Ogólna dyskusja

Tutaj możemy porozmawiać na temat najnowszej produkcji stacji HBO.

Jak ocenisz produkcję?

Bardzo dobra!
10
71%
Spodziewałem się czegoś więcej
2
14%
Na razie jest cienko zobaczymy później
0
Brak głosów
Jeszcze nie oglądałem, ale mam zamiar
2
14%
Słabizna
0
Brak głosów

Liczba głosów : 14

Ogólna dyskusja

Postautor: Note » 1 maja 2011, o 19:08

Obrazek

Fabuła serialu: Siedem rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Polityczne i seksualne intrygi są na porządku dziennym. Pierwszorzędne role wiodą rodziny: Stark, Lannister i Baratheon. Robert Baratheon, król Westeros, prosi swojego starego przyjaciela, Eddarda Starka, aby służył jako jego główny doradca. Eddard, podejrzewając, że jego poprzednik na tym stanowisku został zamordowany, przyjmuje propozycję, aby dogłębnie zbadać sprawę. Okazuje się, że przejęcie tronu planuje kilka rodzin. Lannisterowie, familia królowej, staje się podejrzana o podstępne knucie spisku. Po drugiej stronie morza, pozbawieni władzy ostatni przedstawiciele poprzednio rządzącego rodu, Targaryenów, również planują odzyskać kontrolę nad królestwem. Narastający konflikt pomiędzy rodzinami, do którego włączają się również rody Greyjoy, Tully, Arryn oraz Tyrell, prowadzi do wojny. W międzyczasie na dalekiej północy budzi się starodawne zło. W chaosie pełnym walk i konfliktów tylko grupa wyrzutków zwana Nocną Strażą stoi pomiędzy królestwem ludzi, a horrorem kryjącym się poza nim.

Trailer:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Note
Zbanowany
Zbanowany

Online: 42d 5h 20m 38s
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Windows XP Firefox

Ogólna dyskusja

Postautor: Brighty » 5 maja 2011, o 22:10

Dzisiaj z rodzinką siedliśmy i obejrzeliśmy pierwsze 3 odcinki. Jak na razie bardzo dobrze się mi ogląda, postacie są wyraziste i dobrze zagrane. Opowieść pełna rozmachu i emocji.
Nie jestem wprawdzie do końca wielbicielem takiego podejścia do ukazywania tych wszystkich orgii i nagości na ekranie, można w tym być znacznie subtelniejszym bez straty, a właściwie to z korzyścią dla walorów artystycznych (dla mnie to rzucanie "mięcha" pod publikę) ale generalnie podoba mi się twardość ukazanego świata.

Za ten post autor Brighty otrzymał podziękowanie od
Note
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Windows 7 Firefox

Ogólna dyskusja

Postautor: CMP » 7 maja 2011, o 23:36

Serial bardzo dobry, szybko leci przy nim czas. Dużo postaci, dużo wątków - to lubię. Od razu mówię, że nie czytałem książki, może się kiedyś skuszę. Z tego co widziałem na stronach serialowych, serial jest bardzo podobny do pierwowzoru książkowego, nawet dialogi są takie same. Jak na produkcję HBO przystało serial jak na razie przez 3 odcinki trzyma poziom.

Denerwuję mnie tylko czołówka, jest masakrycznie za długa. Obejrzałem ją raz i mam dość :)

Plusem jest natomiast długość epa, prawie 1h, nie ma tego czynnika, że trzeba wszystko upchać w 42 minutach. Można spokojnie poprowadzić dane wątki w odcinku.
Awatar użytkownika
CMP

Online: 65d 8h 18m 50s
Otrzymał podziękowań: 724 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Community in da HOUSE
    Windows 7 Firefox

Ogólna dyskusja

Postautor: Note » 7 maja 2011, o 23:39

CMP pisze:Denerwuję mnie tylko czołówka, jest masakrycznie za długa. Obejrzałem ją raz i mam dość

Mam odwrotne odczucia. Dla mnie czołówka jest bardzo charakterystyczna dla klimatu tego serialu, a melodia w tle jeszcze bardziej klimatyzuje serial. W sumie ciut ciut mogli by skrócić, ale na chwilę obecną nie narzekam ;).
Awatar użytkownika
Note
Zbanowany
Zbanowany

Online: 42d 5h 20m 38s
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Windows XP Firefox

Ogólna dyskusja

Postautor: Brighty » 8 maja 2011, o 02:02

Tylko czołówka tak naprawdę nie do końca pasuje do tego serialu. Jest trochę steam-punkowa, a sam świat nie ma takich motywów. Jest ładnie zrobiona, ale całe te budowle obyłyby się do nie pasujących elementów pseudo-technologicznych.
Awatar użytkownika
Brighty

Online: 13d 22h 47m 13s
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Ulubiona postać: Ender Wiggin
Obecnie oglądam: Chuck, Fringe, Castle
    Windows 7 Firefox

Ogólna dyskusja

Postautor: Jim » 17 gru 2011, o 23:52

Za chwilę obejrzę ostatni odcinek pierwszego sezonu, ale już teraz mogę powiedzieć, że HBO wysmażyło dokładnie takiego kotleta, jaki lubię. Żałuję tylko, że zanim zacząłem, nie trafiłem na serię książkową.

Bardzo ciekawie poprowadzona jest fabuła, gdzie mamy kilka głównych wątków i swobodnie między nimi lawirujemy. Twórcy bardzo dobrze połączyli to wszystko w całość. Nie ma irytujących momentów, gdzie następuje przerwanie ciekawej akcji i człowiek z wściekłością wymachuje pięściami, domagając się pokazania co stało się z danym bohaterem dalej. Samo wprowadzenie bohaterów jest też dość ciekawe, chociaż do tego momentu nie wiem za bardzo co myśleć o Eddzie Starku. Sprawiał wrażenie kogoś, wokół kręciła się cała intryga, ale w sumie to co robił nie było przedstawione jak coś dużej wagi. Dużo ciekawiej z kolei oglądało się początki bękarta Jona w Nocnej Straży (która notabene wydaje mi się diablo podobna do Szarej Straży z Dragon Age - przypadek?). Najsłabszym elementem były chyba losy Targaryenów, brat debil, siostra zamieniająca się w dzikuskę... można było lepiej wykorzystać poświęcony im czas. Na koniec zostawiam postać Tyriona Lannistera, który zachowaniem i osobowością nieco przypominał mi Jaskra. Chociaż większość Lannisterów określiłbym mianem ch***głowych sk***ysynów po jajach kopanych, Tyriona akurat nie dało się nie lubić, ba, był jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci.

Muszę też powiedzieć trochę o universum. Trochę męczy mnie natłok światów, w których smoki "wybite zostały xxx lat temu". W Grze o Tron jest podobnie - ciągle wzmianki o smokach, smocze jaja, czaszki smoków, fajnie byłoby mieć smoka, jak będziemy 7 królestw chcieli złupić itd. Tylko skrzydlatych gadzin ani widu, ani słychu. Podobnie jak magii, dzięki której, myślę, seria mogłaby dużo skorzystać. No ale jak się nie ma co się lubi itd. Fajnie natomiast, że pokazali świat pełen sk****syństwa, zdrady i brutalności. Sikająca krew zawsze dobrze robi produkcjom dziejącym się w mrocznych wiekach.

Fabuła mająca kilka głównych punktów skupienia w konkretnych postaciach/rodach była ciekawie poprowadzona, jednak czasami brakowało mi jakiegoś takiego głównego bohatera. Kogoś przebiegłego, umiejącego walczyć, najlepiej będącego niezbyt lubianym ale wciąż z kilkoma dyplomatycznymi dźwigniami. Kogoś, kogo nie obchodzą te wszystkie wojenki o władzę. Pewnie kilku z was skojarzy "no tak, Geralta by chciał". Ano chciałbym.

Dobra, pomarzyłem trochę, teraz czas ocenić. Za dużą złożoność sytuacji politycznej, radosne upie***lanie głów zdrajcom i innym, odważne acz nie irytujące sceny bzykane i ogólne radosne sku***syństwo świata nie mniej, nie więcej, a 9/10.

Za ten post autor Jim otrzymał podziękowanie od
Note
Awatar użytkownika
Jim
Szpieg

Online: 25d 18h 57m 20s
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Obecnie oglądam: Nic
    Windows 7 Firefox

Ogólna dyskusja

Postautor: CMP » 6 kwie 2012, o 11:42