[1x05] Chuck Versus the Sizzling Shrimp

Tutaj prowadzimy dyskusję na temat odcinków 1 sezonu.

Ocena

10
4
67%
9
0
Brak głosów
8
2
33%
7
0
Brak głosów
6
0
Brak głosów
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

Postautor: Note » 28 lis 2010, o 19:40

Obrazek

Obrazek

Odcinek: 1x05 'Chuck vs. the Sizzling Shrimp'
Premiera: 22 październik 2007
Reżyseria: David Solomon
Scenariusz: Scott Rosenbaum
Oglądalność: 7.22 mln
Opis odcinka: Chuck musi pomóc pewnej chińskiej agentce w uratowaniu Lee Cho który jest jej bratem z rąk Chińskiej Triady, która porwała go pod konsulatem. Wszystko tak naprawdę zaczyna się od wieczoru "Wieczoru Morgana" na które Chuck i Morgan zapraszają Sarah. Udają się do orientalnej restauracji, która jest przykrywką dla mafii. Chuck i Casey obmyślają plan działania, tymczasem w Buy More trwają zawody w sprzedaży, ten kto najmniej sprzeda zostanie zwolniony, Morgan prosi Chucka o pomoc. Trwa obserwacja, ekipa zauważa starszego mężczyznę na wózku, jak się okazuje jest to Ben Lo Pan, który rządzi Chinatown, lecz ruszają za Mei Ling i docierają do Klubu w którym siostra porwanego chce zabić staruszka, ten ucieka. Chuck który pozostał w samochodzie widzi jak Pan Lo z klubu i postanawia mu pomóc, przy pomocy Mei Ling uświadamia sobie że pomógł nie tej osobie której powinien, ta obarcza go o to winą. Morganowi idzie coraz gorzej, jest na miejscu które gwarantuje mu zwolnienie, Jeff i Lester nie starają się go nawet pocieszyć. Chuck dostaje telefon od Mei, ta go zastrasza i szantażuje, zjawia się w sklepie, ale Bartowski nie zostaje bez ochrony, Sarah i Casey zjawiają się by go ocalić, zawierają układ by odbić Lee. Lecz w willi Pan Lo czeka na nich niemiła niespodzianka. Ellie i Morgan mają żal do Chucka, że ostatnio nie ma dla nich zupełnie czasu, spóźnił się na ich dzień matki który jest bardzo ważny dla nich obojgu, nie pomógł Morganowi w problemach w pracy. Ten postanawia im to jakoś wynagrodzić.

Dyskusja na temat odcinka 1x05
W tym temacie dyskutujemy wyłącznie o odcinku 1x05. Pisanie o wydarzeniach z następnych epizodów będzie traktowane jako spoiler. Nadmierne zdradzanie przyszłej fabuły może skutkować ostrzeżeniem, bądź banem.
Prosimy o zachowanie wysokiej kultury i możliwie wyczerpujące pisanie na temat.
Posty typu : 'Świetny odcinek!', '10/10', bądź z zapytaniem o download, czy napisy będą usuwane.
Awatar użytkownika
Note

Online: 42d 5h 18m 26s
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Windows XP Firefox

Postautor: CMP » 3 sty 2011, o 22:19

Ostatnio natknąłem się na ciekawe zdjęcie z odcinka 1x05, ale chyba ta scena nie była w samym odcinku, tzn. kartka, którą trzyma Chuck: "I, Mai Ling the Chinese spy..."

zdjęcie: http://zacharylevifan.com/gallery/album ... cs/015.jpg

Co o tym myślicie? ;-)
Awatar użytkownika
CMP

Online: 65d 8h 18m 50s
Otrzymał podziękowań: 724 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Community in da HOUSE
    Windows 7 Firefox

Postautor: Black23 » 3 sty 2011, o 22:21

Fajne ale na pewno nie z odcinka ;)
Może jakiś dodatek lub niewykorzystana scena

Tylko szkoda że do końca nie widać co tam jest napisane :P
Black23
Szpieg

Online: 2d 9h 54m 26s
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
Obecnie oglądam: Californication s4, TVD sezon2
    Windows XP Firefox

Postautor: Note » 27 lut 2011, o 15:46

Powiem, że to był dobry odcinek. Akcja szpiegowska na poziomie, akcje w BuyMore też były całkiem zabawne szczególnie konkurs sprzedaży po którym liczyłem na coś w stylu wyścig szczurów, ale ograniczyli nas tylko do minimum. Generalnie to nawet podobała mi się współpraca naszych bohaterów z chińską agentką... no i to początkowe zbicie z tropu - fajnie wymyślone. Co do Chucka to zachował się bardzo pomysłowo jeśli chodzi o myk z fajerwerkami. A co do dnia matki to nie mógł nic innego zrobić, poświęcił się dla wyższego dobra i pomógł w ratowaniu brata, który po części został uprowadzony z jego winy. Choć tytułowy bohater jest trochę ciapowaty to zawsze spada na cztery łapy niczym przysłowiowy kot, a do tego zawsze strzeli bezcennym tekstem :D jak np: "To teraz się chowamy". Ogólnie podobał mi się odcinek, oglądałem go bez poczucia wiejącej nudy. Może nie był tak powalający jak 1 - 3 ale na pewno lepszy od 1x04. Dlatego też daję 9/10 bo nie znalazłem żadnych dziurek do których mógłbym się przyczepić. Ale tak właściwie ocena w dół poszła za konkurs w BM (mogli dłużej rozwinąć) bo przecież zaraz za wątkami szpiegostwa druga podporą tego serialu jest Buymore.
Awatar użytkownika
Note

Online: 42d 5h 18m 26s
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Windows XP Firefox

Postautor: FlashBack » 21 kwie 2011, o 13:00

Odcinek poziomem przypominał poprzedni i był nieznacznie gorszy od epizodów 2-3. Z pierwszym na razie nic nie ma szans się równać. Akcja szpiegowska na przyzwoitym poziomie. Zaserwowali nam kolejny twist w postaci brata tej chińskiej agentki. Chuck pomógł szefowi Triady i zwalił akcję. Poniósł konsekwencje, odkupił winy i wydaje mi się, że dojrzewa. Nie słucha się już zaleceń Casey'a i Sary, potrafi przełożyć szpiegostwo nad rodzinę i przyjaciół. Robi się trochę smutny. Całe to zamieszanie wokół jego osoby go trochę przytłacza. Zastanawiam się, czy będzie w stanie połączyć te dwie ścieżki w jedną, czy podąży jedną, zostawiając drugą za sobą. Choć nie trawiłem jego siostry, tak teraz uważam, że jest potrzebna Chuckowi, aby zachować w nim tą normalność, którą wcześniej w sobie miał. Fajnie, że poczuła jakąś sympatię do Morgana, może będzie z tego coś więcej, bo Kapitan Świetny do najbardziej lubianych przeze mnie osób nie należy. Akcja w Buy More także całkiem niezła, ale zabrakło mi tam Casey'a. Mało było humoru, przeważyła nostalgia i zadumanie, ale banan na twarzy towarzyszył przez większość seansu. 8/10.

Za ten post autor FlashBack otrzymał podziękowanie od
Note
Awatar użytkownika
FlashBack
Major

Online: 57d 2h 39m 56s
Otrzymał podziękowań: 116 razy
Ulubiona postać: John Casey
Obecnie oglądam: Jak do tej lipy i dużo dalej
    Windows 7 Firefox

Postautor: Rashel » 6 lip 2011, o 10:38

Fajny odcinek, ale szczerze mówiąc nie powalił na kolana.
Pomyśleć, że taki starszy pan może być śmiertelnie niebezpieczny. Ja tak samo jak Chuck dałam się nabrać i myślałam, że złą jest ta Mei Ling. A tu niespodzianka. Te zawody kto najwięcej sprzeda były komiczne, za każdym razem gdy przychodziła jakaś klientka/klient Morgan musiał wszystko zawalić. facepalm Biedny liczył na pomoc od Chucka, ale ten miał ważniejsze sprawy do załatwienia. Ma szczęście,że Ellie mu pomogła, ale tak czy siak okazało się, że to wszystko było tylko zachętą do pracy :D Nieźle ich wkręcił ten szef. Podobała mi się akcja ratowania tego brata, Chuck świetnie wymyślił podpalając fajerwerki w samochodzie :hehe:
Ogólnie odcinek dobry, ale brakowało mi tego czegoś.. Dlatego moja ocena to: 8.
Awatar użytkownika
Rashel
Szpieg

Online: 18d 2h 53m 22s
Otrzymał podziękowań: 52 razy
Ulubiona postać: team Bartowski
Obecnie oglądam: Game of Thrones
    Fedora Firefox

Wróć do Sezon 1

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości