Oceń film, który ostatnio oglądałeś

Dyskusje o filmach, premierach kinowych, sagach.

Postautor: Jim » 10 sty 2012, o 11:47

Obrazek

Długo odkładałem ten seans ale w końcu się za owo filmidło zabrałem. I nie żałuję. A obawy miałem spore, bo z krótkiego opisu fabuła wydawała się chaotyczna i nieco zbyt abstrakcyjna jak dla mnie. Spróbuję ją teraz krótko przedstawić ale i tak film trzeba po prostu zobaczyć. O czym więc jest Incepcja? Mamy bohatera zwanego Cob (Leonardo Di Caprio), który jest tzw. ekstraktorem, czyli kimś, kto wydobywa z ludzi tajemnice, którymi ci nie chcą się podzielić. Nie robi tego jednak starym dobrym szantażem, zestawem kata albo inną przyziemną metodą. Cob usypia swój cel, po czym wyciąga walizeczkę, podpina siebie i cel przewodami i zaczyna buszować po śnie klienta. Tak na dobrą sprawę nie ma co sobie zaprzątać głowy tym, jak to działa, bo wyjaśnienia nie dostaniemy i już po 15 minutach zupełnie nas to nie będzie interesować, bo zaczną się ciekawsze rzeczy. Ekstrakcja nie jest taka prosta na jaką wygląda ale film skupia się na jeszcze trudniejszym wyczynie - incepcji czyli podsunięciu komuś jakiejś idei tak, żeby myślał, że to jego własny pomysł. I tu zakończę opis fabuły, bo i tak lepiej brzmiał on nie będzie. Trzeba i warto film samemu obejrzeć. Dlaczego? Zacznijmy od rzeczy średnio istotnych - bardzo ładne efekty specjalne. Wybuchy, walenie się budynków, zaginanie przestrzeni, nawet brak grawitacji - słowem uczta dla oczu. Oś wokół której kręci się fabuła też jest stosunkowo przyjemna - kolejna afera by komuś coś wkręcić. Co więc jest rzeczą najważniejszą w filmie? Koncepcja wielowarstwowych snów i osobiste urojenia z tym związane głównego bohatera. Film stawia bardzo ciekawe pytania, powiedziałbym, że nawiązuje do Matrixa. Jednocześnie nie robi tego w sposób ciężki. Reżyser doskonale wyważył trudność zagadnienia i możliwe konsekwencje, więc w czasie filmu nachodzą nas różne przemyślenia ale nie wpadamy w depresję. Przyznam, że nie rozumiałem całego tego szumu wokół Incepcji. Wszyscy wokół piali z zachwytu. Teraz film obejrzałem i stwierdzam, że jest to kino bardzo dobre i w jakimś stopniu myślące. Są wybuchy, ale to nie typ sześciopaku piwa i tony popcornu. Jest też zabawa umysłem, ale nie do tego stopnia by po seansie uparcie molestować żyroskop albo inny bączek w poszukiwaniu dziur w fizyce i innych bugów w realnym świecie. Polecam.
Awatar użytkownika
Jim
Szpieg

Online: 25d 18h 57m 20s
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Ulubiona postać: Chuck
Obecnie oglądam: Nic
    Windows 7 Firefox

Postautor: Miss Beckett » 11 sty 2012, o 00:31

Obrazek

Film zrealizowany na podstawie bestsellerowej książki. Mikael Blomkvist, znany dziennikarz oskarżony o zniesławienie, otrzymuje nietypowe zlecenie od właściciela koncernu przemysłowego, Henrika Vangera. Ma zbadać sprawę tajemniczego zaginięcia 16-letniej Harriet Vanger, które miało miejsce w latach 60-tych. Blomkvist nie wie, że każdy jego krok jest śledzony przez niezwykle inteligentną hakerkę, Lisbeth Salander, która wykonuje to na prośbę Vangera. Śledztwo z czasem zaczyna odkrywać krwawą i niebezpieczną historię rodziny Vanger.

Właśnie wróciłam z kina, oceniam ten film na 10. Totalnie mnie zaskoczył, na pewno przeczytam książkę, co do tego nie mam żadnych wątpliwości... Ale idź my dalej, naprawdę świetny film, trzyma w napięciu do ostatniej minuty, główna postać żeńska z początku mi się nie podobała.. może ze względu na wygląd i to co sobą reprezentowała, ale z każdą sceną szło to w lepszą stronę, i jestem pod wrażeniem gry tej aktorki. Daniel Craig.. (ahhh) no tu nie trzeba nic więcej pisać, myślałam że jego postać znów będzie przypominała coś w stylu Bonda, otóż nie. Przyznam, że końcówka była zaskakująca.. może tylko dla mnie, te całe zlecenie.. od początku wiedziałam, że coś będzie ostrego.. Świetny film i polecam.
Awatar użytkownika
Miss Beckett

Online: 113d 21h 49m 7s
Otrzymał podziękowań: 222 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker i Chuck
    Windows 7 Chrome

Postautor: Banera » 13 sty 2012, o 00:21

Obrazek
Dom Snów.

Nie jest to może jakiś wybitny film ale na tle tego co ostatnio oglądałem wypadł dobrze. Głównie dzięki Danielowi Craig, Rachel Weisz i Naomi Watts. Historia nawet wkręcająca i tak w połowie filmu można nie źle się zdziwić. Dobre kino na zimowy wieczór.

Obrazek
Moneyball

Podchodziłem do filmu z dużym dystansem bo co niby może być ciekawego w historii faceta, który coś tam wniósł do gry na punkcie której tylko amerykanie mają fioła. A jednak! Film ogląda się bardzo miło i mimo, że nie wiem do końca o chodzi w tym baseballu to nie przeszkadzało mi by zrozumieć wszystko. Kasa misiu, kasa! Nie koniecznie ;)

Ps. Miss co do "Dziewczyny z tatuażem" to polecam pierwowzór filmowy, którego amerykanie nakręcili swoją wersje, a mianowicie "Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Szweckiej produkcji z 2009. Zaraz potem kolejną część trylogii, czyli "Millennium: Dziewczyna, która igrała z ogniem". Polecam jeśli nie drażni Cię Szwecki język :) Na "Dziewczynę z tatuażem" wybiorę się do kina i tak :)

Za ten post autor Banera otrzymał podziękowanie od
Miss Beckett
Awatar użytkownika
Banera

Online: 7d 12h 30m 27s
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Obecnie oglądam: Castle
    Windows 7 Firefox

Postautor: Miss Beckett » 10 lut 2012, o 14:36

Obrazek

Lato 1945 roku, tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Tadeusz, polski żołnierz, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, dociera na Mazury, na ziemie, które przed wojną należały do Niemiec, a po wojnie zostały przyznane Polsce. Odnajduje wdowę po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem. Mieszkająca sama w dużym gospodarstwie Róża przyjmuje Tadeusza chłodno, pozwala przenocować. Tadeusz odwdzięcza się za gościnę pomocą w obejściu. Róża, choć się do tego nie przyznaje, potrzebuje czegoś więcej - przede wszystkim ochrony przed szabrownikami, którzy nachodzą jej gospodarstwo. Stopniowo Tadeusz poznaje przyczyny jej samotności... Na tle krajobrazu wyniszczonego przez wojnę, gdzie nadzieja stała się narzędziem propagandy, między dwojgiem ludzi z odległych światów rodzi się miłość... niemożliwa?

Film rzeczywiście rewelacyjny, ciężki.. jak na polską produkcję. Nie nudziłam się ani przez chwilę, pokazano świetnie historię, naprawdę wielu rzeczy nie wiedziałam.. czasem dochodziło do momentów kiedy widz się gubił i nie rozumiał pewnych wydarzeń. Co do gry aktorskiej.. świetna robota, Kulesza jak i Dorociński odwalili kawał dobrej roboty, naprawdę dobrej. Jestem pewna że ten film, powinien wypłynąć dalej.. by pojawił się w innych krajach. Produkcja warta wielu nominacji ( i mam nadzieję, że również nagród). Z czystym sumieniem przyznaję 10, pewnie też dlatego.. że lubię filmy oparte na II wojnie, powstaniu czy bliskich latach po tych wydarzeniach.
Awatar użytkownika
Miss Beckett

Windows 7 Chrome

Postautor: Note » 14 lut 2012, o 17:15

Obrazek

Legalna blondynka

Bardzo przyjemna komedyjka, o iście lekkiej fabule. Śliczna kobieta uchodzącą za stereotypową "głupią blondynkę" w imię miłości do swojego chłoptasia postanawia zostać prawniczką, gdzie na drodze do swej kariery napotyka wiele trudności, a wszystko to zostaje nasycone humorem, co sumą sumarów daje przyjemną do obejrzenie opowieść o blondynce, legalnej blondynce :). Pod względem realizmu fabuła pozostawia wiele do życzenia, ale uwzględniając gatunek tego filmu spokojnie można spokojnie wszystko wybaczyć. 7/10 - dobry.

Obrazek

Legalna blondynka 2

Kontynuacja przygód pierwszej części szalonej i jeszcze bardziej ambitnej blondynki jest moim zdaniem lekko naciągana. Coś w stylu, żeby zrobić i wdrożyć jakąkolwiek przygodę do odegrania dla Reese Witherspoon. Nie znaczy to, że film kompletna klapa, bo nadal aktorka odgrywająca tytułową legalną blondynka zaraziła ekran swoistym urokiem i miejscami świetnym humorem. Morał i refleksja nad podtekstem fabularnym pozostał :). 7/10 dobry

Obrazek

Demon: Historia prawdziwa

Chciałbym powiedzieć, że perełka wśród swojego gatunku, ale niestety zmarnowany potencjał. Twórcy nazbyt przeciągnęli motyw "nawiedzenia" i pod koniec film zdawał się, jakby chcieli za wszelką cenę wprowadzić zwrot akcji i do oporu przeciągnąć strach. Niestety wyszło kiepsko, choć muzyka i napięcie było bardzo dobre, to niestety fabuła zmarnowała potencjał i nie ma bata, żeby wprawny koneser horrorów ocenił film oceną wyższą niż 5/10, co zresztą uczyniłem.

Obrazek

Męsko damska rzecz

Fabuła filmu jedynie nadawała się pod komediowy gatunek. Dwójka osób odmiennej płci nie przepada za sobą i ze względu na ten fakt w pewien czarodziejski sposób zamieniają się swoimi ciałami, co powinno dać falę humoru i masę śmiechu, ale nic podobnego nie odczułem. Bardziej interesował mnie fakt zachowań postaci w konkretnych sytuacjach i jak zostanie los tych dwojga poprowadzony do końca. Pod tymi względami nie zawiodłem się, pod względem humoru - niestety tak. 7/10 - dobry.

Obrazek

Jazda na maksa

Lekka fabuła, fajna przygoda bohaterów i przeplatający się wątek miłosny - coś dla mnie. Lubię filmy właśnie tego pokroju, gdzie bohaterowie (głównie młodych preferuje) ruszają ku nieznanemu na zupełnym spontanie w celu wyższego dobra. Od pewnego czasu gustuje w komediach młodzieżowych, bo na wzgląd ich z natury lekkiej fabuły jest się z czego pośmiać i bez zbędnych rozmyśleń mile spędzić czas trwania takiego filmu. 8/10 - bardzo dobry.

Obrazek

Dziewczyny z wyższych sfer

Też komedia i też mile przez moją osobę śledzona. Lekkomyślna i niezmartwiona niczym kobieta żyje sobie do czasu, gdy pada ofiarą oszustwa przez co traci swoje mieszkanie i spada finansowo do zera. Zostaje niezwykłą opiekunką niezwykle niesfornej dziewczynki. Fabuła wałkowana kilka razy, ale ten film naprawdę może się popisać świetną grą aktorską Dakoty Fanning, która spisała się w swojej roli znakomicie. Oczywiście Brittany Murphy też nie upadła w świetle wcześniej wymienionej aktorki, bo wspólnie w duecie dali widzowi wiele radosnego humoru, co przełożyło się na moją ocenę filmu. 7/10 - dobry

Obrazek

Footloose 2011

Taneczny, ale świetny! Lubię filmy z taką fabułą, gdzie do iście komunistycznego miasteczka przyjeżdża chłopak - buntownik, który nie ma zamiaru działać wobec zasad zakazu głośnego słuchania muzyki, publicznego tańca i powrotów do domu przed 22.00. Poznaje fajną dziewczyną (naprawdę ładna aktorka) z którą świetnie się bawi, a sam decyduje się na zmianę rygorystycznych lokalnych praw. Pierwsza rzecz, to aktorstwo, które wypadło świetnie i nie było żadnej sztucznej gry lub niepewności, którą widz w momencie potrafi wyczuć. Fakt, że do poszczególnych ról w tym filmie niektórzy mieli debiut nie zmienia niczego, bo te dwie główne postacie (na przekór moim obawom) spisali się solidnie, dzięki czemu film zaliczyłem do filmowej playlisty. 10/10 - arcydzieło!

Obrazek

Jak w niebie

Szczerze? To chyba najbardziej odważna fabuła z którą się kiedykolwiek spotkałem (oczywiście wśród kom.romantycznych). Bardzo mi się podobał sam motyw i niespodziewana (dla mnie) główna rola Reese Witherspoon, która poradziła sobie idealnie. Wiele humoru, dających do myślenia scen, świetnie rozpisany scenariusz i bardzo dobra gra aktorska, to chyba najlepsze patenty opisujące w samych superlatywach ten film. 10/10 - arcydzieło!
Awatar użytkownika
Note

Online: 42d 5h 18m 26s
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 160 razy
Obecnie oglądam: Nowości serialowe
    Windows 7 Chrome

Postautor: Papilarny » 4 mar 2012, o 19:40

Obrazek
Heat (1995)

Zacznę w ten sposób - jak oceniam filmy? Ano, zwracam uwagę na aktorów i ich grę, muzykę, pracę kamery, efekty specjalne, fabułę i stosunek realizm/tematyka. Jak na tle tych kategorii wypada Heat? Aktorzy: Robert de Niro, Al Pacino, Val Kilmer i wiele innych, ogromnych sław (wtedy czy dopiero teraz) zagrali fantastycznie, szczególnie początkowa dwójka (ale czego innego można by się spodziewać po tym duecie prawdopodobnie najlepszych aktorów naszych czasów), muzyka jest FENOMENALNA, coś takiego doświadczyłem ostatnio w Drivie i to jedyny film, który mi przychodzi do głowy, jeżeli chodzi o tak trafne korzystanie z tego atutu. Następnie - Michael Mann po drugiej stronie obiektywu to gwarancja dobrych ujęć, efekty specjalne w postaci wybuchów raczej tutaj nie występowały, ale jeżeli chodzi o strzelaniny to wszystko było dopięte na ostatni guzik. Fabuła to nie największy atut tego filmu, ale i tutaj moim zdaniem ciężko się do czegoś przyczepić - ot, zwykła (dla osób żyjących w roku 2012) historia o osobach, które pracują napadając na banki czy konwoje. Na ostatniej płaszczyźnie film również wygląda fantastycznie: ślinię się na myśl o filmach, których bohaterowie CHOCIAŻ PRZEZ MOMENT spędzają czas w banku niekoniecznie grzecznie przychodząc po rentę. Jeżeli chodzi o realizm - spoko, aczkolwiek sceny strzelania się na środku ulicy nie należały do super-możliwych. Tak czy siak - masterpiece of work, 9/10.
Awatar użytkownika
Papilarny

Online: 37d 2h 6m 9s
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Ulubiona postać: Sarah Walker
Obecnie oglądam: Game of Thrones, Sons of Anarchy
    Windows 7 Firefox

Postautor: Miss Beckett » 13 cze 2012, o 21:23

The Hunters
9/10
Obrazek

O losie.. co ja przeżyłam w czasie tego filmu.. masakra, rzadko się zdarza że mnie coś może przestraszyć, a tu Ci niespodzianka. Obejrzałam i znalazłam go głównie przez to, że gra tam Dianna Agron, ale nie żałuję oceniłam go bardzo wysoko jak na mój gust, bo generalnie wole komedie lub dramaty ale przyznam że przekonałam się do filmów o podobnej tematyce, takich 'krwistych'. Poniżej jest trailer filmu ;)

This Means War
9/10

Obrazek

Dwaj tajni agenci zakochują się w tej samej kobiecie i rywalizując o jej względy wypowiadają sobie wojnę na śmierć i życie, korzystając z doświadczeń, które zdobyli w ciągu wielu lat wykonywania skrajnie niebezpiecznych zadań.... Kolejny film zaliczony z sympatii do Reese Witherspoon ( myślę, że Note też się skusi). CIA i te sprawy :D banalna fabuła ale przyjemnie się ogląda

Snow White and the Huntsman
10/10
Obrazek

Zła macocha (Charlize Theron) przejmuje władzę nad królestwem. Pierwszym rozkazem jest zabicie Śnieżki (Kristen Stewart). Ma tego dokonać królewski leśniczy (Chris Hemsworth). Jednak on uratuje dziewczynę, co umożliwi Śnieżce zorganizowanie oporu, w którym szczególny udział będzie miało siedmiu krasnali..
Najbardziej czekałam na krasnale :D naprawdę, ale film BOMBA mimo Kristen Steward... czekałam bardzo długo na te produkcje i się nie zawiodłam. Genialny film! nie będę więcej pisać na temat tego filmu by komuś nie spoilerować chociaż i tak pewnie nikt tego nie przeczyta ;)
Awatar użytkownika
Miss Beckett

Windows 7 Chrome

Re: Oceń film, który ostatnio oglądałeś

Postautor: afgani » 28 kwie 2013, o 21:28

Iron man 3 wiecej mowic nie trzeba :D
Ale jak ktos chce wiedziec, to polecam bardzo. Ocenilabym szczerze na 8 ale IM jest moim ulubionym supebohaterem na rowni z kilkoma innymi, wiec dla mnie to jest 10.
czytasz na wlasna odpowiedzialnosc, mowie serio
Spoiler:

A tera do kina won!
Awatar użytkownika
afgani

Online: 121d 9h 11m 9s
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Ulubiona postać: Chuck Sarah
Obecnie oglądam: WSZYSTKO
    Macintosh Mozilla

Postautor: Mastoo » 26 paź 2016, o 09:42

nie ocenię bo czekam az mi przyjdą zabrać kompa za sciaganie wkręconych. wyczuwam problem
Mastoo
Sprzedawca z BuyMore

Online: 6m 34s
Otrzymał podziękowań: 0 raz
    Windows 7 Chrome

Poprzednia

Wróć do Film

Aktualnie szpiegują

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości