[1x02] Chuck Versus the Helicopter

Tutaj prowadzimy dyskusję na temat odcinków 1 sezonu.

Ocena

10
6
67%
9
1
11%
8
0
Brak głosów
7
0
Brak głosów
6
1
11%
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
1
11%

Liczba głosów : 9

Postautor: Note » 28 lis 2010, o 19:17

Obrazek

Obrazek

Odcinek: 1x02 'Chuck vs. the Helicopter'
Premiera: 1 październik 2007
Reżyseria: Robert Duncan McNeill
Scenariusz: Josh Schwartz i Chris Fedak
Oglądalność: 8.39 mln
Opis odcinka: Chuckowi trudno jest przystosować się do nowego życia, przydzielono mu dwóch agentów, Sarah Walker która pracuje dla CIA i John' a Casey z NSA. Oboje starają się ściągnąć doktora, który może pomóc Chuckowi usunąć rządowe dane z głowy. Podczas powrotu ginie on w wyniku eksplozji samochodu. Agenci, którzy obstawiają Chucka przybywają na miejsce wypadku, lecz nie znajdują tam żadnych dowodów, z wyjątkiem telefonu komórkowego. Casey podejrzewa, że śmierć doktora to sprawka Sarah, natomiast ona jego. Nastawiają przeciwko sobie Chucka,ale on nie wie, komu tak naprawdę może zaufać. Ellie miała żal do brata, że Morgan poznał Sarah, a jego własna siostra nie. Dlatego poprosiła wcześniej Chucka, o to by zaprosił ją na kolację do ich domu. Nie obyło się bez paru sztuczek czy ognistego sufletu. Po uroczystym posiłku Sarah wybiega z mieszkania i zostaje porwana przez doktora który jakimś dziwnym trafem jednak żyje. Casey i Chuck postanawiają ją uratować.

Dyskusja na temat odcinka 1x02
W tym temacie dyskutujemy wyłącznie o odcinku 1x02. Pisanie o wydarzeniach z następnych epizodów będzie traktowane jako spoiler. Nadmierne zdradzanie przyszłej fabuły może skutkować ostrzeżeniem, bądź banem.
Prosimy o zachowanie wysokiej kultury i możliwie wyczerpujące pisanie na temat.
Posty typu : 'Świetny odcinek!', '10/10', bądź z zapytaniem o download, czy napisy będą usuwane.
Awatar użytkownika
Note

Online: 42d 5h 18m 26s
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Windows XP Firefox

Postautor: Note » 26 lut 2011, o 18:28

Genialny epizod! Dużo humoru i powalających scen przy których nieźle się ubawiłem. Tutaj trochę szkoda mi było Sary jak przyglądała się uważnie poczynaniom Chucka podczas kolacji. Szczerze to przyznam, że przy pierwszym oglądaniu tego odcinka byłem totalnie zdezorientowany tym kto tak naprawdę wysadził w powietrze Zarnova. Wiem tylko, że przekonał mnie Casey i skupiałem swój niepewny wzrok na Sarze. Takie odcinki jak ten mają swój specyficzny klimat za który kochałem 1 sezon tak samo 2 (potem już w bardziej dojrzalszym kierunku ewoluował serial). Tak czy inaczej urzekło mnie to błąkane zaufanie Chucka. Sam w takiej sytuacji był bym w dużej kropce bo z jednej strony nie ufał bym Sarze tym bardziej, że Chuck jej nie znał, a jedynym źródłem informacji o niej były przebłyski z Intersecta na dodatek nie zbyt pomagające w zaufaniu. A z drugiej strony Casey - zimny drań i doświadczony zabójca. Ale trzeba przyznać, że ładnie zakończyli kwestię zaufania i wybuchu Zarnova bo przez pierwszą część odcinka sądziłem, że już dawno jego prochy rozwiał lekki wiatr. W podsumowaniu oceniam po raz drugi mocną oceną 10/10! :brawo:
Awatar użytkownika
Note

Online: 42d 5h 18m 26s
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Windows XP Firefox

Postautor: Emeraldine » 27 lut 2011, o 13:01

No i mamy pracę-przykrywkę agentki Walker. Wolę Sarę-od hot dogów od Sary-od jogurtów, dlatego byłam niepocieszona, że w 2 sezonie zmieniła branżę :)
W tym odcinku najciekawsza była nieufność wszystkich bohaterów i wynikające z tego perypetie. No i popisowa walka Sary z Caseyem - współczesna karateka na patyczki do szaszłyków i plastikowe widelce :)
Akcja na kolacji. Rewelacja. Miałam wiele zabawy gdy Chuck mordował suflet!
Naciągane było za to lądowanie helikopterem, no ale ten serial trzeba brać z przymrużeniem oka, więc…
Ellie w roli siostry znowu punktuje. Jest urocza.
10/10

PS. Panie moderatorze, widzę, że przyjdzie nam obojgu rozpracowywać odcinki pierwszego sezonu. Bardzo mi miło. Ja zaliczam Chucka dwutorowo - 1 seozn z towarzystwem i 2 sezon sama.
Awatar użytkownika
Emeraldine
Greta

Online: 12h 5m 3s
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Ulubiona postać: Casey
Obecnie oglądam: Chuck, TVD, Deadwood
    Windows Vista Internet Explorer 7.

Postautor: PanCartoon » 27 lut 2011, o 13:12

Uhh, ja za to nie lubię Ellie, działa mi na nerwy, jest za słodka i jakaś taka nijaka dla mnie. No i zdecydowanie wolę jogurtownię, nie podobała mi się fryzura Sary, gdy pracowała w Winilicous (? - tak to się pisze?). Na dodatek pod Orange Orange mamy Zamek, który przypadł mi do gustu ;)

Powód edycji: Wienerlicious ;) |sinek
Awatar użytkownika
PanCartoon

Online: 206d 38m 13s
Otrzymał podziękowań: 375 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Chuck, Castle, TBBT, HIMYM, VD
    Windows XP Firefox

Postautor: Harku » 27 lut 2011, o 19:31

No cóż, ten odcinek mnie nie zachwycił. Dla mnie 6/10 i najsłabszy odcinek 1-wszego sezonu. Kilka dobrych scen, kolacja u Ellie, pojedynek Caseya z Sarą, czy ostatnie kilka minut, ale cały wątek szpiegowski mi się nie podobał, Morgan mnie wkurzał, a sceny z helikopterem to nie cierpię do dzisiaj...no i dialogi nie były najwyższych lotów...prawdę powiedziawszy żadna z postaci mi się w tym odcinku nie do końca podobała.

Dlatego dobrze, że zobaczyłem odcinek trzeci jako pierwszy a potem wróciłem do pilota i odcinka drugiego, bo inaczej mógłbym wysiąść z serialu....lub przynajmniej odpuścić sobie oglądanie go do końca sezonu i zobaczyć jednym sumptem.
Dla mnie ogólnie pierwsza połowa tego sezonu średnio się kleiła, kilka dobrych odcinków i kilka słabszych....dobrze, że w drugiej połowie, już nie mówiąc o drugim sezonie sprawy ruszyły z kopyta.
Awatar użytkownika
Harku
Członek Teamu Bartowski

Online: 20d 21h 57m 41s
Otrzymał podziękowań: 36 razy
Ulubiona postać: Sarah
    Windows Vista Firefox

Re: [1x02] Chuck Versus the Helicopter

Postautor: roztrzepana » 7 mar 2011, o 23:52

PanCartoon pisze:Uhh, ja za to nie lubię Ellie, działa mi na nerwy, jest za słodka i jakaś taka nijaka dla mnie. No i zdecydowanie wolę jogurtownię, nie podobała mi się fryzura Sary, gdy pracowała w Winilicous (? - tak to się pisze?). Na dodatek pod Orange Orange mamy Zamek, który przypadł mi do gustu ;)

Powód edycji: Wienerlicious ;) |sinek

podpisuje się odnośnie tego co napisałeś o Ellie.. dla mnie też jest przesłodzona i nijaka..

co do samego odcinka.. podobała mi się scena jak Sarah wścieka się na Chucka jak ten wysiada z helikoptera taki zadowolony.. :P zasłużył na opier..
Awatar użytkownika
roztrzepana

Online: 5d 21h 36m 42s
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Ulubiona postać: Kate Beckett
Obecnie oglądam: Castle
    Windows Vista Firefox

Postautor: STi » 8 mar 2011, o 14:58

Odcinek ciekawy, choć nie pozbawiony wad i błędów. Scena najlepszych przyjaciół bawiących się w korridę wraz ze słowami "Nasze najcenniejsze tajemnice wysłano do idioty. Pociesz się że nie do jego kolegi." prawie zrzuciła mnie z krzesła. Chuck miotający się pomiędzy Sarą a Caseyem i nie wiedzący komu zaufać. Ta atmosfera podczas kolacji i mina Sarah bezcenna. Dalej Chuck próbujący naprawić swój błąd i starający się uratować Sarę - za co ostatecznie mu się obrywa. Scena z helikopterem mocno naciągana - jednak podczas niej widać że "udawana dziewczyna" od początku potrafi się dogadać i wpływać na głównego bohatera "Casey, daj Sarę do telefonu". Ode mnie mocne 8.
Awatar użytkownika
STi
Sprzedawca z BuyMore

Online: 2d 15h 17m 39s
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
    Linux Firefox

Postautor: Aniuusha » 16 mar 2011, o 11:46

Daję 10 ;-)
Najlepsza była scena z helikopterem no i kolacja. W całym odcinku było wiele śmiesznych tekstów, które strasznie mnie rozwaliły :lol: Były to zwłaszcza rozmowy Chucka i Casey'a.
(C) "Sara chciała mnie zabić"
(CH) "Nic jej nie jest?" ;) (Chuck bardzo się troszczył o swoją 'dziewczynę')
(C) "Nadziałem paszteciki nadajnikami"
(CH) "Chyba żartujesz"
(C) "W sprawie pasztecików - nigdy" :-P
Zapamiętałam też jak Casey, tak niespodziewanie runął na ziemię w BayMore (gdy szukali Sary, a namierzyli Morgana w sali telewizyjnej) to było zabawne :D
Aniuusha
Sprzedawca z BuyMore

Online: 20h 45m 25s
Otrzymał podziękowań: 0 raz
    Windows Vista Firefox

Postautor: Karish » 24 mar 2011, o 14:16

Odcinek bardzo mi się podobał. Ciekawy, trzymał w napięciu, nie brakowało humoru. Moje ulubione cytaty i momenty:
Scena gdy Chuck i Morgan bawią się w korridę i rozmowa generał z.. (nie pamiętam jak on się nazywał):
- Nasze najcenniejsze tajemnice wysłano do idioty.
- Pociesz się że nie do jego kolegi.

- Sarah chciała mnie zabić.
- Nic jej nie jest?

:D
Awatar użytkownika
Karish
Kierownik sklepu

Online: 5d 20h 15m 42s
Otrzymał podziękowań: 33 razy
    Windows 7 Firefox

Postautor: FlashBack » 20 kwie 2011, o 20:08

Nie powiem, odcinek lekko słabszy od poprzedniego, ale nie ma się co dziwić. Mimo wszystko bardzo przyjemnie się go oglądało. Pierwsza scena to w ogóle LOL na maksa. Uwielbiam Casey'a i chcę widzieć jak najwięcej scen w Buy More z jego udziałem. Scena walki z Sarą niesamowita. Sama Walker jest cudowna i sam bym spędzał całe dnie w barze, gdzie serwuje parówki : ). We wzajemnym obrzucaniu się błotkiem, to jej stronę trzymałem. Nawet kiedy auto Casey'a zostało zdetonowane, to w głębi czułem, że jest zdolny do takiego czynu, żeby tylko przeciągnąć Chucka na swoją stronę. Swoją drogą, trochę mi się go szkoda zrobiło, że pomimo swojej nabytej wyjątkowości, za pół roku może zostać zastąpiony i co gorsza zabity. Mimo wszystko dostarczył takiej porcji śmiechu na kolacji, że można byłoby tym obdzielić kilka odcinków innych seriali. Fakt, szkoda było trochę Sary, ale Chuck jest taki zagubiony, nie wie, że jest ważnym trybikiem w rządowej machinie i stara się zachować pozory normalności. Ten jego tekst 'Gdybyśmy tylko byli normalną parą' rozczulają na maksa i z niecierpliwością czekam na pierwszy pocałunek jego i Sary. Z drugiej strony nie chciałbym, żeby serial poszedł bardziej w stronę tego, co widzieliśmy w ostatnich ~10 minutach. Było trochę bardziej poważnie, jednak nadal uroczo. Dam 9/10.
Awatar użytkownika
FlashBack
Major

Online: 57d 2h 39m 56s
Otrzymał podziękowań: 116 razy
Ulubiona postać: John Casey
Obecnie oglądam: Jak do tej lipy i dużo dalej
    Windows 7 Firefox

Następna

Wróć do Sezon 1

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości