[1x04] Chuck Versus the Wookiee

Tutaj prowadzimy dyskusję na temat odcinków 1 sezonu.

Ocena

10
8
80%
9
2
20%
8
0
Brak głosów
7
0
Brak głosów
6
0
Brak głosów
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów

Liczba głosów : 10

Postautor: Note » 28 lis 2010, o 19:36

Obrazek

Obrazek

Odcinek: 1x04 'Chuck vs. the Wookie'
Premiera: 15 październik 2007
Reżyseria: Allan Kroeker
Scenariusz: Allison Adler
Oglądalność: 8.36 mln
Opis odcinka:

Dyskusja na temat odcinka 1x04
W tym temacie dyskutujemy wyłącznie o odcinku 1x04. Pisanie o wydarzeniach z następnych epizodów będzie traktowane jako spoiler. Nadmierne zdradzanie przyszłej fabuły może skutkować ostrzeżeniem, bądź banem.
Prosimy o zachowanie wysokiej kultury i możliwie wyczerpujące pisanie na temat.
Posty typu : 'Świetny odcinek!', '10/10', bądź z zapytaniem o download, czy napisy będą usuwane.
Awatar użytkownika
Note

Online: 42d 5h 18m 26s
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Windows XP Firefox

Postautor: Note » 27 lut 2011, o 01:46

Odcinek miejscami w akcji szpiegowskiej zawodził... bardziej mam na myśli pierwsze podejście do próby wypożyczenia brylantu z posiadłości futrzanego. Z drugiej strony jakoś nie bawił mnie humor w tym odcinku, no może tylko poszczególne sceny czy jakoś zabawne docinki. Z trzeciej już strony mało było jakiejkolwiek dłuższej akcji w BuyMore. Ale oczywiście poza takimi ubytkami odcinek trzymał fason, bo spotkanie Cariny i Sarah przyniosło wiele spięć i jednej walki kociaków. No i trochę między wierszami dowiedzieliśmy się czegoś o Sarze, to jak ma na drugie imię, oraz, że nie przepada za oliwkami. Podoba mi się to jak budowane są tutaj uczucia między Sarą a Chuckiem takie powolne i zachwiane dążenie do pierwszego upragnionego pocałunku. Pierwsze wrażenie jakie odczułem do Chucka to, że był zazdrosny jak dowiedział się, że Sarah kręciła z Brycem. I teraz pytanie czy zazdrościł Bryceowi przez co czuł zazdrość, czy to, że Sarah ze względu na związek z Larkinem nadal coś do niego czuję.

P.S - Daję 9/10
Awatar użytkownika
Note

Online: 42d 5h 18m 26s
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Windows XP Firefox

Postautor: PanCartoon » 27 lut 2011, o 15:02

Note, zauważyłeś humor w tym odcinku, brawo :D Odcinek całkiem niezły, ale imo najsłabszy z całego pierwszego sezonu. Nie polubiłem Cariny, dopiero po odcinku w 3. sezonie zacząłem ją darzyć sympatią. Wydaję mi się, że Chuck był zazdrosny o Bryce'a i bał się, że Sara nadal coś do niego czuje, bo przecież po co go okłamała. Jedyne pozytywy tego odcinka są takie, że dowiadujemy się czegoś więcej o naszej blondwłosej piękności oraz to, że powoli zaczyna iskrzyć między Chuckiem i Sarą.
Awatar użytkownika
PanCartoon

Online: 206d 38m 13s
Otrzymał podziękowań: 375 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Chuck, Castle, TBBT, HIMYM, VD
    Windows XP Firefox

Postautor: roztrzepana » 8 mar 2011, o 00:04

a mi Carina przypadła do gustu.. było to coś nowego i innego.. wprowadziła trochę zamętu i głównie dlatego można było dostrzec, że między Chuckiem a Sarah coś jednak wisi w powietrzu.. akcja była ok, walka Sarah i Cariny.. cóż za miłe powitanie :P
Awatar użytkownika
roztrzepana

Online: 5d 21h 36m 42s
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Ulubiona postać: Kate Beckett
Obecnie oglądam: Castle
    Windows Vista Firefox

Postautor: STi » 8 mar 2011, o 19:48

Jak dla mnie odcinek super. Nieco mniej humoru (choć też był) za to wiele emocji w udawanym związku głównych bohaterów, które (jak już wspomniała przedmówczyni) spowodowała Carina. Większość ciekawych scen została już opisana, więc nie będę powielał. Ciekawa była scena z Caseyem w groszkach i to co z nią związane - widzimy go z innej strony, nie twardziela i zabójcy ale zmieszanego i zakłopotanego. Wysłanie brylantu "pocztą" i miny wszystkich gdy przesyłka doszła ... :lol: Zasłużone 10.
Awatar użytkownika
STi
Sprzedawca z BuyMore

Online: 2d 15h 17m 39s
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
    Linux Firefox

Postautor: Brighty » 17 mar 2011, o 13:11

Jeden z moich ulubionych z pierwszego sezonu. Głównie dlatego, że Carina tworzy taki fantastyczny kontrast do Sarah.
I nadziwić się nie mogę sytuacji, kiedy Sarah kłamie Chuckowi w żywe oczy, kiedy sama zaoferowała, że będzie szczera, a potem jest oburzona, że Chuck jej nie ufa. W ten, nie do końca sympatyczny, sposób, dynamika między postaciami się pogłębia. Widzimy, jak bardzo niedoskonałym człowiekiem jest Sarah.

No i wielki plus, za nawiązanie do Star Wars.
10/10.
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Windows 7 Firefox

Re: [1x04] Chuck Versus the Wookiee

Postautor: Karish » 24 mar 2011, o 14:09

Hmm.. po obejrzeniu 4 sezonów wydaje mi się, że wkradł się tu pewien błąd.. dialog po walce Sarah z Cariną
- Pseudo?
- Sarah Walker, a twoje?
- Carina
czyli wychodzi na to, że się znały, ale pod starą przykrywką.
Jednak po obejrzeniu w 4 sezonie odcinka z Cat Squadem, dziewczyny znały się wcześniej, pracowały razem, już z teraźniejszymi pseudonimami.
To błąd, niedopatrzenie, czy tylko mi się wydaje?
Awatar użytkownika
Karish
Kierownik sklepu

Online: 5d 20h 15m 42s
Otrzymał podziękowań: 33 razy
    Windows 7 Firefox

Postautor: Brighty » 24 mar 2011, o 14:22

Można to wytłumaczyć w ten sposób, że Carina upewniała się, jaką tożsamością posługuje się aktualnie Sarah. Wiemy też, że Sarah to nie było jej prawdziwe imię, choć wygląda na to, że na chwilę obecną się nim stało. Ewidentnie gdzieś po drodze zmieniła się koncepcja, aczkolwiek trudno to nazwać błędem.
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Windows 7 Firefox

Postautor: FlashBack » 21 kwie 2011, o 11:17

Jak dla mnie zdecydowanie za mało humoru i za mało Casey'a, a także Buy More. Wprowadzenie postaci Cariny może nie takie złe, ale mnie ona lekko denerwuje. Ciekaw jestem, czy to nie jest jedna z tych postaci, która zagrzeje miejsce w serialu na dłużej niż jeden odcinek. Jeśli tak, to już widzę tą wojnę na linii Sarah-Carina, w której zdobyczą będzie Chuck. Swoją drogą jego relacje z panną Walker są chyba najlepszym wątkiem miłosnym jaki kiedykolwiek widziałem w świecie seriali. Jest niebanalny, taki... rzeczywisty i namacalny, aż z niecierpliwością się czeka na ten pierwszy pocałunek. Choć nie przepadam za tego typu sprawami, to czuję, że przy Chucku wcześniej podana przeze mnie scena, będzie jedną z ulubionych w serialu. Co do postaci Morgana, to żal mi się go trochę zrobiło, że był taką marionetką w rękach Cariny. Jednak jest nadal z niego beka śmiechu (pokaz w Buy More). Śmiechu dostarczył też Casey w windzie. Ciekawe jak zdołał założyć sobie spodnie : ). 8/10.
Awatar użytkownika
FlashBack
Major

Online: 57d 2h 39m 56s
Otrzymał podziękowań: 116 razy
Ulubiona postać: John Casey
Obecnie oglądam: Jak do tej lipy i dużo dalej
    Windows 7 Firefox

Postautor: Sercio » 19 maja 2011, o 19:45

My middle name is Lisa

Można by powiedzieć że to już mały kroczek do poznania Sary, czekam na więcej informacji o niej, bo jednak mimo wszystko nic o niej nie wiemy oprócz tego że była z Brycem a jej drugie imię to Lisa, no i nie lubi oliwek, ja również :P
Co do samego odcinka, gościła nas Carina, rudowłosa dziewczyna, z bardzo ładnymi nogami, jestem jak najbardziej za, i chcę więcej takich! Trudno mi cokolwiek o niej powiedzieć, musiałaby wystąpić chyba na przynajmniej jeszcze jeden odcinek, ale jakoś nie podoba mi się za bardzo jej charakter, choć widać że jest dosyć dominująca, ale oszukać też potrafi.
Zakładam że to nie będzie jej jedyny występ w serialu, bo zakładam że ma jeszcze wiele do odkrycia, i nie chodzi tylko o ubrania. Czekam na więcej konfrontacji Sarah - Carina, a kto wie, może o Chucka się pobiją, w końcu mówiła że uwielbia brać to, czego chce Sarah, tak więc zobaczymy jak to będzie. Zabawna sytuacja była z Johnem, jak został przykuty do łóżka, "zupełnie jak w Pradze", a potem scena w windzie :D
Odcinek był całkiem dobry, dużo akcji, zaczyna się od gry na pytania, pytanie Sary było raczej zbyt trudne, bo wiadomo że nie chodziło o oparzenie słoneczne, tak więc Chuck miał trochę utrudnione, to niesprawiedliwe :hehe:
Jak pisałem w temacie o poprzednim odcinku, więcej babskich walk, no i była, ale po pierwsze, nie wiadomo czy złodziejaszek był facetem czy kobitą, choć potem już wiemy, a poza tym po drugie, za mało odkryte miały, więc się trochę zawiodłem :(
Ani trochę nie podobał mi się wątek Cariny i Morgana, bo i tak wiedziałem że zostanie zraniony, chłopina teraz się upija sokiem winogronowym przez tę cholerę! Ale przynajmniej, jak to ona mówiła, poznał dreszczyk emocji, zawsze to jakiś początek w poznaniu kogoś prawdziwego, doświadczenie już zostanie, tak więc Morgan, do dzieła!
Sama zaś misja, krótka, ale panie w bikini były, więc nie narzekam aż tak, szkoda tylko że Chuck uwierzył Carinie, od początku wiadomo że coś tu śmierdzi ;p
Co potem, ucieczka rudowłosej, cmok dla Morgana (mniam), uwiedzenie Johhna, fajnie że Sarah strzeliła mu fotkę, niech wyśle to do całej agencji :D
Następnie Chuck musi działać i ratować swoich ochroniarzy, fajnie że chociaż Carina mu pomaga, to znak że ma serce i uczucia!
Świetna scena gdy chcą, a raczej nie chcą oddać diamentu, czuję się fajnie będąc polakiem że zrozumiałem co nasza laska powiedziała, ale za to rudowłosej niestety w ogóle, myślę że to rosyjski, albo ukraiński, dowiem się tego.
Wiem że jeszcze w paru epizodach Sarah mówi po polsku, co bardzo mi to pasuje, bo uwielbiam polskie akcenty w zagranicznych serialach/filmach.
Sądzę że to by było na tyle, tylko jakoś tak głupio na blondi patrzałem, która nie chciała powiedzieć nic prawdziwego o sobie, trochę smutne, ale jeszcze wszystko wyśpiewa, jestem tego pewien :hehe:

Za ten post autor Sercio otrzymał podziękowania - 2
GriszaNote
Awatar użytkownika
Sercio
Szpieg

Online: 185d 14h 18m 18s
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Ulubiona postać: Chuck i Sarah
Obecnie oglądam: Chuck, Glee
    Windows XP Firefox

Następna

Wróć do Sezon 1

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość