jesteś zapisany do newslettera i masz duży poziom weterana BF MOŻESZ (ale nie musisz :P ) w najbliższym czasie dostać dostęp. Źródło z oficjalnego bloga BFa

A przy okazji materiały z wersji "Alpha Trial":
Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:
Awatar użytkownika
pllek_sinek

Windows Vista Firefox

PoprzedniaNastępna

Wróć do Komputery & gry

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość