Poleć nam dobry film

Dyskusje o filmach, premierach kinowych, sagach.

Poleć nam dobry film :)

Postautor: Jim » 18 lut 2011, o 18:46

Yip Man

Historia Yip Mana, mistrza wschodnich sztuk walki i stylu Wing Chun. Nauczyciela Bruce'a Lee. Film zaczyna się na krótko przed okupacją Japońską i kończy się wraz z nią. Yip Man, grany przez Donnie'go Yen'a w spokoju żyje z żoną i synem gdy w ich świat wkracza wojna i Japończycy, chcący pokazać że ich sztuki walki są lepsze. Bohater zmaga się z biedą, ochroną rodziny i przyjaciół oraz własnym przetrwaniem. Doskonałe połączenie dobrej historii, wspaniałych scen walki i dramaturgii. A gdyby komuś, tak jak mi, takie danie nie wystarczyło, są jeszcze kolejne dwa filmy o Yip Manie.

Na zachętę trailer.

Awatar użytkownika
Jim
Szpieg

Online: 25d 18h 57m 20s
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Nic
    Windows 7 Firefox

Postautor: Note » 18 lip 2011, o 18:41

Może ktoś polecić jakiś dobry Horror/Thiller? :)
Awatar użytkownika
Note

Online: 42d 5h 18m 26s
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Windows XP Firefox

Postautor: PanCartoon » 18 lip 2011, o 18:59

Zacznę od klasyka: Fight Club, jeżeli nie oglądałeś polecam. Nawet w Chucku mamy odniesienie do FC. Kolejny klasyk Milczenie Owiec, świetna kreacja Hopkinsa. Efekt Motyla jest też bardzo dobrym filmem. Wyspa Tajemnic już nie klasyk, bo wydany bodajże w tamtym roku, ale również świetny film z Di Caprio w roli głównej. Następnie mogę polecić Prestiż. Zapowiedź z Cage'm jak nie przepadam za tym aktorem to koncówka kładzie na łopaty, no ale nie każdego. Wszystko gra, film obejrzałem głównie dla Scarlett Johannson, która świetnie wypadła, w obrazie tym gra również aktor wcielającego się w Henryka VIII w Dynastii Tudorów. Na koniec polecę Fracture z Hopkinsem. Z horrorów oglądałem tylko Constantina i Rytuał również możesz obejrzeć.

Za ten post autor PanCartoon otrzymał podziękowanie od
Note
Awatar użytkownika
PanCartoon

Online: 206d 38m 13s
Otrzymał podziękowań: 375 razy
Ulubiona postać: Sarah
Obecnie oglądam: Chuck, Castle, TBBT, HIMYM, VD
    Windows XP Firefox

Re: Poleć nam dobry film :)

Postautor: FlashBack » 20 lip 2011, o 12:23

MasterTrick pisze:Ponownie ja. Ostatnio oglądałem fajny film jest to coś w rodzaju komedii-romantycznej ale zaufajcie mi jest zarąbisty. Byle czego bym tu nie wystawił. A wiec film nosi nazwę :

Dziewczyna z ekstraklasy 2010 / She's Out of My League 2010

Pewnego dnia Kirk, zwykły chłopak pracujący jako ochroniarz na lotnisku, spotyka swoją wymarzoną dziewczynę. O dziwo Molly zakochuje się w nim. Jednak żeby utrzymać związek Kirk będzie musiał poradzić sobie m.in. z byłą dziewczyną, swoja nieśmiałością, znajomymi oraz rodziną, którzy mogą pokrzyżować mu plany...

Ten film oceniam na 10. A jaka aktorka bomba. Obejrzyjcie mówię wam a nie pożałujecie.

Kompletnie nie polecam. Takich komedii i to lepszych są setki, a może i tysiące. Słaby humor, wymuszone akcje, licha główna bohaterka, marne aktorstwo i słabe dialogi. Kolejny film o tym, jak to przysłowiowa 'ciota' spełnia swe marzenia, poznając sexy lalę, co ma tylko niektórych pognębić psychicznie. Moja ocena 1/10, nawet nie obejrzałem do końca.
Awatar użytkownika
FlashBack
Major

Online: 57d 2h 39m 56s
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 116 razy
Ulubiona postać: John Casey
Obecnie oglądam: Jak do tej lipy i dużo dalej
    Windows 7 Firefox

Poleć nam dobry film

Postautor: Miss Beckett » 24 lip 2011, o 22:00

Walk The Line
Spacer po linie

Obrazek

Film opowiada o życiu Johnny,ego Casha. Scenariusz oparto m.in. na wspomnieniach samego artysty. Jego dzieciństwo to fascynacja muzyką. Ze starszym bratem w jednym pokoju, do późna słuchają wielgachnego radia. Zaraz po tragicznym wypadku przeżywamy dramat niechcianego małego chłopca, który czuje się winny śmierci ukochanego brata. Piętno tej śmierci podąża za Johnnym przez całe życie mimo, że nie miał na nią wpływu. Jego Ojciec - surowy farmer nie może pozbyć się żalu o to, że to nie Johnny wtedy umarł... Jako młody człowiek Cash uwielbia grać na gitarze i komponuje prościutkie ballady, których trochę się wstydzi - więc nigdy nikomu ich nie gra. Po ślubie, nie może uwolnić się od marzeń o śpiewaniu - więc z 2 kolegami grywa wysłodzone, radiowe kawałki. Pewnego dnia wybiera się razem z kolegami na przesłuchanie do studia nagrań. Właściciel studia gdy słyszy smętne śpiewy, przerywa Cash'owi i mówi - być może najważniejsze w jego życiu słowa - "zaśpiewaj tak, jakby ten dzień miał być ostatnim dniem twojego życia". Wtedy Cash dobywa z głębi swej duszy odwagę by zaśpiewać skrywaną przed światem balladę ułożoną w wojsku....Od tej chwili zaczyna się wielka kariera "człowieka w czerni". "Man In Black" - tak będą nazywać Johnny'ego Casha wszyscy - i jego wielbiciele, i przeciwnicy. Wielka, nieszczęśliwa miłość do June Carter i narkotyki o mało nie zaprowadziły go na cmentarz. Szalony i jednocześnie kochający ludzi człowiek i jego muzyka wypełniają po brzegi ten świetny film. Urodzony 26 lutego 1932 roku Johnny Cash zmarł 12 września 2003 roku w wieku 71 lat. Czy zdobył serce June Carter i jakich desperackich sposobów się chwytał, czy jego ojciec umiał go pokochać, czy Johnny pokochał sam siebie - zobaczcie sami... i posłuchajcie!

A teraz coś od siebie :) Jeden z lepszych filmów jakie widziałam, nagrodzony Oskarami. Przyznam, że pierwszy raz obejrzałam ten film ze względu na Reese Witherspoon, ale bardzo mi się spodobał mimo, że nie lubię takich klimatów i muzyki Country, ale akurat te kawałki które są w filmie są znośne. Zaskoczyła mnie dobrze wykonana robota przez aktorów, gdzie nie ma miejsca na takich ludzi jak w serialu "Trudne Sprawy" lub coś w tym stylu. Ten film ma coś w sobie, bo bardzo lubię do niego wracać, i przyznam się.. że mam jedną piosenkę na ipodzie.

Awatar użytkownika
Miss Beckett

Online: 113d 21h 49m 21s
Otrzymał podziękowań: 222 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker i Chuck
    Windows 7 Firefox

Poleć nam dobry film

Postautor: roztrzepana » 27 lip 2011, o 01:37

ja polecam film 'Soul surfer'. Jest to film oparty na faktach o młodej dziewczynie, surferce, która traci rękę.. Po prostu genialna historia.. niesamowita odwaga i wola walki tej dziewczyny o jej pasje i to co kocha.. przezwycięża swoje słabości..pokazuje, że mając wsparcie i wolę walki można przezwyciężyć wszystko. mnie ten film urzekł..

Awatar użytkownika
roztrzepana

Online: 5d 21h 36m 42s
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Ulubiona postać: Kate Beckett
Obecnie oglądam: Castle
    Windows Vista Firefox

Poleć nam dobry film

Postautor: PanCartoon » 30 lip 2011, o 21:16

Wyspa - film, bodajże na pierwszej stronie polecił Brighty. Obejrzałem dzisiaj i nie żałuję, jedno z najlepszych dwóch godzin spędzonych ostatnimi czasy przy filmach. Świetna fabuła, dobre efekty specjalne, no i boska, cudowna Scarlett Johanson <3 Do tego dochodzi świetna rola Seana Beana znanego z roli Neda Starka w serialu Gra o Tron. No i mamy też Chuckowy smaczek, bo rolę naprawdę epizodyczną, bo jakieś 15 sekund gra nasz Big Mike. Polecam, ode mnie 9/10.
Awatar użytkownika
PanCartoon

Online: 206d 38m 13s
Otrzymał podziękowań: 375 razy
Obecnie oglądam: Chuck, Castle, TBBT, HIMYM, VD
    Windows XP Firefox

Poleć nam dobry film

Postautor: Xian » 31 lip 2011, o 06:44

polecam wam Film testosteron, Incepcja, NOT ANOTHER TEEN MOVIE, Wrota do piekieł, książę Persji piaski czasu, Predator
Awatar użytkownika
Xian
Assman

Online: 15h 1m 24s
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Ulubiona postać: Chuck Bartowski
Obecnie oglądam: Chuck 1-5, Gra o Tron, Dr Hous
    Windows XP Chrome

Re: Poleć nam dobry film :)

Postautor: kamilos3107 » 3 lis 2012, o 19:22

Note pisze:Może ktoś polecić jakiś dobry Horror/Thiller? :)

Zodiak - super film o genialnym klimacie.
Chyba że już obejrzałeś :D :D
kamilos3107
Sprzedawca z BuyMore

Online: 8h 21m 45s
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Obecnie oglądam: Castle
    Windows 7 Firefox

Re: Poleć nam dobry film

Postautor: Marion » 13 lis 2012, o 13:12

Ja bardzo polecam "Pod słońcem Toskanii" - tak na poprawę humoru. :)
Marion
Obibok z BuyMore

Online: 6m 29s
Otrzymał podziękowań: 0 raz
    Windows 7 Firefox

PoprzedniaNastępna

Wróć do Film

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości