[Dr.House] Ogólna dyskusja

Zapraszamy do świata najbardziej znanego diagnosty - Gregory House'a.

Postautor: Banera » 13 kwie 2011, o 18:39

Odcinek 7x18 miał coś w sobie bo był jednym z nie licznych w którym zupełnie mnie nie interesował przypadek tylko relacje między...

Spoiler:
Awatar użytkownika
Banera

Online: 7d 12h 30m 27s
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Castle
    Windows 7 Firefox

Postautor: Brighty » 28 sie 2011, o 15:17

Właśnie sobie Housa obejrzałem. Słów więc kilka:

Generalnie zgadzam się z powszechną opinią, że sama postać House'a trzyma ten serial w kupie i jest tym, co przyciąga do oglądania. Oprócz tego wyróżniają się Cuddy i Willson, jako stałe elementy serialu a dodatkowo postacie przemyślane i wystarczająco zakręcone, by być interesujące. Pewną sympatie mam też do Tauba, a w swojej niezbyt długiej roli sporo rozrywki dostarczyła też Amber "Cutthroat Bitch".
Totalnie zawiedziony jednak jestem większością innych postaci. Kiedy nawet dostajemy ich wątki osobiste, tą są one na siłę dramatyczne (telenowelowe) i zupełnie nieciekawe. Łącznie z mocno przereklamowaną "13" - po ilości zachwyconych komentarzy spodziewałem się więcej. Postać nudna i płaska przez większość czasu. Olivia Wilde to ładna kobieta, temu nie zaprzeczę, ale tutaj jakimiś szczególnym talentem aktorskim to się nie popisała (w Tron: Legacy lepiej pasowała). A już jej związek z Foremanem to jakieś nieporozumienie na skale kosmiczną.

Sezon 7 zakończył się dość ciekawie, przyznaje, ale martwi mnie Cuddy.
Spoiler:

W sumie nie lubię seriali medycznych, ale ten mi się dobrze oglądało. Być może dlatego, że bardziej przypominał serial detektywistyczny. Nie jestem też wielkim fanem cynizmu i arogancji, ale doktorek faktycznie ma swój urok.
W jednym z wymiarów, bardzo dla mnie ważnym zresztą, serial zawodził mnie stale. Jest to jedno, wielkie moralne bagno. Dobro i zło w tym serialu to jakaś karykatura i to nie tylko w oczach doktorka. Po prostu odcinek po odcinku ośmiesza się w tym serialu niemal każdą wartość, natomiast zło jest relatywizowane.

Ostatecznie więc trudno mi ten serial ocenić. Sam House jest na swój sposób postacią wybitnie zagraną i ciekawie ukształtowaną, ale w wielu miejscach jest poniżej przeciętnej.
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Windows 7 Firefox

Postautor: CMP » 28 sie 2011, o 19:04

Obejrzałeś ciągiem 7 wszystkich sezonów? Ja przerwałem gdzieś na 7x05 i chyba 7x15 obejrzałem z tymi musicalowymi/czarno-białymi scenami. Serial zaczął się psuć w okolicach 6 sezonu. Za to za najlepszy sezon uważam czwarty. Podobała mi się ta selekcja kandydatów na pracowników Housa, ta bieganina, szybkie dialogi.

Ogólnie to najbardziej podobała mi się postać Kutnera. Szkoda, że był tak krótko.
Z 13 zgadzam się w pełni, postać jak i aktorka przereklamowana.
Awatar użytkownika
CMP

Online: 65d 8h 18m 50s
Otrzymał podziękowań: 724 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Community in da HOUSE
    Windows 7 Firefox

Postautor: Brighty » 28 sie 2011, o 22:07

Owszem, siedem sezonów z rzędu. Oglądam z bratem, a w towarzystwie się lepiej ogląda.

A serial nie wiem dokąd zmierza. Ostatnie dwa odcinki (sezonu 7) są bardzo ekstremalne bym powiedział, skrajnie pesymistyczne. I choć sezon kończy się ciekawie, to jednak będzie im to raczej ciężko zamknąć jako sensowną opowieść. A już kilka razy udowodnili, że nie bardzo przejmują się logiką opowieści (jak zakończenie wątku Kutnera, czy postrzelenie Housa). Ale może jeszcze wybrną.
Awatar użytkownika
Brighty

Windows 7 Firefox

Postautor: Note » 28 sie 2011, o 22:58

Brighty pisze:Owszem, siedem sezonów z rzędu. Oglądam z bratem, a w towarzystwie się lepiej ogląda.

Niektórzy twierdzą, że wspólne oglądanie filmu z inną osobą jest dla nich ciężkie i okropne. Do pewnego czasu sam żyłem takim uczuciem i osobistym przekonaniem, że wspólne oglądania filmów, czy też seriali jest lepsze w trybie single. Niestety jest to nieprawda, bo jeśli znajdziemy drugą osobę z rodziny, która jest zaciekawiona tematyką serialu również jak my, to przyjemność jest podwójna. Moim zdaniem lepiej jest z drugą osobą wymienić spostrzeżenia na temat danej sceny w odcinku, czy mała burza gdybań. Stąd plus dla Ciebie za brata, heh :ok: .

Brighty pisze:jak zakończenie wątku Kutnera, czy postrzelenie Housa)

Akurat te wątki miały na celu dodać do serialu pewnego dramatyzmu prywatnego, bo zawodowo tam u nich w szpitalu dramat jest codziennie (choć nie dla każdego). Postrzelenie o ile dobrze pamiętam było na granicach 1/2 sezonu?
Awatar użytkownika
Note

Online: 42d 5h 18m 26s
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Windows XP Firefox

Postautor: CMP » 28 sie 2011, o 23:07

Note pisze:Akurat te wątki miały na celu dodać do serialu pewnego dramatyzmu prywatnego, bo zawodowo tam u nich w szpitalu dramat jest codziennie (choć nie dla każdego). Postrzelenie o ile dobrze pamiętam było na granicach 1/2 sezonu?

Aktor grający Kutnera odszedł, więc musieli podjąć taki krok.

A House miał milion razy wypadków, tych mniejszych i tych większych jak w finale 2 sez.
Awatar użytkownika
CMP

Online: 65d 8h 18m 50s
Otrzymał podziękowań: 724 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Community in da HOUSE
    Windows 7 Firefox

Postautor: Brighty » 29 sie 2011, o 02:27

Co do oglądania rodzinnego, to z bratem w ogóle na tą chwile oglądam większość seriali. Czasem, jak z Grą o Tron czy Fringe włącza się Mamuśka, rzadziej Ojciec. Chuck był też na tapecie, ale Mamuśka wysiadła na początku sezonu 4.
Aczkolwiek mam kolegów, którzy nie lubią jakiegokolwiek gadania w trakcie oglądania. Ja natomiast uważam, że komentarze czy wspólne wyśmiewanie niedociągnięć filmu podwaja rozrywkę (o ile nie jest to 30 jednocześnie komentujących osób i o ile są na poziomie).

Co do postrzelenia i Kutnera, to po prostu razi mnie brak sensownego wytłumaczenia. Kutnera musieli wyciąć, ale mogli przynajmniej jakoś to wytłumaczyć, takie zakończenie razi bezsensownością. w drugim przypadku: gość strzela do Housa i znika (nie tknięty przez ochronę) i nikt nigdy nie podjął próby wytłumaczenia o co w ogóle chodziło. Czy wątek z Lucasem, który pojawia się na parę odcinków, potem znika z życia Husa by pojawić się potem z Cuddy. Takie magiczne pojawienia się i zniknięcia to dla mnie fuszerka w scenariuszu.
Awatar użytkownika
Brighty

Windows 7 Firefox

Postautor: n4tasha » 1 sie 2013, o 06:55

Lubię House`a ale po oglądnięciu kilku odcinków zaczęły mnie nudzić, muszę nadrobić wszystkie odcinki :)

pozdrawiam ;)
n4tasha
Sprzedawca z BuyMore

Online: 16m 6s
Otrzymał podziękowań: 0 raz
    Windows XP Firefox

Re: [Dr.House] Ogólna dyskusja

Postautor: Kimmi84 » 13 sie 2013, o 10:53

Najlepszy! ;)
Kimmi84
Sprzedawca z BuyMore

Online: 16m 11s
Otrzymał podziękowań: 0 raz
    Windows 8 Chrome

Poprzednia

Wróć do Dr House

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości